Adidas spor giyim bayiliği nasıl alınır?

Adidas spor giyim bayiliği nasıl alınır?

Adidas bayiliği alın kendi işinizi kurun

Dünyaca ünlü markalar arasında en prestijli marka olan Adidas Türkiye de 1983 yılından beri spor giyim sektöründe varlığını sürdürmektedir. Marka; 76 şubesiyle tüketicilere hizmet vermektedir. Bunlardan 60 şubesini franchising olarak açmıştır. 16 tanesi de kendi bünyesindeki işlettiği şube sayısıdır

Adidas spor giyim sektöründe öncü ve en bilindik markalardan birtanesidir. Marka takıntısı olan ve en bilindik popüler markaların arasında yer alan Adidas pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Spor giyim sektöründe birinci sırada yer alan ve bu kadar popüler olan markadan ülkemizde de  1000e yakın mağazasıyla hizmet vermektedir. Adidas markasının bu kadar popüler olması kendi işini kurmak ve işyeri açmak isteyenler içinde büyük fırsat konumundadır. Adidas markasının satıldığı yerlerin yüksek kazanç getirmesi kendi işini kurmak isteyenler için cazip hale getirmektedir.  Kaliteli ve şık tasarımlarıyla geniş ürün yelpazesine sahip olan Adidas ayakkabılarını satmak iyi bir kazanç sağlayacağı şüphesizdir. Adidas bayiliği alarak kendi işini kurmak isteyenler güzel kazançlar elde edebilirler bunun için Adidas firmasıyla iletişime geçerek bayilik anlaşması yapmak gereklidir.

Bayilik  başvurusunda bulunan girişimcilerin bayilik anlaşmasındaki şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bu şartlar kısaca; bayilik sözleşmesinde istenen belgeleri temin ederek başvuruda bulunmalı, Açılması istenen mağazanın yeri ve kar beklentileri ayrıntılı bir şekilde detaylarıyla raporlanmalı, Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra Adidas firmasının standartlarında misyon ve vizyonunda iş yapmanın sorumluluğunu taşıyacak ve gerekli yenilikleri mağaza dekorasyonunda yapılacağının  firmada taahhüt edilmesi bayilik şartları arasındadır. Açılacak mağazada firmanın gerekli gördüğü değişiklik ve yenilikleri yapmalı uygun görülmeyen şeyleri ise değiştirmeli bu konuda itiraz ve aksi davranışların yapılmaması gereklidir. Aksi takdirde bayilik anlaşmasının iptali söz konusu olabilir.

Adidas markası altında satılacak ürünlerin 100 lira ve 600 lira arasında değişmesi bu fiyatlar üzerinden kar yapılması söz konusudur. Kazanılacak miktarın büyük olması karlı bir yatırım yapmak isteyenlere Adidas bayilikleri cazip görünmektedir. Yatırım bedeli açılacak dükkanın büyüklüğüne ve lokasyonuna göre değişebilir 30 bin lira ve 40 bin lira gibi bir maliyet olması öngörülmektedir.

Adidas giyim ile yapılacak bayilik sözleşmesine her iki tarafında uyması zorunludur. Spor giyimde sürekli olarak değişen modellerin olması ve bu kadar sevilen bir marka olması Adidas ile kazançlı bir yatırım yapacağınızın belirtisidir. Sizde iş kurmak ve kendi işinizi kurarak yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız Adidas bayilik almalı bu şartları değerlendirmelisiniz.

Bayilik şartları

Adidas bayilik almayı düşünen kişiler açacakları mağazalarının yeni bir AVM de olmasına ve gelişmekte olan illerde olmasına dikkat etmelidir. Çünkü firma yeni AVMler ile gelişmekte olan illere şube açmak istemektedir. Bu şekilde ilk şartını yerine getirmiş olacaksınız. Mağaza büyüklüğü de firma için önemlidir. 300 m2 altında mağaza olmamasına dikkat edilmesi 300 m2 ve üzerindeki mağazaların bayilik için sunulması gereklidir. Mağaza dekorasyon ve yatırım maliyetleri açılan mağazanın büyülüğüne ve yerine göre değişeceğinden ilk ürün alım maliyeti hakkında yetkililerden bilgi almanız yerinde olacaktır..  Gençlere hitap eden Adidas 8/ 25 yaş grubundaki kişilere özel tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Adidas koleksiyonları ise Sport performance ve Sport heritage olmak üzere iki gruptur. Bu ürün gruplarının fiyatlları 75 ila 250 lira arasında değişmektedir.

Adidas bayilik iletişim bilgileri

Adidas bayilik başvurusu yapacaklar için iletişim bilgileri :

İletişim için telefon: 0212 355 36 00

Faks: 0212 232 34 56

Adidas bayiliği Adres: Birahane Sok. No:5 Bomonti Şişli 34881 İstanbul

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy