Ardahan evlere ek iş imkanı

Ardahan evlere ek iş imkanı

Ardahan Türkiye’nin gelişmiş illeri arasında yerini alırken sanayi sektörünün ilerlemesi ile bir çok vatandaşına istihdam sağlamıştır. Ardahan tarım ve hayvancılık açısından da oldukça zengin bir şehir olduğu gibi ön planda hayvancılığı tutmaktadır. Ardahan halkı geçimlerinin bir çoğunu hayvancılık yaparak sağlarken aynı zamanda, tarıma da yer vermektedir. Elma, Armut, Mısır, Vişne, Arpa ve Buğday gibi ürünleri de üreterek geçimlerini sağlamaktadır.

Ardahan merkez, Çıldır, Göle, Hamak, Posof, Damal’da oturan vatandaşlarımız için evlere ek iş imkanı sağlayan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile çalışarak geçimlerini sağlayan ve ailelerine ek gelir kapısı açan bir çok vatandaşımız bulunmaktadır.

Ardahan, Göle ve Posof’ ta oturan vatandaşlarımız için ek iş imkanı

Ardahan’da oturan vatandaşlarımızın bir çoğu tarım ve hayvancılık ile geçimini sürdürürken aynı zamanda kendilerine ek iş imkanı sağlayacak olan firmalar ile görüşme sağlayarak evlerinde ek iş yaparak aile ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. Peki evde yapılabilecek olan işler arasında neler bulunmaktadır.

Evlerinde odun fırınında ekmek yaparak geçiminizi sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda üretimini yapmış olduğunuz Elma, Armut ve Vişneden ev yapımı reçeller yaparak bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok firma ev yapımı organik sebze ve meyve yetiştiricileri ile çalışmaktan memnun kalırken aynı zamanda ev yapımı reçel, turşu, ev yemekleri gibi bir çok alanda çalışacak olan elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Sizlerde Ardahan, Göle ve Posof’ta oturuyorsanız bu firmalar ile anlaşma sağlayabilir ve oldukça karlı işlere imzanızı atabilirsiniz.

Ardahan’da ev yemekleri yaptıran firmalar

Ardahan yöresel ev yemekleri ile adını duyurmuş olan bir şehir olduğu için bir çok firma ev yemekleri satışı yaparken evlerinde çalışacak olan elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Ev yemekleri satışı yapan firmalar her gün ve her hafta değişik yemekler yaparken öncelik olarak yöresel ev yemekleri üzerine ağırlık vermektedir.

Yöresel ev yemekleri denildiği zaman ise Ardahan’ın en meşhur yemekleri akıllara gelmektedir. Bu yemekler ise şu şekilde yer almaktadır. Un çorbası, Kesme aşı, Kelemkeşir çorbası, Keleçoş, Höre aşı, Cihan çorbası, Puşruk aşı, süt çorbası, Elevir çorbaları ile damaklarda harika tatlar bırakan bu yemekleri yapacak olan elemanlara ihtiyaç duyan firmalar 1.500 ile 2500 lira arasında aylık olarak ücret ödeyeceğini de belirtmiştir.

Ardahan’da yoğurt, tereyağı ve lor peyniri yaptıran firmalar

Ardahan halkı geçimini büyük oranla hayvancılık yaparak yürütmektedir. Bu sayede bir çok firma evlerinde yoğurt, tereyağı ve lor peyniri yapabilecek olan elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu firmalar doğal ürünler üreterek en taze ve organik ürünlerini tüketici ile karşılaştırırken bu işi yapacak olan bir çok elemana ihtiyaç duymaktadır.

Sizlerde Ardahan ve ilçelerinde oturuyorsanız ve geçimini hayvancılık ile sürdürüyorsanız bu firmalar ile anlaşma sağlayarak taze yoğurt, tereyağı ve lor peyniri üreterek bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu firmalar ile anlaşma sağlamış olduğunuz taktirde aylık en az ortalama olarak 3.000 lira civarında bir miktarda para kazanabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy