Bitlis evlere iş veren firmalar

Bitlis evlere iş veren firmalar

Bitlis evlere iş veren firmalar sayesinde bir çok ev hanımına istihdam sağlarken aynı zamanda bayanların ayakları zerinde durmasına da vesile olmuşlardır. Bitlis Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Burada yaşayan vatandaşlarımız geçimlerini tarım, hayvancılık ve ormancılık üzerine gerçekleştirmektedir. Bitlisin yerel halkının %80’i geçimlerini bu yönde sağlarken geri kalan % 20 lik kısmı ise sanayi üzerine geçimlerini sürdürmektedir. Sanayileşme bu bölgede fazla gelişmediği için küçük sanayiler yani oto tamiri, dokumacılık, teneke ve demircilik üzerine işler yapmaktadırlar. Bitlis, Hizan, Tatvan, Ahlat, Güroymak, Mutki, Adilcevaz da oturan vatandaşlarımız için bir çok firma evlere ek iş imkanı verirken özellikle ev hanımları üzerine gerçekleştirilen bu proje sayesinde bayanların kendi ayakları üzerinde durması planlanmıştır.

Bitlis evlere iş veren firmalar

Bitlis halkı evlere iş veren firmalar sayesinde oldukça yüksek meblağlarda paralar kazanırken aynı zamanda birçok vatandaşına da meslek edindirmeyi başarmıştır. Bu yörede yaşayan halkın büyük bir kısmı el sanatları, yöresel ev yemekleri, süt ve süt ürünleri, yöresel kıyafetler, halı dokumacılığı, tütün sarma işleri gibi işleri evlerinde yaparak ailelerine ekonomik anlamda destek sağlamaktadırlar. Bu işleri yaparken kendilerine meslek edindikleri gibi aynı zamanda oldukça keyif de almaktadırlar. Yapmış oldukları bu işlerden aylık olarak ortalama 2.000 lira ile 2.500 lira arasında bir ücret almaktadırlar. Sizlerde Bitlis çevresinde oturuyorsanız bu firmalar ile iletişime geçebilir ve çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bitlis Tatvan da tütün sarma işi veren firmalar

Bitlis Tatvan da tütün sarma işi veren firmalar sayesinde evlerinde ek iş yapma fırsatı bulan vatandaşlar oldukça güzel paralar kazanarak evlerinin geçimlerini sürdürebiliyorlar. Tütün sarma işi kolay olduğu kadar dikkat gerektiren işler arasında yer almaktadır. Gerekli olan malzemeler ise tütün, tütün sarma makinesi, ve izmarettir. Bu malzemeler sayesinde oldukça hızlı ve kolay bir şekilde tütün sararak para kazanabilirsiniz. Tütün sarma makinesini kullanırken çok yavaş veya çok hızlı kullanmamanız gerekir. Hızlı kullanmış olduğunuzda malzemenize zarar verebilirsiniz.

Çok yavaş kullandığınız taktirde ise izmaritin içerisine yeteri kadar tütün dolduramazsınız bu sebeple makineyi iyi kullanmanız gerekecektir. Bu işi ilk yapmaya başladığınızda çok yorulabilir veya çok zaman kaybedebilirsiniz fakat eliniz alıştıktan sonra çok pratik bir şekilde çalışmaya başlayacaksınız. Biraz sabırlı olmanızda fayda var. Diyarbakır, Gaziantep gibi illerimizden Bitlis’e kargo ile iş gönderen firmalar mevcuttur.

Bitlis halı dokumacılığı işi veren firmalar

Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan halkın bir kısmı halı dokumacılığı yaparak geçimlerini sürdürürken aynı zamanda yurt içine ve yurt dışına bu halıların ticaretini gerçekleştirmektedirler. Halı dokumacılığı eskilerden çok fazla yapılan işler arasında yerini alırken zamanla unutlmaya başlamış ve çok az bir kısım halı dokumaya devam etmiştir. Halı dokumacılığı ile uğraşan firmalar ise Doğu Anadolu bölgesinde çok fazla karşılaşabiliriz. Bitlis de yaşayan vatandaşlarımız halı dokumacılığı firmaları ile anlaşabilir ve oldukça karlı işlere imzalarını atmış olabilirler. Bitlis evlere iş veren firmalar sayesinde bir çok ev hanımımız halı dokumacılığı işine merak salarak kendilerine meslek edinmiş ve aynı zamanda oldukça yüksek meblağlarda paralar kazanmışlardır. Sizde, Güroymak, Hizan veya Tatvan’da ikamet ediyorsanız bu iş haricinde, kına paketleme, boncuk dizme, tespih hazırlama ve paketleme gibi Bitlis’te evlere verilen işlere başvurabilir, ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy