Antakya Hatay evlere iş veren firmalar

Antakya Hatay evlere iş veren firmalar

Antakya Hatay ilimizin bir ilçesidir. Bu şehirse insanlar geçimlerini sanayi, tarım ve hayvancılık yaparak sürdürmektedirler. Hatay, Antakya, Arsuz, Altunözü, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, Kırıkhan, İskenderun, Payas, Kumlu, Yayladağı, Reyhanlı, Samandağ’da yaşayan yerleşik halk, yapmış oldukları işlere ek iş olarak bir çok firma ile anlaşabilir ve ailelerine maddi anlamda büyük katkı sağlayabilirler.

Son dönemlerin en çok tercih edilen iş grupları arasında nikah şekeri, evde ütü yapımı, takı, toka işleri gibi bir çok iş imkanı varken bu işlerin dışında birde çok az kişinin yapmış olduğu fakat çok fazla müşterisi olan iş grupları da bulunmaktadır. Bu iş grupları üzerine yoğunlaşan Antakya halkı, evlerinde çeşitli ve değişik alanlarda işler üreterek bir çok firma ile anlaşma yapmanıza yardımcı olacaktır.

Antakya’da evde yapılabilecek olan işler nelerdir?

Hatay’da teknoloji çağına girmeden önce halk el sanatları sayesinde geçimlerini sürdürürken, teknolojinin hızla ilerlemesi üzerine el sanatları yavaş yavaş yerini tozlu raflara bırakarak, sanayileşmenin ve teknolojinin kölesi durumuna gelmiştir. Teknolojinin böylesine hızlı bir şekilde ilerlemesi sadece iş yaşantısını değil kültürel dengemizi de oldukça engellemektedir.

Bir çok alanda avantajlı olurken bir çok yönden de dezavantajı hale gelmiştir. Teknolojik çağda televizyonlar, bilgisayarlar, laptoplar, tabletler, akıllı telefonlar derken insanlar birbirleri ile iletişim kuramayacak hale gelmiştir. Bir aile toplantısında herkesin elinde uğraşmış olduğu teknolojik bir aletin olması sebebiyle sohbet ortamı bulunmamakta ve güncel konulardan uzak kalınmaktadır.

Bu durum aile bağlarının yavaş yavaş kopmasına vesile olurken aynı zamanda bir çok iş alanında da çok büyük yardımcımız olmaktadır. Antakya’da evde yapılabilecek olan işler Taş işçiliği, ipek dokumacılığı, ağaç oymacılığı, camcılık, ve hasırdan yapılan tepsi, tabak, bardak, çanak gibi işleri yaparak unutulan el sanatlarını günümüze getirebilirsiniz.

Taş oymacılığı nasıl yapılır?

Oymacılık sanatı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Oymacılık sanatı Osmanlı tarihinin en önemli sanatlarından biridir. Oymacılık sanatı, oymacılığı yapan kişi tarafından şekillenir ve el sanatına göre değişiklik gösterir. Çok ince işçilik gerektiren motifler büyük bir titizlik ile çalışmanın sonucunda harika eserlerin ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Oymacılık sanatı ağaç, ve tahta üzerine olurken aynı zamanda bu işi taş üzerinde yapan bir çok insanda bulunmaktadır.

Bu sebeple işinize başlamadan önce seçeceğiniz meteryalin en ince ayrıntısına kadar dikkat etmelisiniz. Düz ve pürüzsüz zemine sahip olan meteryaller üzerinde çalışmak oldukça kolay olacak ve muazzam modellerin oluşmasını sağlayacaktır. Oymacılık sanatı için gerekli olan evraklar ise testere, el matkabı, kıl testeresi, balon, Küçük ağılı yan bıçak, geniş ağızlı yan bıçak gibi aletleri tamamlamış olduğunuzda taş oymacılığı, ağaç oymacılığı ve tahta oymacılığı ile çok güzel desenler ve harika işçilikler çıkartabilirsiniz. Bu iş çok dikkat gerektiren ve titizlikle çalışılması gerekli olan işlerden bir tanesi olduğu için geliri de oldukça yüksektir.

Hasırdan tepsi, tabak, bardak çanak yapımı

Eski çağlarda insanlar hasırdan tepsi ve tabak yaparak satarlarmış ve geçimlerini bu şekilde sürdürmeye çalışırlarmış fakat yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi teknolojik çağa geçildiği zaman bu işler zamanla bırakılmış ve daha pratik ve kolay işler tercih edilmiştir.

Zaman ilerledikçe yani günümüzde eski dönemlerin hasreti başladığı için veya eski dönemlere özenildiği için unutulan hayatları, eserleri yaşatmak için bir çok firma bu işleri yapabilecek olan insanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu işler arasında en çok ilgiyi gören ise hasırdan yapılmış olan tabak, çanak, bardak ve tepsilerdir. Bir çok firma, müşterinin ilgisini çeken ve talep edilen bu ürünlerin üzerine giderek evlerinde bu işi yapabilecek olan elemanlara ihtiyaç duymaktadır.

Sizlerde evlerinizde çalışmak istiyorsanız bu firmalar ile anlaşma yaparak işin ince ayrıntılarını öğrenebilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy