Bayanların yapabilecekleri iş fikirleri

Bayanların yapabilecekleri iş fikirleri

Ev hanımlarına özel iş fikirleri

Bayanların ev hanımlarını evlerinin rahatlığında freelance olarak çalışmalarını sağlayacak bir kaç iş fikri ile karşınızdayız.

Ev hanımları için evden kolaylıkla yapabilecekleri iş fikirleri

Ev hanımları evlere iş veren firmalar ile anlaşarak evden para kazanabilirler. Evden mandal süsleme. mandal montajı, davetiye katlama, boncuk işi, makale yazarlığı, kutu katlama işi, evde dikiş nakış işlerini sayabiliriz. Evlere iş veren firmaların verdiği siparişleri günü gününe yetiştirmek ve zamanında teslimat yaparak ek gelir elde edebilirler.

Keçeden süs yapımı

Bayanların evlerinden yapabilecekleri işler arasında birçok iş ilk sıralarda yer alıyor.Bunlardan en çok tercih edilen ve beceri gerektirmeyen işler keçe işleridir. Keçeden çeşitli modellerde masa ve sehpa örtüleri, keçeden çantalar, keçeden telefon kılıfları, kapı süsleri, cüzdan yapımı gibi keçeye şekil vererek yapılabilecek işlerden ek gelir elde edilebilir.

Kutu katlama işlerinden karton kutulara şekil vererek evlere kına paketleme işi veren firmalar  ile anlaşarak ek kazanç elde edilebilir.

Nikah şekeri yapımı

Nikah şekeri işi yaparak ta ek gelir elde edilebilir. Düğün sünnet, nişan sezonu nisan ayı ile beraber açıldı. Bu sezonda organizasyon firmaları işleri yetiştirmeye çalışırken sizlerden kına paketi,nikah şekeri gibi işleri sipariş vermek isteyeceklerdir. Mevlüt şekeri ve doğum günleri için hazırlanan kurabiye ve buzdolabı süslerini tek tek yapacak  birini arayan firmalar mevcut. Bunlara internet sitelerinden arayarak ulaşabilirsiniz.

Boncuk süsleme

Evden bayanların yapabilecekleri işler bunlarla bitmiyor. Daha bir çok iş yapılmayı bekliyor. Bunlardan birtanesinde boncuk işi. Boncuk dizme ve boncuk süsleme işleri süsü seven hanımlar için biçilmiş kaftan. Elbiselerinde boncuğu seven, veya aksesuarlarında boncuk görmek isteyen kişilere boncuk işi veren firmalar ile anlaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Makale yazarlığı

Bayanlar artık makale yazarlığı yapıyor. İnternet ortamında iş bulmak artık kolay. Makale yazarı arayan site yöneticileriyle anlaşarak 300 kelimelik bir makaleyi 5 liradan yapabilir ve ne kadar yazarsanız o kadar para kazanabilirsiniz. Ekip kurarak çok fazla sayıda makale yazabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.

  1. Evde kitap ayracı bile yapabilirsiniz. Artık süslü kitap ayraçları revaşta. Farklı modellerde ve çeşitlerde ayraçlar yaparak kitapevlerine vererek satışını sağlayabilirisiniz.
  2. Evde dikiş yaparak para kazanmak adlı yazımızdan ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.
  3. Bayanlar  evlerinden ev yemekleri yapabilirler. Sanayi bölgelerine ve ev yemeği yemek isteyen işyerlerinde sipariş verenlere yemek yaparak evden gelir sağlayabilirler.
  4. Evden anket doldurma işi de artık çok yapılır hale geldi. Bayanlar internet üzerinden anket doldurarak ek gelir elde edebilirler.

Sandık süsleme işi

Makyaj sandıkları ve bohça sandıkları almak isteyen genç hanımlara özel sandık süsleme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Küçük küçük sandıkları süsleyerek süslerine önem veren bayanlara hitap edebilirsiniz.Bu sandıkları anlaştığınız dükkanlara bırakarak satıldıkça para kazanabilirsiniz

Poşet katlama işi

Evde poşet katlama işi yaparak ta evlere iş veren firmalar ile anlaşarak para kazanabilirsiniz. Evden satış yapabilirsiniz. Evlere poşet işi veren firmalar  yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Özel ders

İyi bir eğitim almış ama iş hayatında kendine yer bulamamış ev hanımları aldıkları eğitimleri sayesinde özel ders verebilirler. Bunun için ilan dağıtmalı, tanıdık eş dost yardımıyla eğitim almak isteyen öğrencilere ulaşmalısınız. Sadece matematik, İngilizce derslerinde eğitim vermek yerine müzik, gitar, bağlama gibi enstrümanların yanında dans eğitimlerini de verebilirsiniz. Ders saat ücretlerinizi kendiniz belirleyerek ek gelir elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak işler

Evden internet sayesinde haber bülteni hazırlayabilir kanallara hazırladığınız haberleri  ulaştırabilir, web tasarımı yapabilir, muhasebecilik, pazarlama danışmanlığı, makale yazarlığı ,anket doldurma işi yapabilirsinizç

Kişisel becerilerine göre yapmak isteyeceğiniz işler ev rahatlığında olduğunda çalışma saatlerinizi kendiniz belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır.Kişiler sosyal medyada reklam vermeye bayılıyor. Bu kişilere hizmet edebilirsiniz.

Ayrıca kendi işlerinizi Online pazarlama tekniklerini öğrenerek e- mail reklamcılığı, blog pazarlaması, satış ortaklığı gibi pazarlayabilirsiniz.Bu pazarlama teknikleri ile birlikte yaptığınız işleri tanıtabilir tanındıkça satış trafiğiniz artabilir. Daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Kişiler her gün yapılan işlerden sıkılarak evden çalışmayı bırakabilir. Kendi işinizi oluşturduktan ve bir miktar para kazandıktan sonra işinizi bırakmayın. Sürekliliği olan bir işte kim çalışmaz istemez.  Dışarıda iş bulamayan kişileri düşünün ve işinize sarılın.

Kendi emeğinizle yaptığınız işler her zaman az da olsa para kazandıracaktır. Çok para kazanmak için Çok para kazandıran meslekler ve  işleri yapmalısınız.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy