Devletin Destek Verdiği Sektörler

Devletin Destek Verdiği Sektörler

Devletimizin bir çok girişimciye iş kurma fırsatı verirken aynı zamanda hibe krediler vererek ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Bir çok iş alanında ve bir çok genç girişimciye destek vererek büyük işler yapmasını sağlayan bu proje ile vatandaşlarımızın çoğu istihdam sahibi olmuş ve bir çoğu da hayallerine kavuşmuştur. Devlet destekli Kosgeb kredileri bir çok gencimiz için umut ışığı olurken iş kurmak isteyen kadın girişimciler için de desteklerini esirgememektedir. Kosgeb 50.000 hibe kredi vermiş olduğu gibi 100.000 faizsiz kredi imkanları da sunmaktadır. Ayrıca Ipard projeleri sayesinde de bir çok vatandaşımız değişik alanlarda iş sektörlerine adım atarak girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmiştir. Biz bu makalemizde Devletin Destek Verdiği Sektörler adlı konu başlığını elimize aldık ve si değerli okurlarımız için araştırmalar yaptık.

Sermayesiz işyeri nasıl açılır? Devlet desteği alarak işyeri açma isimli yazımızı incelemelisiniz.

Kosgeb girişimci devlet desteği nasıl alınır?

Kosgeb genç girişimcilere, ev hanımlarına, emeklilere, iş kurmak isteyen vatandaşlarına özel krediler vererek iş kurmalarını sağlamaktadır. Bu kredilerden yararlanmak için öncelikli olarak 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekecektir. Ve daha sonrasında sizden girişimci sertifikası istenecektir. Eğer girişimci sertifikanız yok ise Size en akın olan iş kur binalarına ve ya halk eğitim merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Açılan kurslara katılarak eğitim alabilirsiniz. Ve katılmış olduğunuz kurslara devamlılık göstermiş olduğunuz taktirde girişimcilik sertifikasına sahip olabilirsiniz. Bu sertifikaya sahip olduktan sonra kosgebin desteklediği iş grupları üzerinde durabilir ve kosgeb anlaşmalı bankalardan kredilerinizi alabilirsiniz. Devlet bursu hakkında ki yazımızı da inceleyiniz.

Devlet destekli iş yeri kredisi veren bankalar hangileridir?

Devlet destekli iş yeri kredisi veren bankalar öncelikli olarak kamu bankaları olacaktır. Kosgeb dışında iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza özel devlet destekli krediler de verilmektedir. Bu kredilerden yararlanmak için kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank’a başvuru yapabilir ve devlet destekli kredilerden yararlanabilirsiniz. Devlet destekli iş kurma kredileri veren bankalar Kosgeb den farklı olarak çalışmaktadır. Yani Kosgeb hibe kredilerinin yanında faizsiz kredi imkanları sunarken devlet destekli kredilerde ise küçük miktarlarda faiz oranları alınır ve vade farkı eklenir. Bu durumda Kosgeb’den veya devlet destekli kredilerden yararlanmak için kararınızı siz vereceksiniz.

Devlet desteği alarak ne iş yapılabilir?

Devlet desteği alarak bir çok alanda ve çeşitli sektörlerde işler yapabilirsiniz. Bu işlerden bazıları ise sırası ile şu şekilde yer almaktadır. Tarım ve hayvancılık üzerinde işler yapabilirsiniz. Et ve süt ürünleri üzerine işler yapabilirsiniz. Arıcılık ve kümes hayvanları üzerine işler yapabilirsiniz. Kültür turizmi üzerinde çeşitli alanlarda işler yaparak paralar kazanabilirsiniz. Elektronik aletlerin satışını yapan iş yerleri açabilirsiniz. Oto yıkama, halı yıkama, kuru temizleme, lokanta, restoran, pideci, çorbacı, gibi işler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra, oto tamiri yapabilir, mobilya dükkanı açabilir, marangozculuk yapabilirsiniz. Devlet bu işleri yapmanız için sizlere destek verirken aynı zamanda ülke ekonomisini canlı tutacak olan iş grupları üzerinde de ağırlık vererek daha bir çok alanda iş yeri açmanıza destek vermektedir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy