Eğlence merkezi nasıl kurulur

Eğlence merkezi nasıl kurulur

2019 yılında eğlence merkezi nasıl açılır?

2019 yılında yeni bir iş sektörüne mi adım atmak istiyorsunuz. İşte o zaman tam yerine geldiniz. ???? Yeni bir iş kurmak ve kurmuş olduğunuz sektörde kısa süre de tanınmak istiyorsanız eğer ve elinizde yeterli derece de sermayeniz var ise eğlence merkezi kurmak tam size göre bir iş olacaktır. Eğlence merkezi denildiği zaman akıllara binlerce türde iş sektörü gelmektedir. Bu sebeple eğlence sektörü arasında en çok yapılması gereken ve en çok gelir getiren işler arasından bir tanesini seçmeniz sizin için çok karlı iş fırsatları demek olacaktır. Ülkemizde yaşayan halkımız sürekli terör olayları ile karşı karşıya gelmekten ve  sürekli olarak olumsuz konular hakkında bilgi almaktan son derece sıkılmış ve artık kendilerini rahatlatacak ve kısa süreliğine de olsa streslerini unutturacak mekanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple de 2019 yılında eğlence merkezlerine çok fazla rağbet olacak ve bu sektör üzerinde çalışan vatandaşlarımız yüksek karlar elde edeceklerdir. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Eğlence merkezi nasıl kurulur adlı başlık hakkında bilgiler vereceğiz ve siz değerli okurlarımızı aydınlatmaya devam edeceğiz.

Eğlence merkezi nasıl kurulur?

Eğlence merkezi kurmak istiyorsanız eğer öncelikle hangi alanda bu işi yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi eğlence sektörü oldukça geniş çaplı bir alandır. Bu alan içerisinde yapılması gereken en mantıklı iş hangisinin olacağıdır. Bu sebeple ilk olarak eğlence sektöründe bulunan iş kollarını aşağıda maddeler halinde değerlendireceğiz.

  • Çocuklar için oyun alanları
  • Luna parklar
  • Oyun salanları
  • Barlar
  • Cafeler
  • Diskolar

ve daha bir çok alanda eğlence sektörü bulunmaktadır. Bu sebeple eğlence merkezi kurmadan önce ne iş yapacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonrasında ise mekan seçiminiz de oldukça önemli olacaktır. Açık hava, Alış veriş merkezleri, İşlek bir cadde, sokak veya mahalle arasında açılmış olan bir dükkan gibi mekanlar arasından yapmak istediğiniz işe en uygun olabilecek olan alanı bulmalısınız. Seçmiş olduğunuz mekanlar ister açık havada olsun ister kapalı bir alanda olsun mutlaka ama mutlaka içerisinde bir oto park alanı bulundurmalısınız. Eğer açmış olduğunuz mekana ait bir otopark yok ise işletmenize en yakın yerlerde otopark alanı bulunmasına özen göstermelisiniz. Piyasa araştırması yapmalısınız. Rakiplerinizi belirlemeli ve eğlence merkezini ona göre dizayn etmelisiniz. Kurmak istediğiniz eğlence merkezleri yaşamış olduğunuz şehirde eksikliği duyulan tarz da bir şekilde kurulursa çok daha yüksek kazançlar kazanmanızı sağlayacaktır.

Eğlence merkezi kurmak için gerekli olanlar nelerdir?

Eğlence merkezi kurmadan önce ne tür eğlence merkezi açacağınıza karar vermelisiniz. Kararınızı vermiş olduğunuzda o yönde alışverişler yaparak gerekli olan tüm malzemeleri tamamlamalısınız. Buradan net olarak gerekli olan malzemeler şunlardır dememiz imkansız olacaktır. Çünkü ne tür bir eğlence merkezi istediğinizi bilmiyoruz. Bu sebeple sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiye kurmak isteğiniz işte ilk olmanız ve unutulmamanız yönünde olacaktır. Hemen hemen her il ve ilçede mutlaka küçük de olsa bir kaç eğlence merkezi bulunmaktadır. Sizler bu alışıla gelmiş olan standart düzenin dışına çıkarak yediden yetmişe her türlü kesimin eğlenebileceği ve daha önceden açılmamış olan bir işletme kurmalısınız.

Böylece hem ilk olursunuz hemde adınızı unutturmamış olursunuz. Bu konu hakkında yaşamış olduğunuz şehirde küçük bir anket düzenleyerek en çok olması istenilen eğlence merkezini kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin yaşamış olduğunuz şehirde olmayan fakat diğer şehirlerde olan ve en çok tercih edilen alış veriş merkezlerinden esinlenerek de işletmenizi kurabilirsiniz. size şimdiden bol kazançlı günler dileriz.

Eğlence merkezi açmanın maliyeti nedir?

Sıkça sorulan sorulardan biri olan bu soru özellikle yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlarımızın merak etmiş olduğu konuların başında yer almaktadır. Her zaman dediğimiz gibi maliyet hesaplamasında net bir rakam vermek sizi yanlış bilgilendirmekten başka bir şey olmayacaktır. Bu sebeple de maliyet üzerinde net bir rakam vermekten kaçınıyor ve siz değerli okurlarımız için her zaman doğru ve özgün bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Eğlence merkezi açmak isteyen bir vatandaşımızın seçmiş olduğu mekan, açmak istediği alan, içinde bulunduracağı malzemeler, yanında çalıştıracağı elemanlar, yıllık kira, aidat, yakıt, elektrik su, ısınma, yol yemek ve personel giderleri, açılış işlemleri sırasında yapılan harcamalar gibi bir çok işlem için maliyet hesaplaması yapmalısınız. Bu sebeple de tüm giderleriniz değişiklik göstereceği için net bir maliyet hesaplamak imkansız olacaktır. Size tavsiyemiz siz siz olun ayağınızı yorganınıza göre uzatınız. Sermayenizin tamamını işe yatırmayın bir kısmı da kasanızda nakit döngü olarak beklesin.

Eğlence merkezi açarak ne kadar kar elde edilir

Eğlence merkezi açarak da elde edeceğiniz kar değişiklik gösterecektir. Tıpkı maliyet hesaplamalarında olduğu gibi net bir rakam vermek çok zor olacaktır. Fakat araştırmalar sonucunda ortalama olarak öğrenmiş olduğumuz rakamları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız elbette ki. Eğlence merkezi açmış olduğunuzda seçmiş olduğunuz mekan, alan ve yapacağınız işe göre değişiklik gösterecek olan kar tutarınız ortalama hesaplamaya vurulmuş olduğu zaman ilk aylarda 5.000 ile 7.000 arasında olmaktadır. İşinizde ilerlemiş olduğunuzda ise kazancınız ve karınız toplamda 10.000 ile 20.000 arasında değişiklik gösterecektir. Tabi ki bu gelirden tüm masrafları düşmüş olduğunuzda sizin elinizde aylık olarak en fazla 5 bin lira ile 8 bin lira arasında bir ücret kalacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy