Çiğ köfteci sait bayilik franchising şartları

Çiğ köfteci sait bayilik franchising şartları

Meşhur Çiğ köfteci Sait bayilik veriyor

Son yıllarda popüler hale gelen çiğ köfte sektörü, düşük yatırımla çok para kazandırmaya devam ediyor. Her geçen gün bir yenisi açılan çiğ köfte dünyasında Sait en çok bayisi olan ve ismi tanınan eski çiğ köftecilerden biridir. Özellikle İstanbul ve Kocaeli’ de birçok bayisi bulunan ÇİĞ KÖFTECİ SAİT ve bayilik şartlarını inceleyelim.

Bayilik ücreti ne kadar işyeri kaç paraya açılır?

Çiğ köfteci Saitten bayilik almanız için firma ile birebir iletişim sağlamanız gerekiyor. Açacağınız işyerine ve lokasyona göre bayilik ücreti belirleniyor. Firmanın bayilik prensibinde, dükkanı kendiniz tutuyorsunuz. Dükkan dizaynını ve diğer giderleri siz karşılıyorsunuz. Daha sonra firmayı arayıp toptan çiğ köfte siparişi veriyor ve günlük anlaşma sağlıyorsunuz. Firmadan toptan fiyata aldığınız çiğköftelerin perakende olarak satışını gerçekleştiriyorsunuz. Bir çiğ köfte dükkanı açmak için, olağan üstü kalabalık bir bölgede dükkan tutmaz iseniz ve dizayn konusunda çok harcama yapmaz iseniz 20 bin lira civarında bir sermaye yeterli olacakır. Tabi küçük bir işyeri tutarak 5 bin lirayada çiğ köfteci açabilirsiniz.

Bayilik Franchising destekleri

Firma işyerinin tabelası ve diğer giderler için herhangi bir destekte bulunmuyor. Çiğköfteci Sait İnternet sitesinde de bu konuda herhangi bir taahütte bulunmamış. Ancak firmanın 4 adet farklı konsepti bulunuyor. Bu konseptler Cadde,  arasokak ve sokak ve alışveriş merkezi konseptidir. Bu konseptlerden firmanıza uygun olanı seçtikten sonra Çiğ köfteci sait ile konu hakkında görüşme sağlayabilir, dizayn ve personel eğitimi konusunda fikir edinebilirsiniz.

Neden Çiğköfteci sait?

Gida Tarim ve Hayvancilik Mudurlugu isletme Kayit Belgesi, Marka Tescil Belgesi, Helal Certification, İstanbul Gida Kontrol Laboratuar Müdürlüğü, Biritish Certification Inc. Tarim ve Koyisleri Bakanligi isletme Kayit Belgesi Lava ve helva imalatı sertifikalarına sahip. Müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya gayret gösteren Sait ‘in  Anadolu nun birçok yerinde bayisi hizmet veriyor.

Çiğköfte dükkanı açmak isteyenlere tavsiyeler

Eğer 5-10 bin lira paranız var ise ve mahalleniz de çiğköfteci yok ise, çiğ köfte dükkanı açmak karlı bir iş olabilir. Ancak semtte 2-3 tane çiğköfteci varken yeni bir dükkan açmak mantıksız olabilir. Dikkat etmeniz gereken şey ise bayilik aldığınız firmanın tercih edilen bir firma olmasıdır.

Açılış organizasyonu düzenleyin. Birkaç animatör tutun ve tanıdığınız kim varsa bu açılışa davet edin.

Dükkanın dizaynına çok önem verin. Hijyen gıda satışı yapan dükkanlar için olmazsa olmazlar arasındadır.

Güler yüzlü çalışanlar edinin. Çiğköfte sevilen bir lezzet olmasına rağmen, ekmek peynir gibi satılmaz. Bu sebeple, güler yüzlü olmayan bir esnaftan kimse çiğköfte almak istemez.

Hafta sonlarına, ayda bir gün veya belirli dönemlerde promosyonlar düzenleyin. Reklam olmazsa olmazlardandır. En iyi reklam ise tavsiyedir.

Çiğ köftenin yanında verilen lavaş ekmeği konusunda titiz davranmaz iseniz, müşteri sayınız artır. Rakiplerinize göre bir lavaş ekmeği fazla koyun. Korkmayın batmazsınız. 50 kuruş daha az kazanırsınız ancak sürümden kazanırsınız.

Yine çiğköftenin yanında verilen, ekşi ve acı soslardan bol miktarda verin. Göbek marulunuz taze olsun. Kendinden geçmiş, askerliğini yapmış bir marul verirseniz, o müşteriyi bir daha dükkanınızda göremezsiniz.

Çiğköftenin tepsisi ve koyulduğu tezgah çok temiz olsun. Çiğköfteyi vitrine koyun ve (eğer güneş yok ise) müşterilerin görebileceği bir bölümde bulundurun.

İşyeriniz için Hijyen sertifikası almanız gerekiyor. Hijyen yönetmeliğini okuyun.

Müşterilerin yoğun olduğu dönemde, dükkanda müşteri bekletmemek için, 10 liralık, 20 liralık ve 5 liralık hazır paketler hazırlayın. Birçok müşteri beklemeyi sevmez.

İşyerinize alacağınız masa ve sandalyeleriniz 1. sınıf olsun. Sonuçta bu dükkanı zevkiniz için değil, ekmek parası için açıyorsunuz. Bu nedenle paranız varsa eğer masraftan kaçmayın. Tabi bu hesap yapmayın anlamına da gelmiyor.

Orta seviyede bir semtte bulunan bir çiğköfte dükkanı giderler düşüldükten sonra aylık ortalama 4000-5000 TL. Arasında para bırakır. Eğer daha az kazanıyor iseniz, satış programınızı ve şeklinizi gözden geçirin.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy