Ekomini market bayilik şartları

Ekomini market bayilik şartları

Bu yazımızda Ekomini market bayilik şartları 2019 nelerdir, bayilik giriş bedeli, bayilik nasıl alınır konularına bilgilere değindik.

Market açmak için bayilik veren firmalar arayışına giren ve fikir almak için araştırma yapan girişimciler için ve çok sermaye gerektirmeden kolaylıkla açabileceğiniz market için ekomini market bayiliği hakkında küçük bir araştırma yaptık.

Ekomini market; tüketicilere her türlü hizmeti sağlamak ve kaliteli ve uygun fiyatlarda ürünlerin sunulması amacıyla 2012 yılında faaliyet başladı. Ürün çeşitliğine önem veren Ekomini marketin içinde gıda, süt ürünleri, şarküteri ve gazlı içecek, meyve suları, alkolsüz ve alkollü içeceklerden temizlik ve kozmetik ürünleri bulunmakta. Ürün yelpazesi geniş olan bu firmadan herkes her türlü ihtiyacını  karşılayabileceği Ekomini de satılan ürünlerin hepsinin sertifikalı olmasının yanında  hemen hemen herkesin bildiği tanıdık markalar yer almakta..

Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına market açmayı düşünen girişimciler bayilik alarak Ekomini marketin marka haklarını kullanarak satış yapabilirler. Peki Ekomini market bayiliği nasıl alınır, bayilik almak için bilmeniz gereken herşey yazımızda..

Ekomini market bayilik şartları nelerdir? nasıl alınır?

Ekomini market bayiliğini almayı düşünenler öncelikle açacakları dükkandaki yatırım alanını bilmelidir. Bayilik veren firmalar yatırım yaptıkları adayların sadece  kendi ürünlerinin satılmasına imkan tanımaktadır. Yani sürekli olarak bayiliğini aldığınız firmanın ürünlerini satmalısınız.  Bayilik veren firmaların her zaman ilk şartları budur. Açmayı düşündüğünüz marketteki ürünlerin firmanın sağladığı ürünler olduğunda hem fikiriz.

Peki dükkan nasıl olmalı? Açacağınız market için firma sizden belli bir büyüklükte dükkan tutmanızı isteyecektir. Ekomini ise sizden 30 m2 lik bir alanda faaliyet göstereceğiniz bir dükkan açmanızı isteyecektir. Bu büyüklükte bir dükkan sizin için yeterli olacaktır. Tedarik edilecek olan ürünlerin, bayilik veren firmaların toptan anlaştıkları yerlerden olması ve uygun koşullarda ürünleri almanızı sağlayacaktır. Firmanın merkezi satın alma anlaşmalarına riayet etmelisiniz. Bu şart firma için rekabet ortamındaki pazarda kazançlarını artırmayı fırsata dönüştürmektedir. Ekomini bayilik şartlarından birisi de sizden ciro prim payı yani sizin kar payınızı almamasıdır. Karınıza ortak olmayan firma reklam katılım ücretini ise dönemlik olarak almaktadır.

Neden Ekomini?

Ekomini ülke genelinde bayilik veren ve bulunduğu 76 ilde 942 şubeye ulaşmış bir market zinciridir. Bu market zinciri kaliteli ürünleri satmasıyla bugünlere ulaşmış bir bayilik sistemidir.

Bayilik almayı düşünenler günün her saati iş başında olmayı göze almalıdırlar. Çünkü Ekomini sabah 7, gece 00:00 mesai saatleri içinde her türlü hizmeti sunan bir markettir. Ekomini müşteri memnuniyetini sağlamak ve müşterilerin marketten memnun olarak ayrılmaları için elinden gelen her türlü hizmeti yapan bir sistem anlayışına sahip tir ve eğitimler vererek yöneticileri bu konuda eğitmektedir.

Ekomini market bayiliği vererek yurt içinde hızlı bir şekilde ve  emin adımlarla büyümeyi hedefleyen bir firmadır. Bu saydığımız özellikler bile hiçbir fikri olmadan market açmayı düşünen ve bayilik hakkında bir fikri olmayan girişimcileri bile etkileyebilecektir. Sizlerden sıradan bir market değil de her zaman müşteri memnuniyetini sağlayan ve bayilik verdiği girişimcilerin her türlü haklarını koruyan bir siteme dahil olma fikri bile güzel gelmektedir.

Ekomini market açarken sizlere yardımcı olacak olan firma bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Mağaza açılışında öncelikle girişimcinin bir market işleteceğinin bilincinde olarak herzaman işinin başında bulunması gerekliliğini sağlamanızı isteyecektir. Ürün çeşitliliği nedeniyle tedarik edilecek ürünler için sizlerin 25 bin ila 30 bin TL’lik bir sermayenizin bulunması gereklidir. Market haftanın 7 günü açık olacak ve erken saatlerde açıp geç saatlere kadar işyerinizi açık bulundurmanızı isteyecektir.

Tüm  bu koşulları sağlayacak olan işleticiler yaptıkları bayilik sözleşmesiyle artık firmanın tüm haklarını korumak zorundadır. Bayiliğin en güzel yanı Ekomini sizin kar payınıza ortak olmayacaktır. Sizin üstünüze kayıtlı olan vergi numarasından açacağınız marketin tüm kar payı cebinize kalacaktır. Sizden ciro prim payı istemeyecektir.

Açılacak olan mağazanın tüm giydirme ve reklam giderleri ile alt yapı ekipman desteği Ekomini tarafından karşılanacaktır. Ayrıca ekomini kira desteği yapmaktadır. Kiralanan dükkan ile işletici arasında kira kontratı imzalanmaktadır.Alkollü içeceğin de satıldığı ekomini markette Efes bayi distrübütorü arasında kira kontratı yapılmaktadır. Dükkan açmak için gerekli çalışma ruhsatı ve kira kontratlarının imzalanması ile mağaza açılmaya müsait hale gelmektedir.

Ekomini market bayilik şartları 2019 anlatıldığı yazımız bayillik almayı düşünenler için umarım faydalı olmuştur. Sitemiz üzerinden bayilik veren firmalara ulaşabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy