100 bin lira sermaye ile 6 yepyeni iş fikri

100 bin lira sermaye ile 6 yepyeni iş fikri

100.000 TL. parası olanlar için işyeri açmak

Cebinizde bir yüz binliğiniz var ise, köşeyi dönmeye hazır olun. Bu 100 bin lira banka kredisi değilse, değmeyin keyfinize.. Kendi işinize kurmanıza ramak kaldı. Para gibi bir sorununuz da olmadığına göre, şimdi ihtiyacınız olan şey sadece biraz cesaret. 6 Yeni İş fikri sizlerle..

1. 100 bin liraya kafeterya açın

İş dünyasına yeni adım atan gençler için kafeterya konusunu önemli. Parayı bulan kafetera açar hemen. Şimdi küçük bir cafeden alışveriş merkezlerinde ki büyük kafelere kadar açılabilecek tüm cafe ve fast foodlar ile ilgili bilgiler sizlerle..

3-5 masa koyarım, küçük bir çay ocağı, tost ve ayran satarak geçinip giderim diye düşünüyor olmalısınız. Girişimcilik bu değil arkadaşlar. Bu işe daha ciddi başlamalısınız. Henüz o dükkana koymaya karar verdiğiniz 3-5 masanın fiyatını dahi bilmediğinize eminim. Önce şunu sormak istiyorum. Cafe açmaya nasıl karar verdiniz? Bu iş nasıl nerden aklınıza geldi? Cevaplara bir göz atalım.

  1. Mahallede boş bir dükkan var. Bu dükkana iyi bir cafe olacağına eminim.
  2. Ben cafe çalıştıran bir işyeri sahibi olmalıyım. Bu yüzden cafe açmalıyım.
  3. Cafe işinde çok para var. Başkasının yanında çalışmaktan iyidir.

Her üç fikirde mantıklı ve birbirinden değerli. Ancak iş böyle kurulmaz. Öncelikle cebinizde ki paraya göre ne iş yapacağınıza karar vermelisiniz.  20 bin lira para ile cafe açabilirsiniz. Ancak 2 bin lira ile cafe işine girip, banka kredilerine dalarsanız işiniz zor.

2. 100 bin lira sermaye ile köfteci dükkanı açabilirsiniz

 

Köfte Türkiye’nin geleneksel et yemeği olduğundan, herkes sever ve iştahla yerler. ???? İşte bu yüzden bizim gençlerin ikinci fikri köfteci dükkanı açmaktır. Küçük bir araba da olabilir, 3 katlı bir işyeri de. Mesele köftenin tarifini iyi yerden almak, akıllarda bu lezzeti bırakmaktır. Herkesi bu tada hayran bırakıp, kilo ile ucuza köfte satarsanız, Köfteci Yusuf gibi, köşeyi dönersiniz.

3. Hediyelik eşya dükkanı açın

Ayna, tarak, cüzdan, çakmak gibi, sevgiler gününde sevgiliye lazım olan, alınması gereken ürünlerin yer aldığı bir işyerini 100 bin lira parayla açabilirsiniz. Eğer işyeriniz çarşı merkezinde ise 100 bin lira rahat yiyecektir.

 

4. Nalbur dükkanı açın

Yalıtım malzemesinden, boyaya, demir eşyalardan iç dizayna kadar tüm ürünlerin satıldığı günümüzün moders çerçileri nalburlar dır. Ürün yelpazesi geniş olduğundan 100 bin lira parayla yapılabilecek işlerden biridir. Tabi stoklamayı müşterinin durumuna göre yapmalısınız. Ek bir depo tutabilir, İkinci bir şubeye kaydırabilirsiniz. Nalbur açıp, dükkanı kapatan, para kazanmayan esnaf gördünüz mü?

 

5. Bayan giyim mağazası açın

Günümüzün olmazsa olmazı bayanların tutkusu giyimdir. Lokantalar şart değil ama elbise olmazsa olmaz. Hem ayakkabı, hemde Bayan ve çocuk ürünleri satarak para kazanabilirsiniz. Bayramda, özel günlerde, mevsimlere göre, iç çamaşırından, çorabına, spor giyiminden klasiğine kadara her zaman para kazandırır.

 

6. Son yılların en popüler iş fikri organik ürünler pazarı

İnsanlar her geçen gün kansorejen madde içeren Gıda ürünleri tüketmeyi tercih ediyor kapsamda mutfaklarımızda artık geçmişe nazaran daha organik daha Taze,  ürünler yer almaya başladı.  özellikle evde hazırlanan çok daha fazla ilgi görüyor. Sizde doğal ev ürünleri hazırlayarak bu ürünleri işyerinizde satabilir ve organik gıdalar Dükkanı açabilirsiniz. Üstelik bu iş yeri açmak için çok fazla sermayeniz olması gerekiyor Yoksa 100000 lira sermaye bu iş için çok fazla bir miktar.

 

100 bin lira sermaye ile iş kurmak isteyen girişimcilere tavsiyelerimiz

Banka kredisiyle 100000 liralık işe girmeyi amaçlıyoruz çok dikkat etmelisiniz. Kaybettiğimiz 100 bin liraya ileride 1500 lira maaşını Zile ödemek zorunda kalabilir geri kalan kısmına 100 bin lirayı kapatmaya çalışmakla geçirebilirsiniz.

Sermayenizin mutlaka en az 30 bin lirasını bir kenara ayırarak kötü günler için saklamalısınız.  Zor günlerde kredi veren bankalar esnaf Kooperatifi veya diğer esnafların kapısını çalmak için geride bir miktar Cansuyu aramızda bulunması gereklidir.

Anlamadığınız işi sakın ha yapmayın. Kursuna gidin, öğrenin, araştırın ama Yeterli bilgi seviyesine ulaşmadan bilmediğiniz işe girmeyin.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy