Erzurum evlere iş veren firmalar

Erzurum evlere iş veren firmalar

Erzurum’da evlere iş veren firmalar sayesinde binlerce ev hanımı para kazanmakta ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaktadırlar. Yüzlerce firma tarafından binlerce iş çeşidiyle dev bir sektör haline gelen evde çalışma her geçen gün popülaritesini arttırmaktadır. 800 bine yaklaşan nüfusu ile Erzurum ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayanmaktadır. Soğuk bir iklime sahip olan Erzurum sanayi alanında gerekli atılımları yapamamaktadır. İnsanların çoğu geçimini hayvancılıkla yapmaktadır. Fabrikaların çok az olmasından dolayı insanlar geçim sıkıntısı çekebilmektedir. Bayanlara yönelik iş yerlerinin olmamasından dolayı genellikle ev hanımları iş bulamadığından evlerinde bir şeyler üreterek para kazanmaya çalışmaktadır.

Özellikle kış aylarının uzun ve soğuk olmasından dolayı sürekli evde oturmak zorunda kalan ev hanımları zamanlarını el işi yaparak geçirmektedirler. Bazı ev hanımları internet üzerinden buldukları firmalar sayesinde evlerinde çalışarak para çalışmaktadırlar. Erzurum ev ilçelerinde oturan ev hanımları en çok dantel işini talep etmektedirler. Genç kızların annelerinden kendi çeyizlerini hazırlamak için öğrendikleri dantel işi sayesinde istedikleri takdirde çok güzel paralar kazanabilirler. Sadece Erzurum merkez’de değil Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye ilçelerinde oturan binlerce bayan evlerinde çalışarak para kazanabilirler. Erzurum’da bulunan Palandöken kayak merkezine yılda binlerce yerli ve yabancı turist gelmekte ve Erzurum ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadırlar.

Bir çok aile bu sektörden para kazanarak geçimini sağlamaktadır. Buraya gelen turistler evlerine dönerken yanlarına aldıkları el yapımı küçük hediyelik eşyalar sayesinde evinde çalışan ev hanımlarına ciddi anlamda destek vermektedirler. Sizde Erzurum veye ilçelerinde oturuyorsanız bu tarz yerlerdeki hediyelik eşya satan dükkanlar ile iletişime geçerek evinizde yapmış olduğunuz yöresel el ürünlerini sergileterek para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde Erzurum yöresine has ürünleri evinizde yaparak isterseniz internette yöresel el ürünleri satan firmalar aracılığı ile isterseniz yine internetteki sosyal ağları kullanarak müşterilerinize ulaşabilir ve pazarlayabilirsiniz. Her ne şartta olursa olsun Erzurum’a has ürünleri yaparak para kazanmanız mümkündür.

Erzurum evde tespih dizme işi veren firmalar

Erzurum’da evde tespih dizme işi yapan binlerce ev hanımı bulunmaktadır. Bunların bir çoğu askeri ücretin üzerindeki geliri ile ailelerinin geçimi sağlamaktadırlar. Sizde Erzurum veya ilçelerinde oturuyorsanız ve evde oturmaktan sıkıldıysanız evde tespih dizimi işi talep ederek para kazanabilirsiniz. İnternette yapacağınız kısa bir arama sonucunda tespih işi veren yüzlerce firmaya ulaşabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz bu firmalardan sizde iş talebinde bulunabilirsiniz. Son derece kolay olan bu işi isteyen bütün ev hanımları rahatlıkla yapabilirler. Bu işi yapmak isteyen ev hanımlarının evdeki işlerinin dışında günlük 4 – 5 saat gibi bir zamanı olmalıdır. Bu işi sadece ev hanımları yapmamaktadır.

Erken yaş da emekli olan erkeklerde bu işi rahatlıkla yapabilmektedir. Bilindiği gibi Erzurum’da yapılan ve tüm dünya’ya satışı yapılan Oltu taşından çok güzel tespihler yapılmaktadır. Erzurum merkez ve Oltu ilçesinde yüzlerce irili ufaklı işletme bu işi yapmaktadır. İsterseniz sizde bu işi yapar dükkanlar ile görüşerek evde Oltu taşından yapılmış tespihleri dize bilirsiniz. Parça başı ücretlendirmenin yapıldığı bu iş sayesinde aylık 900 – 1500 lira arasında para kazanmanız mümkündür. Evde tespih dizme işini ev hanımları kendi başlarına yapabilecekleri gibi isterlerse eşleri, arkadaşları veya komşuları ile birlikte yaparak daha fazla kazanabilirler. 2016 yılında bir çok aile bu tarz işleryaparak geçimini sağlamıştır.

Erzurum evde papatya tacı işi veren firmalar

Erzurum ve ilçelerinde oturan binlerce bayan evinde çalışarak para kazanmaya çalışmaktadır. Bu sektörde hizmet veren yüzlerce firma ev hanımlarının oluşturduğu bu büyük iş gücünden fazlasıyla yararlanmaya çalışmaktadır. Bu sektörde hizmet veren firmaların ev hanımlarına sunduğu işlerden bir tanesi de evde papatya tacı işidir. İsminden de anlaşılacağı gibi genellikle küçük kız çocuklarının saçlarına taktığı plastik papatyalar ile süslenmiş bu taçların yapımı son derece kolaydır. İnternetten ulaşabileceğiniz bu firmalardan sizde  talep edebilirsiniz. Anlaşmaya vardığınız firma tarafından papatya tacı yapımında kullanılan bütün malzemeler evinize kargo ile gönderilmektedir.

Papatya tacı üzeri plastik malzemeden kaplı taç ve yine plastikten yapılmış papatyaların bu taca yapıştırılması işi olarak tarif edilebilir. İsteyen bütün ev hanımları tarafından rahatlıkla yapılabilecek olan bu iş sayesinde aylık ortalama 750 – 1200 lira civarında para kazanmanız mümkündür. Bu işi arkadaş veya komşularınızdan oluşturabileceğiniz küçük gruplar sayesinde daha rahat ve çok yaparak kazancınızı arttırmanız mümkündür. Erzurum ve ilçelerinde oturuyorsanız sizde evde papatya tacı işi yaparak aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy