Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak

Çeyiz malzemeleri ve ev tekstili dükkanı açmanın yolları

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmak, yapılacak yatırımların ve açılacak işlerin arasında en mantıklısı olanıdır. Güzel bir yerde, halkın çok sık kullandığı güzergahlar üzerinde açılan bir dükkan çok güzel gelir getiren bir iş olacaktır. Çeyiz malzemeleri ve ev tekstili satışı yapan dükkanların kolay kolay kapanmayacağını düşünüyorum. Her sene yüzlerce çift evlilik yolunda ilerliyor ve yuvalarını kuruyor. Her gelininin ve damadın kuracakları evlerinin eksiklerini tamamladığını biliyoruz.

Evin içerisindeki eşyalarda en çok göze çarpanlar büyük malzemelerdir. Örneğin, koltuk takımı , yatak odası  takımı, yemek odası takımı ve beyaz eşyalar gibi.. evet bu eşyalar bir evin olmazsa olmazlarıdır. Fakat bu eşyaları tamamlayacak olan  ufak tefek ama bir çok gerekli olan malzemeler vardır. Bu malzemeleri temin etmek için Pazardan yada ayrı ayrı dükkanlardan toplamaktansa tek bir dükkandan yani çeyiz ve ev tekstili dükkanından almak çok daha mantıklı geliyor.

Bütün çeyiz ve ev için gerekli olan malzemelerin bulunduğu bu dükkanların elde ettikleri karlarda çok büyük oranda oluyor. Bu dükkanların ayakta kalmak için yapacakları en mantıklı şey veresiye vermekten uzak durmalarıdır. Evet veresiye veren dükkanların çok daha fazla müşteri kapasitesi topladığını biliyoruz. Fakat çok fazla müşteri çekmek için veresiye vermeye gerek yok eğer ayakta uzun yıllar kalmak istiyorsanız veresiyeden sakınmalısınız. Veresiye vermeye başladığınız zaman kazanacağınız kar oranı yarıya düşecektir. Belki de zararına mal satmaya başlayacaksınız. Eğer bu sektörde uzun soluklu kalmak istiyorsanız tavsiyelerimi kulak ardı etmeyiniz.

Çeyiz ve ev tekstili dükkanında neler satılabilir?

Çeyiz ve ev tekstili dükkanında neler satılır diye sorulduğu zaman çok geniş kapsamlı cevap verilebilir. Bir çeyiz dükkanın ve ev tekstili dükkanın içerisinde aklınıza gelebilecek ne varsa her şeyi bulabilirsiniz. İlk olarak çeyizlik malzemelerden başlıyorum, bohça sandığı, gelin için gerekli olan iç çamaşırları,gecelikleri, terlikleri, bijama takımları, tarak seti, bohça için gerekli olan malzemelerin tümü, nevresim takımı, çarşaf takımı, pike, havlu kenarları, danteller, çemberler, çember oyaları, patikler olmak üzere bunun gibi aklınıza gelebilecek bütün malzemelerin satışını rahatlıkla yapabilirsiniz.

İsfikir sitemizde daha önce bahsettiğimiz gibi, ev tekstili ürünleri olarak, mutfakta gerekli olabilecek bütün malzemelerin satışını yapabilirsiniz. Mutfakta gerekli olan malzemeler dediğimiz zaman tahmin ettiğiniz gibi , tencere, tava, yemek takımı, çatal takımı ve diğerleri, banyoda gerekli olabilecek olan malzemelerin hepsi, yatak odasın için gerekli olabilecek ürünlerin hepsinin satışını yapabilirsiniz. Bütün bunların yanında ev dekorasyonları için gerekli olabilecek bütün malzemelerinde satışını yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Dükkanın yeri çok önemli. 500 lira fazla kira verin ama iş yeriniz, çarşı merkezinde veya kalabalık bir bölgede olsun.

Çeyiz ve ev tekstili dükkanları neden tercih edilmelidir?

Çeyiz ve ev tekstili ürünleri, bir evin içerisinde olması gerekli olan bütün malzemelerin satışını yapmaktadır. Alınması gerekli olan bu ev tekstili ürünlerini pazardan ve diğer alış veriş yapabileceğiniz yerlerden de temin edeceğiniz doğrudur. Fakat pazardan ve diğer yerlerden almış olduğunuz zaman ya kalitesi düşük malzemeler olacaktır. Ya da aradığınız malzemelerin hepsini bulamayacak parça parça almak zorunda kalacaksınız.

Çeyiz ve ev tekstili dükkanlarında tercih edilen bütün malzemelerin satışı olduğu için tercih edilmesi gerekli görülen başlıca sebeplerden bir tanesidir. Diğer yandan her markadan, her kaliteden ürünler bulunmaktadır. Ve her bütçeye uygun fiyatlarda ürünlerin satışını yaptıkları için tercih edilirler. Satışı yapılan her ürünün garantisini verirler. Çeyiz ve ev tekstili ürünlerini tercih etmenizde gerekli olan başlıca sebepler bunlardır.

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmadan önce yapılması gerekli olan aşamalar nelerdir?

Çeyiz ve ev tekstili dükkanı açmadan önce, bu işin aşamalarını iyice araştırmalısınız. gelir ve giderleri hakkında bilgiler edinerek bu işi yapmaya karar vermelisiniz. karar verdikten sonra dükkanı açmak istediğiniz mekanı iyice araştırmalısınız. Dükkanı açmak istediğiniz mekan çok önemli, açmak istediğiniz çevre, o çevredeki koşullar, ve rekabet ortamına gireceğiniz dükkanların olup olmadığını araştırmalısınız. Dükkanı açmak istediğiniz mekanın çok tercih edilen bir sokak yada cadde üzerinde olmasında fayda var. Ara sokaklarda ve daha tenha yerlerde açtığınızda tercih edilme olasılığınız çok daha düşük olacaktır.

Dükkanı açtığınız yere ulaşım imkanın da rahat olması gerekmektedir. Müşteriler sizi tercih ettiklerinde ulaşımdan dolayı sıkıntı yaşamamalıdır. Satışını yapacağınız ürünler üzerinde maliyet hesaplaması yapmalısınız. Size gelir getirecek kazancı bol olan ürünlere ağırlık vermelisiniz. Ve satışını yapmış olduğunuz ürünlerde kampanya günleri düzenlemenizde sizin yararınıza olacaktır. Hem müşteri çekersiniz hemde kazancınıza kazanç eklersiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy