Alışveriş merkezinde fast food açmak

Alışveriş merkezinde fast food açmak

Alışveriş merkezlerinde Fast food standı açmak

Alış veriş merkezlerinde fast food açmak, Son 5 yılın en yaygın oranda kurulan işlerin başında rol almaktadır. Alışveriş merkezleri son dönemde her ilde ve ilçede kurulmaktadır. İnsanların boş zamanlarında en çok tercih ettiği mekanlardan biri olan alış veriş merkezleri birçok insana iş kapısı açmaktadır. Alış veriş merkezleri içerisinde her kesime hitap edecek olan dükkanlar ve  markalarla birlikte karşımıza çıkıyor.

Alış veriş merkezleri özel indirimlerle, eğlence mekanlarıyla, oyun alanlarıyla müşterileri kendisine çekerek insanların alış veriş yapmalarını sağlıyor. Bir alış veriş merkezi içerisinde aklınıza gelebilecek her alanda dükkanlar açılıyor. Giyim mağazaları, çocuk mağazaları, oyuncak mağazaları, iç çamaşırı mağazaları, dekorasyon mağazaları, aksesuar mağazası, ayakkabı mağazası, kuaför, berber, marketler, sinema, ispara.net, oyun salonları, eğlence merkezleri, kahve dükkanları, cafeler, yemek alanları, fast food yiyecekleri satışı yapan yerler olmak üzere bir çok bölümde satış yapılmaktadır. Bütün bu alanları içerisine toplayan alışveriş merkezlerine gitmek insanlar içinde çok iyi geliyor.

Alışverişini yapmak isteyen  müşteriler A’dan Z’ye her şeyi bulabiliyorlar. sabahtan akşama kadar alış veriş merkezlerinde zamanlarını geçirebiliyorlar. Alış verişlerini yaptıktan sonra karınlarını doyurabiliyorlar, kahvelerini içip dinlene biliyorlar. Bu sebeple çok sık tercih ediliyor. Artık kendilerine bir iş kurarak yatırım yapmak isteyen bir çok insan alış veriş merkezlerinden kendilerine yer kiralıyor yada satın alıyorlar. Alış veriş merkezleri içerisinde en çok açılan işlerden bir tanesi de fast food üzerine açılıyor. Özellikle gençlerin tercih ettiği fast food tarzı yiyeceklerden çok güzel gelirler elde ediliyor.

Avrupa yaşam tarzına özenen gençlerimizin çoğu evlerinde yemek yemek yerine hazır yiyecekleri tercih ediyorlar. Öğrenci kesimin çok olduğu şehirlerde Fast Food işi çok daha gelir getiriyor. Hemen hemen öğrencilerin hepsi hazır gıdalarla besleniyorlar, sadece öğrencilerle sınırlı değil tabi akşama kadar çalışıp eve yorgun argın geldiklerinde yemek hazırlıkları ile uğraşmak istemeyen bir çok bayanımız çiftimiz de hazır yiyecekleri tercih ediyorlar. Bu sebeple Alışveriş merkezlerinde fast food dükkanı, standı açmak isteyen bir çok yatırımcı oluyor. Peki fast food dükkanı açmak için ne yapmalıyız?

Torku döner firması AVM. konsepti ile alışveriş merkezlerine fast food açılması için bayilik vermektedir.

Fast Food dükkanı açmak için ne yapmalıyız?

Fast food dükkanı açmaya karar verdiğinizde ilk olarak müşterilerinize sunumunu yapacağınız yiyecek türünü belirlemelisiniz. Hamburger, pizza ve diğerleri hangisini yapacağınızın kararını verdikten sonra kendi restoranınızı mı açacaksınız yoksa ünlü bir markanın bayiliğini mi alacaksınız buna karar vermelisiniz. Eğer kendi restoranınızı açmak isterseniz bir bayilik için vereceğiniz sermayeden çok düşük bir miktarla bu işi yapabilirsiniz. Bir firmanın bayiliğini alırsanız ve almış olduğunuz bayilik çok tercih edilen bir markanın bayiliği ise geliriniz de çok fazla olacaktır ve kısa zamanda ödeme yapmış olduğunuz sermayeyi toplamış olursunuz.

Fast food dükkanı açmadan önce sermayenizi belirleyin ve ne kadar sermaye ile bu işi yapabileceğinizi kararlaştırın, bütün bu aşamaları yaptıktan sonra resi kurumların fast food dükkanları için olan bütün yönetmeliklerini ve kanunlarını inceleyin. İşletme ruhsatını vergi levhalarını ve diğer alınması gerekli olan izinleri aldıktan sonra açmak istediğiniz fast food dükkanı işletmeye başlatabilirsiniz.

Bay döner et döner bayiliği alarak AVM.’ de stand ve fast food açabilirsiniz.

Alış veriş merkezlerinde dükkan ve stant açma şartları nelerdir?

Alış veriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatlerinde dükkanınızı veya standınızı açmanız gerekli aksi takdirde ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde yapılan bir işin aynısını yapmaya izin alamazsınız. Zaten bayilik alacaksanız almak istediğiniz firmadan da bunu için izin alamazsınız. Dükkan ve standınızı açacağınız yeri kiralayacaksanız eğer bunu alışveriş merkezinin yönetimi karar verecektir.

Bundan sebep sıkıntı yaşayabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın asıl hedefiniz kuracağınız bu işte tutunmak olacaktır. İşinizi severek yaptığınız takdirde çok uzun soluklu çalışabilirsiniz. Tüm özel günlerde bayramlarda, törenlerde, yıl başlarında ve alış veriş merkezlerinin belirli yıl dönümlerinde standınızı veya dükkanınızı süslemek zorundasınız. Bütün bu şartları yerine getirdiğinizde önünüzde hiç bir engel kalmayacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy