Diyarbakır evlere iş veren firmalar ve fabrikalar

Diyarbakır evlere iş veren firmalar ve fabrikalar

Diyarbakır ve ilçelerinde evlere iş veren firmalar

Diyarbakır evlere iş veren firmalar ve fabrikalar sayesinde vatandaşlarına ek gelir kapısı açmış ve şehrin ekonomik açıdan canlanmasına sebep olmuştur. Diyarbakır’da yaşayan halk geçimlerinin büyük bir kısmını ormancılık, tarım ve hayvancılıktan yapmaktadır. Küçük baş hayvancılığın gelişmiş olduğu bu şehirde insanlar merkezde açılmış olan küçük esnaflar sayesinde de istihdam etmiş bulunmaktadırlar. Diyarbakır Turizm açısından da ziyarete açık bir şehir olduğu için hediyelik eşya satışları yöre halkının yapmış olduğu el sanatları, el emeği, göz nuru yapılmış ve işlenmiş olan güzel eşyaların satışını gerçekleştirerek de geçimlerini sürdürmektedirler.

Fakat son yıllarda terör saldırılarının oldukça yoğun olması sebebiyle Doğu bölgelerimize yapılan ziyaretler kısıtlanmış yerli ve yabancı turist sayılarında azalma görülmüştür. Diyarbakır Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan tarihi açıdan da zengin olan güzel bir şehrimizdir. Diyarbakır merkez, Yenişehir, Bağlar, Bismil, Sur, Silvan, Çermik, Lice, Çınar, Çüngüş, Kulp, Kocaköy, Dicle, Eğil, Kayapınar, Hazro, Ergani, Hani il ve ilçelerinde oturan vatandaşlarımız için bir çok firma ve fabrika evlere ek iş imkanı vermektedir. Sizlerde evlerinizde oturduğunuz yerden çalışmak ve ailenize katkıda bulunmak istiyorsanız bu firmalar ile iletişime geçebilir ve çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Diyarbakır’da evlere iş veren fabrikalar

Diyarbakır’da bulunan Tekel fabrikaları, Sümerbank, Yünlü dokuma, Şayak fabrikaları, Un fabrikaları, Et ve Süt ürünü üzerine açılmış olan fabrikalar bulunmaktadır. Bu fabrikalar yöre halkının büyük bir kısmına istihdam sağlarken aynı zamanda evlere ek iş imkanı vererek ev hanımlarına, öğrencilere, ek iş arayışı içinde olan vatandaşlarımıza da istihdam sağlamaktadır. Bu fabrikalar evlere iş verirken bazen paketleme, bazen etiket yapıştırma, bazen kolileme işi vermektedir.

Bu işlerden her biri için oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Bazen parça başına ücret alırken bazende isteğiniz üzerine aylık olarak ücret alabilirsiniz. Her ikisinin de ortalaması en az 2.000 lira civarında bir ücrete tekabül etmektedir. Bu işleri yaparken çok hızlı ve dikkatli olmalısınız özellikle parça başına çalışmış olduğunuz işler için hızlı olduğunuz zaman alacağınız parada artış olduğunu göreceksiniz.

Diyarbakır’da evlere ek iş imkanı veren firmalar

Diyarbakır turizm açısından zengin bir şehir olduğu için buradaki firmalar el sanatlarına, el emeği göz nuru yapılmış olan işçiliklere çok değer vermektedir. Sizlerde Diyarbakır ve ilçelerinde oturuyorsanız bu firmalar ile iletişime geçebilir ve el sanatları üzerine bir çok alanda değişik ürünler üretebilirsiniz. Diyarbakır’da bulunan çoğu firma topraktan çanak,çömlek işi için evlere ek iş imkanı sunmaktadır.

Bunun yanında Kuyumculuk ve bakırcılığa önem veren firmalar bu alanda da evlerinde küçük atölyeler oluşturabilecek ve bu işler üzerine yoğunlaşa bilecek elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu konuda kendinize güveniyorsanız deneyiminiz ve iyi derece de eğitiminiz varsa sizler de bu firmalara başvuru yapabilir ve oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy