Aydın evlere iş veren firmalar 2019

Aydın evlere iş veren firmalar

Aydın ilinde evlere iş veren firmalar hakkında bilgi vermeden sizlere Aydın hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. Aydın Ege bölgesinde bulunan nüfusu 1 Milyonun üzerinde tarım ve turizm ile özdeşleşmiş, antik kentleri ve güzel plajlarıyla yerli yabancı milyonlarca turisti çeken Ülkemizin güzide şehirlerinden bir tanesidir.

Aydın denildiği zaman Zeytin, İncir, Kestane, Enginar, Pamuk gibi tarım ürünleri ilk akla gelenlerdir., Alabanda Antik Kenti, Didyma Antik Kenti,Tralleis Antik Kenti, Nysa Antik Kenti, Magnesia Antik Kenti ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Didim ve Kuşadası ile deniz turizminde çok popüler bir tatil yeri haline gelmiştir.Aydın ilinde Bozdoğan, Burhankent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar olmak üzere 17 ilçe bulunmaktadır. Her ilçenin kendine has güzellikleri ve üretim çeşitliliği ile insanlara değişik iş olanakları sunmaktadır.

Aile ekonomisine katkıda bulunmak için ev hanımlarının tercih ettiği evde iş imkanları açısından zengin bir çeşitliliğe sahip olan Aydın’da bayanların iş bulması fazla zor olmayacaktır. Öncelikle ne iş yapabileceğinizi belirlemeniz iş bulmak için yapmanız gereken en önemli olaydır. Hangi el becerilerinize sahip olduğunuzdan günde ek iş için kaç saatinizi ayırabileceğiniz yapmak istediğiniz işe uygun olup olmadığınıza karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Bozdoğan’da evlere iğne oyası veren firmalar

Dünya’ya Türk Danteli olarak ismini yazdırmış, genellikle eşarpların kenarlarını süslemek amacıyla bayanların ip ve iğne kullanarak yaptıkları iğne oyaları geleneksel bir üründür. Bayanların değişik renk ve modelleriyle sürekli ilgisini çekmeyi başarmıştır. Genellikle sipariş üzerine bayanlar tarafından önceden belirtilmiş tülbentlere uygun olarak seçilen renklerdeki ipliklerle hazırlanan bu iş gözüktüğünden kolay bir iş değildir.

Fakat istenildiği zaman bayanların öğrenebileceği bir iştir. Aydının Bozdoğan ilçesinde bir çok bayan tarafından yapılabilmektedir. Bozdoğan Halk Eğitim Merkezi tarafından İğne Oyası kursları açılmakta olup talep eden bayanlara bu iş öğretilmektedir. İğne oyası ile isim yapmış bu şirin ilçede bayanlara evde bu işi yapmaları için iş veren firmalar bulunmaktadır.

İstersiniz sizde bu firmalar ile görüşerek bu işi yapabilirsiniz. İstersiniz kendiniz malzemeleri tedarik ederek bu işi evinizde yapabilir ve yılda birlerce turistin geldiği Didim, Çine, Karpuzlu ve Efeler ilçelerinde bulunan Antik kentlerde stand açarak kendiniz satabilir ve aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

Evde Hasır Dokumacılığı İşi veren Firmalar

Geleneksel bir ürün olan hasır dokumacılığı her geçen gün unutulmaya yüz tutmuş bir meslek olarak dikkat çekmeye çalışmaktadır. Evde çalışarak para kazanmak isteyen bayanların çok kolaylıkla yapabileceği Hasır Dokumacılığı işinden çok para kazanmak mümkün.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKKD) Aydın il koordinatörlüğü tarafından bu işin unutulmaması ve mikro ölçekli işletmelerin kurulması için başlattığı Hasır Dokumacılığı işi yapacaklara %50 oranında geri ödemesiz hibe destek projesinden yararlanabilir. İsterseniz evinizde küçük atölye kurabilir ve Hasır Dokumacılığı işinden çok para kazanabilirsiniz.

Bu işe girecek olan arkadaşların pazar bulma konusunda fazla zorlanmayacağını söyleyebilirim Aydın da hali hazırda bu işi yapan bir kaç tane firma bulunmaktadır. İsterseniz bunlar ile iletişime geçerek pazarlama konusunda yardım alabilirsiniz. Didim, Kuşadası, Söke gibi yılda milyonlarca yerli ve yabancı turistin geldiği bölgelerde rahatlıkla bu ürünlerinize müşteri bulabilirsiniz. İsterseniz bulunduğunuz bölgedeki turizm işletmecileriyle görüşerek Otel, Restaurant ve cafelerde ürünlerinizi sergileyerek müşteri kazanabilirsiniz.

Aydın Kuşadası’nda evlere hediyelik eşya işi veren firmalar

Evde çalışarak aile ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen bayanların en çok talep ettikleri işlerin başında evde hediyelik eşya yapma işi gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi bulunduğunuz bölgenin meşhur ve tanınmış objelerinin hazırlanması ve ambalajlanması işini talep eden bütün bayanlar rahatlıkla yapabilirler.

Turistik bir bölge olan Kuşadası’nda tatile gelen insanların dönüşte yanlarına hatıra olarak almak istedikleri, Kuşadası logolu Bileklik, Toka, Buzdolabı süsü gibi küçük aksesuarları evinizde hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Bu iş ile ilgili bir çok firma bulunmaktadır, isterseniz bunları internet üzerinden araştırarak isterseniz hediyelik eşya satan dükkanları ziyaret ederek temas kurabilirsiniz.

Evde her bayanın yapabileceği bu basit bir iş sayesinde aile ekonominize çok büyük yardımlarda bulunabilirsiniz. İsterseniz bu tür ürünlerin malzemelerini kendiniz temin ederek evinizde ailenizle birlikte yüksek miktarlarda bu ürünlerden hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu ürünleri Kuşadası’nda bulunan ; Sevgi Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Kuştur Halk Plajı, Kadınlar Denizi Plajı ve Uzun Plajda küçük sergiler kurarakta satabilirsiniz.

 

AYDIN EVLERE İŞ
AYDIN EVLERE İŞ

Unutmayınız ki evde ek iş yapmak isteyen bayanların birçoğu İnternet üzerinden buldukları firmalar aracılığıyla iş yaparak para kazanmaktadırlar. Sizde isterseniz İnternet aracılığıyla bu firmalara ulaşabilir veya yaşamış olduğunuz bölgede popüler olan el işlerini yaparak internet aracılığıyla satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Önemli olan size en uygun olan işi bulabilmenizdir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy