Erzurum evlere ek iş veren firmalar

Erzurum evlere ek iş veren firmalar

Erzurum evlere ek iş veren firmalar sayesinde derin bir nefes alacak ve gelirinize gelir ekleme fırsatını yakalamış olacaksınız. Bir çok vatandaşımız ülkemizin içinde bulunmuş olduğu krizden etkilenerek ailelerini geçindirmekte zorluk çekmektedir. Çoğu fabrika ve firma yaşanan krizden dolayı işçi çıkartmak zorunda kalmış kimi özel sektör ise çalıştırmış oldukları elemanların maaşlarını düşürmek zorunda kalmıştır. Bu durumdan etkilenen firmalar, fabrikalar ve işsiz kalan vatandaşlarımız değişik yöntemler bularak kar sağlamayı amaçlamıştır. Bulunan yöntem ise evlere iş vererek kar elde etmeyi amaçlamaktır. Birçok firma ve fabrika evlere ek iş imkanı sunarken kar elde ettiği gibi çoğu vatandaşımızında gelirlerine gelir ekleme fırsatı sunmuş olmaktadırlar.

Erzurum, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık olan yirmidokuzuncu şehri olarak bilinmektedir. Burada yaşayan halk geçimlerini sanayi, tarım ve hayvancılık üzerinden sürdürmektedirler. Erzurum’da kurulan Atatürk üniversitesi sayesinde ticari anlamda büyük bir canlılık oluşmuştur. Turizm açısından da ziyaretçi çeken bu şehir oltu taşı ile meşhur olmuştur. Erzurum merkez, Aşkale, Yakutiye, Aziziye, Uzundere, Çat, Tortum, Hınıs, Tekman, Şenkaya, Horasan, İspir, Pazar yolu, Pasinler, Karaçoban, Palandöken, Karayazı, Köprüköy, Olur, Oltu, Narman’da oturan vatandaşlarımız için bir çok firma iş imkanı sağlamaktadır. Sizlerde Erzurum ve ilçelerinde oturuyorsanız evlere ek iş imkanı veren firmalar ile iletişime geçebilir ve ek gelir kazanma şansını yakalaya bilirsiniz.

Erzurum’da evlere iş veren firmalar

Erzurum halkı geçimlerini sanayi, tarım ve hayvancılık üzerine yapmaktadır. Burada bulunan bir çok firma evlere ek iş imkanı sağlarken bu proje vatandaşlarımız için de lharika geçim kaynağı olmuştur. Erzurum yöresel ev yemekleri ile, oltu taşı ile, yöreye ait kıyafetleri ile son derece dikkat çeken bir şehir olduğu için turizm açısından ziyarete gelen yerli ve yabancı vatandaşlar için bir çok firma evlere ek iş imkanısağlamaktadır. Bu firmalar çoğu zaman yöresel ev yemekleri üzerine evlere iş verirken bunun yanında hediyelik eşya üretimi için , oltu taşınan değişik süs eşyaların üretimi için, yöresel kıyafetlerin tanıtımı için dikiş nakış bilen vatandaşlara iş imkanı sunmaktadır.

Erzurum’da oltu taşından süs eşya yapımı için evlere iş veren firmalar

Erzurum‘da yaşayan halk oltu taşından değişik süs eşyaları yaparak, tespihi kolye, küpe, yüzük yaparak geçimlerini sürdürmektedir. Oltu taşı siyah rengi ile bilinmektedir. Tespih üretimi ve bayan takıları üzerinde önemli bir yere sahip olan bu taş sayesinde babadan oğul’a geçen bir meslek olarak bilinmektedir. Ev atölyelerde küçük aletlerin yardımları ile üretim yapılmaktadır. Topraktan çıktığında çok yumuşak olan ve hava ile temas ettiğinde sertleşen bu taşın işlenmesi oldukça kolaydır. İşlendikçe sertleşen, kullanıldıkça parlayan özel bir taş olarak bilinmektedir.

Oltu taşındn üretilen kolye, bileklik, künye, küpe, yüzük gibi değerli takıların yanında en çok tercih edilen modellerden birisi ise tesbih üretimidir. Bu taş insanların üzerinde oluşan negatif elektriği çeker ve stresten uzak kalmanıza sebep olur. Taş çok kıymetli olduğu için yüksek meblağlarda satılmaktadır. Altın kadar fiyat verilmese de yapılan işçiliğe göre bazen altınla eş değer bazen ise altından daha yüksek bir meblağa sahip olduğu doğrudur.

Erzurum’da yöresel ev yemekleri  satışı yapan firmalar

Erzurum mutfağı oldukça zengin olan bir şehrimizdir. Yörsel yemekler yaparak halkın geçimine katkı sağlayan bir çok firma evlere iş vererek ek gelir imkanı sunmaktadır. En çok tercih edilen yemek türleri ise sırası ile şu şekilde yer almaktadır. Yayla çorbası, Ayran aşı, paşa çorbası, Kesme çorbası, Şalgam dolması, Pazı, Evelik dolması, Kuzu kulağı kavurması, Burma tatlısı, kadayıf dolması, Tatar böreği, Açık ekmek, Erişte pilavı, Sini ketesi gibi daha bir çok yemekleri ile meşhur olan Erzurum evlere ek iş veren firmaları sayesinde halkın birbirine bağlılığını da arttırmaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy