Düğün salonu açmak için gerekli şartlar ve maliyet hesaplaması

Yaz aylarının gelmesiyle artan düğün törenleri en çok düğün salonu sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Bu dönemlerde düğün salonu açmak, kiralamak oldukça karşı bir iş. Peki düğün salonu açmak için kredi veren bankalar hangileri?

Düğün salonu açmak kârlı mı bu işte gerçekten para varmı diyorsanız ortalama bir gecelik düğün salonu kirası 5000 TL’den başlıyor ve salonun lüks durumuna göre 100.000 TL’ye kadar ulaşıyor. Bu tarz bir piyasa içerisinde var olmak için yatırım gerçekleştirecek olan kişilerin ortalama 200.000 TL ve üzeri bir meblağı gözden çıkarması gerekiyor. Bununla beraber işlek bir müşteri trafiğine sahip olduğunuz zaman, bu yaptığınız sermaye yatırımları bir yıl gibi kısa bir süre zarfı içerisinde katlayarak çıkarma şansınız bulunmaktadır.

Genç çiftlerin evlenmek için bu en mutlu günlerini kutlamak amacıyla tüm arkadaşları ve akrabaları davet ettikleri düğün törenlerini planlamak istedikleri zaman düğün salonları çok büyük önem arz ediyor. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da nişan veya kına gecesi gibi önemli törenlere ev sahipliği yapan bu salonların aylık getirisi son derece yüksek olmaktadır. Bununla beraber unutulmamalıdır ki her işletmede olduğu gibi temelde kazancınız sizin çabanızla eş olarak değişecektir. Burada anlatılmak istenen düğün salonunda açtıktan sonra bulacağınız müşteri sayısı buradan kazancınızı etkileyecek en önemli unsurdur.

Prefabrik yapıda bir salonda kurulabilir. Prefabrik düğün salonları, yapı giderlerinin en aza indirilmiş şeklidir. Gerçekten de prefabrik yapılar, daha az maliyet gerektiren ve daha sağlam yapılardır.  Bugün birçok işletme sahibinin ciddi anlamda kazanç elde edinmesindeki en önemli sebep dükkânına veya işletmesine kurduktan sonra müşterilerin onları bulması için çaba sarf etmesini beklemesinden kaynaklanıyor. Herhangi bir ticari işletmenin bu tarz bir durum içerisine girdiğini gördüğünüz zaman batacağını söylemek hiç de yanlış bir tabir olmaz.

Kır düğünü yapmak isteyenlere de hizmet verebilirsiniz.Kır düğünleri son günlerde oldukça popüler durumda. Bu nedenle bir çok kişi düğününü kır düğün salonunda yapmak istiyor. Kır düğün salonu açmanın bir avantajı da, salonu açacağınız bölgenin şehir merkezine göre daha ucuz olmasıdır.  Düğün salonu işinde son derece yüksek kazançlar olmasının iki temel sebebi bulunuyor. Birincisi bu evlenmek isteyen insanlar için adeta bir zorunluluk olduğundan dolayı düğün salonları için harcadık olan paralar insanların gözüne çok bakmıyor. Bununla birlikte salon kiraları son derece yüksek olduğu için işletmeciler için kiralama satışı son derece hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. İkinci önemli sebep ise düğün salonu işinde bir kez yatırım yaptıktan sonra daha sonra bir maliyet gerektirmemesidir. Düğün salonu açmak isteyen girişimcilere diğer iş fikirlerini de değerlendirmeleri tavsiyemizdir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy