En güzel kokan açık parfüm isimleri

En güzel kokan açık parfüm isimleri

Mahallenin en yakışıklı gençleri ve en güzel kızlarına hitaben; siz daha iyi kokun diye, en güzel kokan açık parfüm tavsiyesinde bulunacağız. Aslına bakarsanız, bu iş biraz burun meselesi olup, herkes kendi kokusunu beğenir. Yani herkesin kokusu kendine güzel gibi bir durum oldu bu ancak, bir de “ne güzel kokuyorsun” diyen abiler ve mahallede ki ablalar için, müthiş kokulu açık parfümleri listeleyeceğiz.

Kaliteli bir açık parfüm markası tercih edin

Dükkanın girişinde büyük puntolar ile bilmem kaç gün kalıcı açık parfüm yazan firmaları değil, sektörde yer etmiş, herkes tarafından bilinen firmaları tercih edin. Örnek vermek gerekirse Loris, D&P parfüm vb. Eğer adını ilk defa duyduğunuz, abuzittin marka bir parfüm tercih ederseniz, etrafınızda ki tüm güzel kızları ve yakışıklı erkekleri kaçırabilirsiniz. Aman dikkat!

Doğru kokuyu seçin

Baharatlı, şekerli, kararlı esans,  neşeli, güleryüzlü, gül, yasemin, kederli, şekerli, gece, gündüz, parti, mevsimlik, büyüleyici çiçek, egzotik esintili, şeftali, büyüleyici ve ateşli kokular, limon, çiçeksi koku, toprak, odunsu, mıstık meyveli gibi onlara çeşit parfüm kokusundan size uygun olanı seçmelisiniz. Bu seçim teninize göre yapılmakta olup, seçim konusunda bir açık parfümcü işletme sahibinden yardım alabilirsiniz.

Erkeklerin ve kızların bayıldığı kokuyu seçin

Aslına bakarsanız böyle bir parfüm veya koku mevcut değil. Ayşe hanım baharatlı kokuları severken, Tarkan bey toprak kokusuna bayılabiliyor. Funda hanım ise erkekte en çok çikolata kokusunu tercih ederken Sevilay abla ise Brüt denen parfümün kokusuna bayılıyor. Demek istediğimiz, reklamlarda bolca çıkıp boy gösteren parfüm markaları haricinde, kokusuna aşık olacağınız ve unutamayacağınız bir parfüm yok.  Evden çıkarken üzerinize yarım kilo kadar parfüm sıkıp (zehirlenecek seviyede) evden çıkarsanız sizi koku özürlü arkadaşlar dahi duyacak ve mutlaka, hangi parfümü kullanıyorsun sorusunu soracaklardır. İşte o anda, açık parfümdemeyip, ismini bildiğiniz bir parfümün sport veya egzotik versiyonunu söyleyerek durumu idare edebilirseniz, Açık parfüm tavsiyesi konusunda bizim sana öğretebileceğimiz birşey yok.

Erkeklerin en çok tercih ettikleri açık parfümler

Onu kokunuz ile etkilemek, bu şekilde gönlünü kazanmak ve hayalinizde ki kızla evlenmek istiyorsanız, bu iş kokuyla mokuyla olmaz. Ancak biz yinede size birkaç parfüm tavsiyesinde bulunacağız.

Armoni black, Hugo boos, BURBERY, Nino, DAViDOFF King ve Eko ile Cool water versiyonları, (3 versiyonu da güzel ve sık kullanılır) Lakoste, Pinocchio, Gucci,  Kenzo parfümleridir.

Bayanların en çok sevdiği parfüm modelleri

Sevgilinize veya kız arkadaşınıza 14 şubatta veya doğum gününde hediye almayı amaçlıyorsanız,  veya güzel kokan, en çok tercih edilen açık parfümler içerisinde bir parfüm markası tercih etmek ve sürekli kullanmak istiyorsanız aşağıda ki modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Lerina AROMATICS ELIXIR Baharat ve Gül Ağacı kokusudur, Armoni city, Petit baby, ARTFUL DOLCH GABN, Britney Spears Fantasy, Certtu, Lacost, CLVIN KLIN, cloe, du ponte, scape, este, guci envi me 2, Bos orange (elma ve şeftali), Jop (yasemin), Knz o flover (Vanilya), Romnce (Menekşe) ve Dremng  modelleridir.

En kalıcı erkek veya bayan parfümü hangisi?

Mesele kalıcılık olunca, parfümler içerisinde hazırlanış şekline göre esansının yoğun olduğu parfüm olduğunu söyleyebiliriz. Açık parfümlerin %90 seviyesinden fazlası alkoldür. Koku esansının fiyatının yüksek olması sebebiyle parfüm şişelerine belirli oranlarda esans konmaktadır. Bu esans gereğinden fazla konduğu zaman ise rahatsız edici kötü bir koku oluşturur. Bazı kokular hafif günlük kullanıma uygun, bazı kokular ise özel günlerde kullanılabilecek ağır kokulardır. Örneğin sandal ağacı ve baharatlı kokular diğerlerine göre daha ağır kokular olup, daha fazla kalıcıdır.

Ancak beğenmediğiniz bir koku sırf kalıcı diye almak, çok mantıksız bir durumdur. Birçoğumuz kullandığımız parfümün kalıcılığını bir süre sonra kokup kokmadığını test ederek anlamaya çalışırız. Oysa ki, parfüm kokusuna burnumuz alıştığı için, üzerinizden bu koku çıkmasa bile kokmadığını zannedebilirsiniz. Bu sebeple, parfümün kalıcılığı başkaları tarafından test edilir ise, daha net sonuç alınabilir. Eğer siz test etmek isterseniz, açık bir ortamda bulunan o an giymediğiniz bir elbisenize parfüm sıkarak, ertesi gün kontrol edebilir ve kalıcı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bir parfümün yağ oranı ne kadar yüksek ise kalıcılığı o kadar fazladır.

Parfüm kullanımı hakkında gizli bilgiler

Bunları duymuş olmalısınız ancak, yine de sizler için birkaç önemli başlık hazırladık.

  • Ne olduğunu bilmediğiniz parfümü teninize sıkmayın.
  • Teninizi korumak amacıyla, ilk defa kullandığınız parfümü beyaz gömleğinize sıkmayın.
  • 30 cm. civarında bir mesafeden püskürtün.
  • Parfümü öpülme ihtimali bulunan bölgelere sıkmayın.

Kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz parfümü bize yazın. Paylaşalım.. Sevgilerimizle..

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy