Bayanlara işyeri açma kredisi

Bayanlara işyeri açma kredisi

İş kurmak isteyen kadınlara kredi imkanı

İnternet ve televizyonlarda, kadınların iş kurduğu görüp, bende iş kurmalıyım, bayanlara kolay kredi veriyorlarmış diye yola çıkan bayan girişimci ve adaylarına lokanta, giyim mağazası açmaları için verilen kredileri kaleme aldık. İşte bayanların yapabileceği işler ve ev hanımlarına destek olabilecek kredi paketleri…

1.500 liraya gün arkadaşlarınızla iş kurun

İhtiyacınız olan, 1.000 – 1500 TL. Civarında bir para ise, Mikro kredi adı verilen sistem sayesinde bu parayı elde edebilirsiniz. Aynı yerde ikamet eden 5 kadın bir araya gelerek 1500 TL. Civarında iş kurma kredisi alabiliyor. Daha sonra bu para faizsiz olarak eşit taksitlerle geri ödeniyor. Küçük meblağlar ile avon ve benzeri parfümeri ticareti, çorap, iç çamaşırı alıp satmak isteyen bayanlar için tercih edilebilir bir iştir.

Ev yemekleri lokantası açmak isteyen bayanlara kredi

İyi yemek yaptığını düşünen ve bu yemekleri müşterilerine de yapmak isteyen bayanların en çok açtıkları işyeri ev yemekleri lokantalarıdır. Bu iş kolu, her ne kadar basit görülse de, gıda sektörü olması nedeniyle lüks bir restaurant kadar emek istemektedir. Öyle mercimek köftesi ve sigara böreği ile bu işler olmaz. Eğer kendinize güveniyor ve bir yerden başlamak gerek diyorsanız, aileniz ile bu işi etraflıca konuşup, projeye döküp, bir yerden başlamalısınız.

İşte size bir fikir; sosyal çevreniz geniş ise, oriflame ve avon satarak aylık 3.000 TL. civarında para kazanabilirsiniz.

Giyim mağazası işyeri açın

Bayanların çarşıya çıktıklarında en çok uğradıkları yer giyim mağazalarıdır. Evde domates, biber var mı, kimsenin umrunda değildir. ???? Bu sebeple, sürekli uğradıkları iş yerlerine patron olmayı da hayal ederler. Özellikle iç çamaşırı ve pijama grubunda son bir yıl içerisinde birçok bayan tarafından iç çamaşırı dükkanı açılmıştır. Bu işyerinin tercih edilmesinin bir nedeni ise, ortalıkta erkek görmek istenmemesi ve bayanların bu tür ürünleri bayanlardan satın almasıdır. Kredi olanakları ise, bu grupta oldukça fazladır. Ürünlerin çok pahalı olmaması nedeniyle hemen hemen her bankada bu iş için kredi alınabiliyor iken, Devlet desteklerine de başvurulabilir. Bu konuda daha önce hazırlanmış birçok iş projesi mevcuttur.

Cafe veya pastane açın

Kadınların bir diğer tercih ettikleri işyeri açma fikri kafeteryalardır. Pasta, börek işinden iyi anlayan hanımefendiler, en iyi pasta ve börek yapanın kim olduğunu göstermek için bu işe girmeyi tercih ederler. ????Siz siz olun, bu işin sadece börek yapmaktan ibaret olduğunu düşünmeyin. Kredi konusunda ise cafe açan kadınlara kredi verebilecek (düşük miktarlarda) birçok finansman kuruluşu bulabilirsiniz. Aslında bayanların işyeri kredisi çekmesinde en büyük problem maaş bordrolu bir gelirleri olmamasıdır. İsterseniz aylık 10 bin lira kazanın, gelir belgeniz yok ise, bu miktarı referans gösterip, kredi alamazsınız.

Kosgeb bayanlara daha fazla destek sağlıyor

İş projesi geliştirerek, işyeri açma desteği isteyenlere kosgeb tarafından kredi veriliyor. 50 bin lira ile büyük bir işyeri açmak isterseniz kosgeb hizmet merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Kosgeb’den alacağınız elli bin lira ile yukarıda sayılan tüm işleri yapabileceğiniz gibi, kuru temizleme dükkanı, terzi, bakkaliye, şarküteri, tuhafiye, kozmatik ürünler ticareti yapabilirsiniz. Üstelik bu para geri ödemesiz. Türkiye’ de kendi işini kuran ve bunun için de destek isteyen birçok bayan 30 ile 50 bin lira destek aldı. Sizde banka kredileri yerine Devlet desteğini tercih edebilir, işyeri açılışınızı maddi açıdan ele güne muhtaç olmadan temin edebilirsiniz. İşyeri açma kredisi veren bankalar ile görüşmeden önce hesaplamanızı iyi yapın.

Para kazanmayı amaçlıyor iseniz, aklınızda birbirinden güzel yeni iş fikirleri var ise, banka kredisi kullanarak paranıza para katabilir, istediğiniz işyerini hemen açabilirsiniz.

Bayan girişimcilere temizlik şirketi açma kredisi

Ev hanımları ve bayanların en çok açmayı hedefledikleri ve bunun içinde kredi başvurusu yaptıkları bir sektörde temizlik sektörüdür. Özellikle son yıllarda apartman ve dairelerde temizlik yapan kişilerin, sigortalı olma şartı getirilmesi sonrasında, temizlik firmaları patlama yaşadı. Birçok bayan işyeri kredisi kullanarak, çalışma arkadaşları ile birlikte temizlik firması kurmayı hedefliyor.

İş kurma kredisi ile tuhafiye açan bayanlar engel tanımıyor

Türkiye genelinde kadınların en çok yaptıkları iş kollarından biride tuhafiyelerdir. Bayanların bu işlere olan ilgi ve alakaları ile incik boncuk diye tabir ettiğimiz ürünler hakkında aşırı bilgi sahibi olmaları ve müşterilerin neyi tercih ettiklerini bilmeleri nedeniyle işyeri kredisi alarak birçok bayan tuhafiye dükkanı açtı.

İşyeri açan kadınlara kredi desteği

Kadınlara işyeri desteğini KOSGEB vermektedir. Bu kurum haricinde Devlet bankalarının ve özel bankalarında kadınlara, ev hanımlarına özel girişimci yeni işyeri açma kredisi desteği paketleri mevcuttur. Halkbankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası şubeleri tarafından esnaf olmak isteyen tüm kadınlara krediler hazırdır.

İşyeri açma kredisi faiz oranları 2019

Son dönemde gerek ev, gerek ihtiyaç, gerekse kobilere sağlanan kredilerin faizleri %1,10 ile %1,35 arasında değişmektedir. Bu oran geçmiş yıllarda bayanlara verilen iş kurma kredilerisi oranlarına göre çok yüksektir. Eğer esnaf iseniz ve tüzel kişiliğiniz var ise, ne mutlu size… En düşük faiz oranı ile bayanlara kobi desteği sağlanan bankalara başvurabilirsiniz. Ancak şöyle bir problem var ki, yeni iş kuracak bayanların kobi olmaması, tüzel kişilikleri bulunmaması nedeniyle esnaf kredilerinden faydalanamıyorlar. Özellikle son dönemde Halkbank ve kooperatif aracılığı ile verilen 30 bin lira faizsiz krediden yeni iş kuracak kadınlar faydalanamıyor.

Evde iş yaparak aylık belirli oranda para kazananlar var. Bazıları bu parayı kazanmak için işyeri kredisi çekiyor. Çok mantıklı değil aslında ancak hiçbir şey yapmamaktan iyidir.

Bu sebeple eğer iş yeriniz henüz açılmadıysa, ihtiyaç kredilerinden başka seçeneğiniz kalmıyor. Hemen ümitsizliğe kapılmayın.

  • Afyonkarahisarda istiridye mantarı üretimi yapan,
  • Rize Çayırbaş beldesinde patron olan,
  • İş yok diye çalışmayan kocasına inat yeni işyeri açan,
  • 2 kadın işçi ile birlikte fabrika kuran,
  • Kocasının yerine metal işleri atölyesi açan ve fabrikatör olan,

Kadın girişimcilerin her biri, başlangıçta destek talebinde bulunmuştu. Eğer gerçekten yapmak istiyorsanız hiçbir kuvvet size engel olamaz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy