Çiçekçi nasıl açılır

Çiçekçi nasıl açılır

Çiçekçi dükkanı açmak

İş yeri açmak istiyor ve ne iş yapacağınız hakkında kararsızlık yaşıyorsanız eğer doğru adreste olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Çiçekçi nası açılır, çiçekçi dükkanı açarken atılması gereken adımlar nelerdir, çiçekçi dükkanı açmak için bayilik veren firmalar, neden çiçekçi dükkanı açmalısınız, çiçekçi dükkanı ne kadar kazandırıyor, Çiçekçi dükkanı maliyet oranı nedir? adlı başlıklara  değinerek 2019 yılında yapılabilecek en karlı iş grupları arasında olan bu iş sektörü hakkında bilgiler vereceğiz. Çiçekçi dükkanı açmak isteyen girişimci vatandaşlarımızın çiçekler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Aynı zamanda çiçek bakımı hakkında da geniş bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Çiçekçi dükkanı açan girişimcilerimizin çiçekleri çok seviyor olması da gerekmektedir. Çiçekler hakkında bilgi sahibi olmayan çiçekleri sevmeyen vatandaşlarımız için doğru bir iş sektörü olmayacaktır. Çünkü hiç bir bilginiz olmadan bu sektöre giriş yapmış olduğunuzda işletmenizi kısa sürede kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple de atacağınız her adıma dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çiçekçi dükkanı nasıl açılır?

Çiçekçi dükkanı açmak isteyen girişimciler öncelikle kendilerine iş planı çıkartmaları gerekmektedir. İyi bir iş planı çıkartmış olduğunuzda gayet başarılı bir iş için ilk imzanızı atmış olacaksınız. Daha sonrasında ise bütçenizi belirlemeli ve açılış için sermaye hesaplaması yapmalısınız. Sermayenizin tamamını kullanmamalı ve işletmenizin kasası içinde belirli bir oranda sermaye ayırmanız gerekmektedir.

Finansmana ihtiyaç duymuş olduğunuzda size en uygun krediyi veren ve düşük faiz oranları ile finansman sağlayan bankalar ile anlaşma sağlamalısınız. Doğru bir mekanda ve doğru bir alanda dükkan tercihinizi yapmanız gerekecektir. Yaya ve araç trafiğinin bol olduğu, hastane, okul gibi yerlere yakın alanlarda da dükkan açmanız sizin yararınıza olacaktır. Dükkanınız için resmi kuruluşlara başvuru yaparak gerekli olan evrak ve izinleri almanız gerekmektedir. Bu aşamaları tamamlamış olduğunuz da dükkan açmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra devreden çiçekçi dükkanları ile iletişime geçebilir ve aynı zamanda çiçekçi dükkanı bayiliği veren firmalar ile de iletişime geçerek bayilik alabilirsiniz. Çiçekçi dükkanı açarak bu sektör üzerinde çalışmaya başlamış olduğunuzda çok yüksek gelirler elde edeceksiniz. Devreden çiçekçi dükkanları için bilgi almak isterseniz eğer lütfen linke tıklayınız ve ayrıntılı bilgi almak için dükkan sahibi ile iletişime geçerek kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Çiçekçi dükkanı açarken atılması gereken adımlar nelerdir?

Çiçekçi açmaya karar vermiş olduğunuzda öncelikle yapmanız gerekenleri yukarıda ki paragrafta belirledik daha sonrasında ise işe başlamadan önce atmanız gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımları atarak dükkanınızı açmış olduğunuzda daha sağlam temeller ile işletmenizi kurmuş olacak ve daha yüksek gelirler elde edeceksiniz. Dükkanınızı açmadan önce çiçek tasarımları ve süslemeleri hakkında bilgi ve becerilerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bu konu hakkında kurslara katılabilir ve kısa eğitimler alabilirsiniz. Böylece işinizde görselliği de ön planda tutarak daha çok müşteriyi dükkanınıza çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra organizasyon şirketleri ile, düğün salonları ile anlaşma sağlayarak da işinizde ilerleme gösterebilirsiniz.

Hastane odalarını süsleyebilir, doğun günleri, sevgililer günü, evlenme teklifi, ve düğün için çiçek tasarımları yaparak hoş ve anlamlı işlere de imzanızı atabilirsiniz. Bu şekilde çalışmaya başlamış olduğunuzda müşteri kitlenizi önceden belirlemiş olursunuz. Bu sayede de yüksek karlar elde edebilirsiniz. Düğün organizasyonları için araba süsleme, kamera ve fotoğraf çekimi için de eleman hazırlarsanız eğer işinizde iki kat fazla kar elde etmiş olursunuz. Bu adımlara uyum sağlayarak işletmenizi açarsanız eğer uzun soluklu işler için imzanızı atmış olursunuz.

Çiçekçi dükkanı açmak için bayilik veren firmalar

Çiçekçi dükkanı açmak istemiş olduğunuzda her işe sıfırdan başlayıp kendi işinizin patronu olabileceğiniz gibi aynı zamanda ismini daha önceden duyurmuş olan ve artık kökleşmiş olan firmalar ile iletişime geçerek bayilik alabilir ve yine aynı şekilde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İsmini duyurmuş olan ve kökleşmiş olan firmalar ile anlaşma yapmanız ve bayilik almanız aslında sizin bu sektörde sermayenizi riske atmamanız için ön ayak olacak bir fikirdir.

Bayilik almış olduğunuzda müşteri kitleniz zaten hazır olacak ve dükkan için gerekli olan tüm işlemler ve eğitimler de firma tarafından karşılanacaktır. Tek yapmanız gereken bayilik veren firmalar ile iletişime geçmek ve bu firmaların istemiş olduğu şartlara uyum sağlayarak sermayenizi bu iş için bağlamak olacaktır. Çiçekçi dükkanı açmanız için bayilik veren başlıca firmaların arasında en önde gelenleri Çiçek noktası bayiliği ve meyve şehri çiçek bayiliği veren firma olmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve işletmenizi açabilirsiniz.

Neden çiçekçi dükkanı açmalısınız?

Çiçekçi dükkanı açmak isteyen girişimciler öncelikle kendilerine neden çiçekçi dükkanı açmalıyım sorusunu mutlaka sormalılar ve daha sonrasında ise bu iş üzerine araştırma yaparak çiçekçi dükkanlarının karları ve kazançları hakkında bilgi toplamalı ve çiçekçi dükkanı açmak için harcanan maliyet oranı hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Çiçekçi dükkanı açmak isteyen girişimciler kendilerine bu soruyu sormuş olduklarında bu sektörün oldukça yüksek gelirler getirdiğini ve aynı zamanda terapi ve stresten uzak kaldıklarının cevabını almaktadırlar. Çiçek hediye edilecek olan en anlamlı ve aynı zamanda sevginizi dile getirebilecek olan en güzel hediyedir. Nazik ve romantik olan vatandaşlarımız için oldukça anlam taşıyan bu sektör üzerinde çalışmak size çok iyi gelecek ve çok para kazanmanızı sağlayacaktır.

Çiçekçi dükkanları ne kadar kazandırıyor?

Açmış olduğunuz dükkanlar müşteri potansiyelinize ve açmış olduğunuz mekana göre değişiklik göstermektedir. organizasyon şirketleri, düğün salonları gibi firmalar ile anlaşma sağlamış olduğunuzda da aylık olarak kazanacağınız gelir değişiklik gösterecektir. Tüm bu konuları göz önünde bulundurarak ortalama bir hesaplama çıkartmış olduğumuzda 3.000 lira ile 20.000 lira arasında para kazanmanız mümkün olacaktır. Vermiş olduğumuz bu rakamlar her ay değişiklik gösterecektir. Bazı zamanlarda çok daha fazla kazanırken bazı zamanlarda ise çok daha az kazandığınız günler olacaktır. Bu sebeple kazanmış olduğunuz paraları israf etmemeli ve belirli bir kısmını işletme kasasında saklamalısınız.

Çiçekçi dükkanı maliyet oranı nedir?

Çiçekçilik sektörü çok fazla değişkenlik gösteren firmalar arasında yerini almaktadır. Açmış olduğunuz dükkanda satışını gerçekleştireceğiniz ürünler, çiçeklerin bakımı için kullanmış olduğunuz malzemeler, görsellik için önemli olan süsleme malzemeleri, dükkanınızı açmış olduğunuz mekan, dükkan dizaynı ve dekorasyonu değişiklik gösterdiği için net bir oranda rakam belirtmemiz mümkün olmayacaktır. Fakat kaba taslak olarak bir hesaplama çıkartmış olduğumuzda ve ortalamaya vurmuş olduğumuzda bir çiçekçi dükkanını 15.000 lira ile 25.000 lira aralığında bir rakam ile açabilirsiniz. Maliyeti düşük olan bu sektörde kazancınız yüksek olacaktır. Bu sebeple de işinize sımsıkı sarılmanız da fayda olacaktır.

Sizlerde ne iş yapacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız eğer öncelikle yeni iş fikirleri adlı kategorimizi inceleyebilir ve bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Çiçekçi nasıl açılır hakkında yazmış olduğumuz bu makale sayesinde kafanızdaki soru işaretlerini kaldırabilir ve bu sektör üzerinde çalışabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy