10 bin lira sermaye ile ne iş yapılır

10 bin lira sermaye ile ne iş yapılır

İş kurmak isteyenlere 10.000 TL. ile para kazandıracak yeni iş fikirleri

Bu yazıda iş kurmak için 10.000 TL. parası olanlar için, 10 bin lira ile yapılabilecek işler, yeni iş fikirleri, dükkan açmayı düşünen Kadın veya Erkek, emekli veya çalışan, genç veya yaşlı girişimciler için 5-10-15 ve 20 bin lira sermaye gerektiren işlerden bahsedeceğiz.

10.000 TL. sermaye ile ne iş yapılır?

İş kurmak için 10 bin liranız varsa, hayaller alemine dalmanıza hiç gerek yok. Bu para ile bir servet kazanılabilse de, iş kurmak için yeterli bir rakam olmadığını üzülerek söylemek istiyoruz. Tabi iş derken, iş var, işçik var. 10 bin lira para bugün ülkemizde herhangi bir banka şubesinden, çalışan olmasanız dahi bordrosuz alınabilecek bir miktardır. Bu nedenle bu parayı büyük bir sermaye görüp, büyük işlere bulaşmamanızı öneririm. Bunun yerine işyeri açmak için sadece on bin lira paranız var ise, küçük başlayıp, büyük düşünmenizi tavsiye ederim.

İş kurmak istiyorum ancak sadece 10 bin lira param var

Bugün Türkiye’ de başarılı girişimci olarak görülen iş adamlarının bir çoğunun başlangıçta 10 bin lirası dahi yoktu belkide. Onları zengin eden şey bir on binlikten daha fazlasıydı. Kimileri simit satarak başladı, kimilerine ise deden bir holding kaldı. Herkesin kaderi bir değil tabi ki ama yukarıda ki paragrafta bahsetmek istediğim şey, umudunuzu kırmak değil, sadece dikkatli adım atmanız için tedbir almaktır. Küçükten başlamak terimini açmak gerekirse, size illa ki seyyar satıcılık yapın demiyorum. Büyük işlere girmeyin, yeterli. İşpara.NET sözlerinden birini sizlerle paylaşmak istiyorum.

10 bin lira sermaye ile 100 bin liralık iş yapan girişimcinin işleri iyi gitmez ise geriye kalan hayatı aradaki 90 bini lirayı ödemekle geçer.

Benden günah gitti. Size yapmanız gerekeni söyledim. Öyleyse ne yapıyoruz? 10 bin lira ile yapılacak işlere hep birlikte göz atıyoruz.

5 bin lira ve 30 bin lira arasında bir sermaye ile internetten alım satım ve ticaret yapabilirsiniz.
Bir 10 binliğiniz var ise toptan ürünler atıp, bakkal ve marketlere satabilirsiniz.
5.000 TL. sermaye ile organik sebze ticareti yapabilirsiniz.
10 bin lira sermayeniz ve birde kamyonetiniz var ise, köy yumurtası işine girebilirsiniz.
15.000 TL. para ile otomobil alım satım işi yapabilirsiniz.
İnternette sanal bir market açarak, yukarıda yazılı olan tüm sermaye miktarları ile ticaret yapabilir, paranıza para katabilirsiniz.

Tüm bunları boşverip, iyi bir işe girip 10 bin lirayı aileniz ile çatır çatır yiyebilirsiniz ????

Tercih sizin. Bu para ile yapılabilecek yeni iş fikirlerini yukarıda yazdım. Herhangi birini tercih edebilirsiniz.

10 bin lira sermaye ile Japon kurbağası alım satım ve boyama işi

Bu nasıl iş diyenleri duyar gibiyim. Bazı internet sitelerinde maddeler halinde, otomobilinizi boyayıp reklam yapıştırsınlar, solucan gübresi yetiştirin, Japonya’ dan su tospası getirin gibi değişik ve akla gelmez iş fikirlerine rastladım. Arkadaşlar akıllı olun. Mantıklı olun biraz. Burası Türkiye. Kimseyi kandırmanın alemi yok. Siz hiç bu işleri yaparak para kazanan birilerini gördünüz mü? Japon kurbağası Türkiye’ de para kazandırmaz. Böyle bir kurbağa olup olmadığı da ayrı bir mevzu. İşte size bir fikir;

10 bin lira parayı cebinize koyup, iş kurmak istiyor iseniz, gidip biraz daha para bulun ve acayip acayip işlere bulaşmayın.

Sermayesiz evde ek iş kurmak (Parasız, sigortasız evde çalışmak)

Evlere iş veren firmaları hepiniz duymuşsunuzdur. Daha çok hanımefendilere yönelik olarak yapılan bu işte, bayanlar ekonomiye katkıda bulunmak için hediyelik eşya gibi ürünler yapıyorlar. Paketliyor, boyama yapıyor, birleştirip, montaj işleri yapıyorlar. Sizde aklınıza nerden girdiği belli olmayan şu iş kurma fikrinden vazgeçip, kendi evinizde paşa paşa iş yapabilirsiniz

Ne yapıp, ne edip iş kurmalıyım!

Yok arkadaş ben illa ki, bir iş kuracağım, dükkan açıp batmadan rahatlamayacağım diyorsanız, bayilik veren firmalar içerisinden teminat karşılığında bayilik verenleri bir inceleyin derim. 10 bin lira için kimse bayilik vermez ama bazı firmalar hiç bayilik ve franchising bedeli almadan, belirli bir teminat veya teminat mektubu vasıtasıyla iş kurmak isteyen girişimcilere bayilik vermektedirler. Bu fikir, kulağınıza küpe olsun, mutlaka araştırın.

Birazda küçük sermaye (az para) ile açılabilen iş yerlerinden bahsetmek istiyorum. Kosgeb, koskep, koskeb diye okunan ve aslı KOSGEB olan kurumu duymuşsunuzdur. Bu kurum “iş kurmak istiyorum ama param yok” diyen delikanlılara bedava para dağıtıyor. Tabi bu dağıtımında şekli şemâli var. Yoldan geçen herkese vermiyorlar. Kosgeb sitesinden bir araştırmanızı tavsiye ederik. İş kurmak istiyor iseniz ve paranız da yok ise bu kurum YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ paketi kapsamında iş kuracak vatandaşlara destekleme veriyor. Ancak dikkat edin ki bu sadece destekleme. Kimse kimseye beş parası yokken bir şey vermez. İşte size yeni bir söz geliyor.

Hiç parası olmayan KOSGEB ile iş kuramaz. Sadece iş fikrine sahip olmak yetmez. Hepimizin kafasında zengin olma hayali var.

Bir web sitesinde okuduğum  yazıda da şöyle bir fikir mevcut idi. Az parası olan Emlak ticareti yapsın diyor arkadaş. Yahu, bir ev kaç kuruş haberin var mı? Birde kinoa yetiştirecekmişiz. Malesef oda bizim memlekette yetişmiyor.

İş kurmadan önce lütfen mantıklı davranın. Elinizde ki parayı da, çakallara kaptırmayın. Aceleci davranmayın. Ufaktan başlayın. Seyyar deyip geçmeyin. Mısır tezgahı olur, simit poğaça işi olur, kışın şapka, yazın soğuk su, yağmurda şemsiye, siz yeter ki para kazanmak isteyin, Allah bir gün yürü be kulum der. Neden bugün olmasın. Saygıyla.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy