10 Bin Lira Sermaye İle Dönerci Dükkanı Açmak

Dönerci dükkanı açmak isteyen bir çok girişimci rahat rahat yatırımını bu yönde değerlendirebilir. Dönerci dükkanları son dönemlerin en çok tercih edilen yiyecek grupları arasında geliyor. Hem maliyeti düşük hemde karlı bir yatırım için dönerci dükkanı açmak size bol kazanç kapısı açacaktır. Küçük çaplı bir dükkan açmak isterseniz eğer 10 bin lira sermaye ile dönerci dükkanı açabilirsiniz.

Döner Türk mutfağının en lezzetli yiyecekli arasında yer alıyor. Çarşıya, okula, hastaneye, giderken her köşede mutlaka bir dönerci dükkanı görüyoruz veya alışveriş merkezlerinde yemek bölümüne çıktığınızda en az 2 – 3 tane dönerci dükkanı görebilirsiniz. Bu kadar çok rekabet ortamında nasıl kar elde edebilirim veya nasıl müşteri toplayabilirim diye düşünebilirsiniz. Fakat bu düşüncenin yanlış olduğunu çok net bir şekilde size ifade edebilirim.

Döner hem çok lezzetli ve doyurucu hem de uygun fiyatta olduğu için yediden yetmişe herkesin ve her kesimin tercih ettiği yiyecek grupları arasındadır. Tek yapmanız gereken müşterilerinize gereken özeni ve hizmeti sunuyor olmak müşteri memnuniyeti Ticarette en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi sizde işinize bu özenle sarılırsanız gereken titizliği gösterirseniz çok karlı bir işe adım atmış olacaksınız. Dönerci dükkanları sadece ekmek arası döner yada lavaş döner olarak çalışmıyor. Bunların yanında pilav üstü döner, iskender gibi çeşitleri de ortaya koyabilirsiniz. Küçük bir dükkan açmak hem maliyet açısından oldukça kar elde etmenizi sağlayacak hemde çok daha fazla müşteri çekmenize sebep olacaktır.

Bir çok tanınmış firma ilk başta küçük bir dükkanla bu sektöre girerek yavaş yavaş büyümüş ve adını duyurmuştur. Sizde küçük bir dükkanla başlayıp oldukça karlı işler yaparak büyüyebilir belki de ilerleyen zamanlarda kendi firmanızı kurabilir ve bayilikler verebilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken en önemli şey müşteri memnuniyeti ve işinize sıkı sıkıya sarılmak olacaktır. Kendinize çalışma stratejisi hazırlayıp özenli bir şekilde çalışabilirsiniz. Misyon ve vizyonunuzun olması da oldukça önemlidir. Büyümeyi, adınızı duyurmayı ilke edinirseniz başaramayacağınız hiç bir şey olmaz.

10 bin lira sermaye ile dönerci dükkanı açılır mı?
10 bin lira ile dönerci dükkanı açılır mı ?

bu konu çok sık karşılaşmış olduğumuz başlıklardan bir tanesi evet 10 lira sermayeniz varsa sizde dönerci dükkanı açabilirsiniz. Küçük çaplı bir dükkan açıp elinizdeki sermaye ile çok büyük işler başarabilirsiniz. Dükkanınızı işlek bir güzergah üzerinde seçmenizde fayda var ne kadar çok insan sizi görürse o kadar çok kazanırsınız. Dükkan için gerekli olan malzemelerde çok fazla maliyetli olmayacaktır. Çünkü dükkanınız küçük olacak masa, sandalye, dükkan dizaynı, mutfak malzemeleri, dükkan açmadan önce gerekli olan evrakların tamamlanması, muhasebe ücreti gibi konularda da maliyetiniz oldukça düşük olacaktır. Bu sermaye ile büyük işler yapabilir ve buna sizde şaşırabilirsiniz. Önemli olan dükkanınızı açmadan önce kendinize bir plan çıkarmalısınız. Bu plana göre hareket ederseniz ve toptancılarla sıkı bir pazarlık yaparsanız elinizdeki para her şeye yetecektir.

Dönerci dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Dönerci dükkanı açarken ilk başta açacağınız mekan önemli olacaktır. İşlek bir mekan tercih edebilirsiniz. Okul, üniversite, hastane, oto sanayi yakınlarında bir mekan seçerseniz işinizde başarılı olursunuz. Okul yanlarında iş merkezlerinde hastane yakınlarında en çok aranan dükkan dönercilerdir. Bu yüzden tavsiyemize uymanızı istiyoruz. Ulaşımda oldukça önemlidir. Ulaşımı kolay mekanları tercih etmenizde bu sektörde tanınmanızı sağlayacaktır. Dükkanınız küçük olsa bile dükkanını ferah bir şekilde yerleştirdiğinizde müşterileriniz daha çok rahat edecek ve size tekrar tekrar geleceklerdir. Dükkanınızın bahçesi olmalı, Sıcak havalarda oldukça sık aranıyor bahçesi olan bir mekan, reklamınızı yapmalısınız.

Reklamınız ne kadar iyi olursa o kadar çok merak uyandırır ve o kadar çok tercih edilirsiniz. Kendinize iyi bir isim seçmelisiniz. Dükkanınızın temizliğine özen göstermelisiniz. Personel seçimi de oldukça önemlidir. Öncelikle alacağınız döner ustasının deneyimli olmasına ve işine çok önem vermesine dikkat etmelisiniz. Döner ustası sizin bel kemiğiniz olacaktır. Garson seçiminizde çok önemli garsonlar müşterileri memnun edecek personellerinizdir. Onlar güler yüzlü oldukça, hizmetlerinde hızlı oldukça müşteriler sizden memnun kalacaktır. Tabi sizin personelinizle olan iletişiminiz de son derece önemlidir. çalışanlarınızla çok mesafeli olmayın çok sıkı fıkı olmayın ortasını bulun ama asla onları ezmeyin çalışanlarınızı motive ettikçe onlarda işlerine daha sıkı sarılacak ve müşterilerinize özenle hizmet edeceklerdir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy