Büfe Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Büfe Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Büfe açmak için ne yapmak gerekmektedir?

Büfe açmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle bir iş planı hazırlaması gerekmektedir. Daha sonrasında piyasa araştırması yaparak maliyet hesaplaması yapmalı ve gerekli olan sermaye miktarını belirlemelidir. Sermayesi olmayan veya elindeki sermayesi yeterli olmayan vatandaşlarımız finansmana ihtiyaç duyacaklardır. Bunun için ise bankaların iş yeri açma kredisi adı altında vermiş oldukları finansman desteklerinden yararlanabilirler veya KOSGEB desteklerinden yararlanarak gerekli olan finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra büfe açmak için en uygun bir mekan da dükkan bulmalısınız. Resmi kuruluşlara başvuru yaparak gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız önemli olan konuların en başında yer almaktadır. Açacağınız büfe de satışını gerçekleştireceğiniz her ürün için sağlık bakanlığından onay almanız gerekmektedir.

Büfe açmak için kredi nasıl alınır?

Son zamanlarda ülkemizin içinde bulunmuş olduğu ekonomik dalgalanmalar sonucunda bir çok işveren çalıştırmış oldukları elemanların işlerine son vermek zorunda kalmış ve çok sayıda vatandaşımız işsiz kalarak geçimlerini ne ile sağlayabileceklerini düşünmeye başlamışlardır. Yeni işler için başvuruda bulunup olumsuz sonuçlar ile karşılaşan ve hiç bir şekilde iş bulamayan vatandaşlarımız kendi işlerini açma düşüncesi ile yola çıkarak ellerinde bulunan birikimler ile veya bankalardan kredi çekerek kendi iş yerlerini açmaktadırlar. Çok sayıda vatandaşımız da kendi iş yerini kurmak için hayaller kurmakta fakat ellerinde hiç bir şekilde birikim olmadığı için işletmelerini açamamaktadırlar.

Bu durumlarda ise devreye devletin vermiş olduğu hibe kredi imkanları ve teşvikleri girmektedir. Bu gün makalemizde si değerli okurlarımız için Büfe açma kredisi nasıl alınır, Kosgeb kredi desteklerinden kimler yararlanır, Kosgeb desteğinden büfe açmak isteyenler yararlanılabilir mi adlı başlıklara değinerek sizler için ayrıntılı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Büfe açmak için kredi başvuruları nasıl yapılır?

Kendi iş yerlerinizi açmak istiyorsanız ve kredi desteklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle bankalar ile iletişime geçerek iş yeri açma kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Daha sonrasında size en uygun fiyatlarla, düşük faiz oranları ile, hesabınıza en uygun kredi imkanını sunan bankalara kredi başvurusu yaparak ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz.

Bunun yanı sıra İş kurmak için gerekli olan finansmana ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için KOSGEB 50.000 lira hibe kredi, 100.000 lira ise faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. KOSGEB büfe açma hayali olan vatandaşlarımız için kredi desteği vererek hayallerindeki iş imkanını gerçeğe dökme şansını sunmaktadır.

KOSGEB kredi desteğinden kimler yararlanabilir?

Kosgeb kredi desteklerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın en çok merak etmiş oldukları soruların başında KOSGEB kredi desteklerinden kimler yararlanır adlı başlık yer almaktadır. Bizde kafanızda oluşan bu sorunun önüne geçebilmek için bu başlığı değerlendirmelerimiz arasına alarak sizler için bilgiler vermeye karar verdik. KOSGEB kredi desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle çalışmak istemiş oldukları sektörler çok önemlidir.

Daha sonrasında ise küçük ve orta büyüklükteki işletmeler üzerinde iş kurma hayali olan vatandaşlarımız ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız KOSGEB desteklerinden yararlanabilirler. Konaklama, yiyecek, içecek sektörü üzerinde yoğunlaşarak bu alanlarda iş kurmak isteyen vatandaşlarımızda bu desteklerden yararlanarak hayallerindeki işleri kurabileceklerdir. KOSGEB kredi desteklerinden yararlanabilmeniz için KOSGEB’e başvuruda bulunmanız gerekecektir.

Sermayesiz bayilik veren kazançlı firmalar yeni bir iş kurmak isteyenlere alternatif teşkil edebilir.

KOSGEB Desteklerinden büfe açmak isteyenler yararlanabilirler mi?

Kosgeb desteklerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin hayalini kuran vatandaşlarımız için KOSGEB destekleri sağlanmaktadır. Bu küçük ve orta büyüklükteki işletmeler arasında Şarküteri, Bakkal, Manav, BÜFE, Kasap ve Market açmak isteyen vatandaşlarımız da yararlanabileceklerdir. Büfe açma hayali olan vatandaşımız ise KOSGEB şartlarını taşıyor ise başvuruda bulunarak elli bin hibe imkanlarından yararlanabilirler.

Büfe açmak için KOSGEB desteklerinden nasıl yararlanılır?

Kosgeb desteklerinden yararlanmak için özellikle aşağıda maddeler halinde belirteceğimiz başlıkları yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • Girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer sertifikanız yok ise girişimcilik kurslarına katılmalısınız.
  • Büfe açacağınıza dair bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir. Bu iş planınızı hazırladıktan sonra KOSGEB’e götürüp onay almanız gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • 18 yaşını tamamlamamış olmanız gerekmektedir.
  • KOSGEB için hazırlamış olduğunuz iş planı onay aldıktan sonra Büfe açma işlemlerini yerine getiriniz ve dükkan için gerekli malzemeleri alarak dükkanınızı hazırlayınız. Daha sonrasında ise almış olduğunuz malzemelerin faturasını KOSGEB’e götürerek hibe kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz.
You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy