Cafe Açmak İstiyorum Cafe Nasıl Açılır?

Birçok Kişi için büyük bir hayaldir kendi işinin kurmak. Bu hayali besleyenlerin çok büyük bir kısmı için cafe kurmak hem kazanç açısından hem kullanılacak sermaye açısından önemli bir yer tutuyor. Cafe açmak birçok iş fırsatına göre çok daha kolay ve karlı. Cafe açmak için çeşitli yollar söz konusu. Böyle bir hayal besleyenlerin birçok alternatifi söz konusu. Bu alternatifler içinden en uygun seçebilir kısa süre içinde bir cafe sahibi olabilirsiniz. İŞ kurma, cafe açma aşamasında öncelikle sermayeyi gözden geçirmeli mevcut şartlarınıza göre bir plan çizmelisiniz. Öncelikle elinizde sermaye varsa buna göre hareket etmeli yoksa kaynak yaratmalısınız.

Cafe Sermayesi Oluşturma

Kenarda mevcut bir birikim varsa. Rakam doğrultusunda bir harcama listesi çıkara bilirsiniz. Eğer elde birikmiş bir anapara söz konusu değilse kaynak bulmalısınız. Bunun için kosgebin hibe kredilerine başvuruda bulunabilir ya da bankalar ile görüşerek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kullanacak kişilerin ödeme planına ve açacakları cafeden gelecek gelir beklentisine çok iyi odaklanması hesabı buna göre yapması gerekiyor.

Cafe Açmada Maliyet Çalışması

Cafe açma hayali kuranların en büyük handikapları cafenin açıldıktan sonra ki getirisini hesaplarken açılma maliyetlerini gözden kaçırmaları. Gerek kendi paranız gerek kredi desteği ile cafe dahil hangi işi kurarsanız kurun açma aşamasından önce bir süre fiyat araştırması yapmak önemlidir. Bu açma aşmasını kolaylaştırıp maliyetleri aşağıya çeker.

Alternatif Yollar

Bakıldığında cafe açmak çok maliyetli bir iştir. Çok kapsamlı bir cafe yerine konsept bir yer sahibi olarak işinizi kurabilirsiniz. Arabada bardakta kahve satışı yapmak, kumda kahve gibi tek bir ürünün çeşitlerini satmak hem düşük sermayeli hem de geri dönüşü iyi olacak işi fikirleri arasında.

Kosgeb İle iş

Cafe dahil bir çok iş kolu için en elverişli sermaye üretimi kosgeb ile sağlanıyor. Kosgeb kredisi ile geri ödemesi olmadan ya da uzun süre sonra ödemeye başlayacağınız ve hiç faiz ödemeyeceğiniz bir sermaye ortaya çıkarabilirsiniz. Kosgeb bürolarına giderek sadece bir başvuru ve kurs ile kosgeb kredisine başvuru hakkınız söz konusu. Buradan gelecek 30 ile 100 bin arasında ki kredi ile istediğiniz cafeyi açabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy