Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin Kosgeb Kredisi

Ev yemekleri ile büyük işler başarabilmek bir hayat mücadelesi olan KOSGEB kredisi ile lokanta kurmak gibi bir sürü hayali olan birçok ev hanımı, güzel lezzetlerle işlerini yürütebilmektedir. Gıda üretimi vb. işlerde KOSGEB büyük sermaye tanımıştır. Büyük imkanlarla işlerine olanaklar sağlamıştır. İşte ev yemeklerini restoran boyutlarına getiren ve bu tür müesseseleri açmasını sağlayan KOSGEB birçok alanda kredi tanımakta ve krediler ile kişilerin yüzünü güldürmektedir. İşte KOSGEB sayesinde muhteşem ev yemekleri sizler ile birlikte.

Hükümetimiz ve işe yatkınlığı olan kişilerle KOSGEB ile beraber yardım sağlamaktadır. Her alanda özellikle de son zamanlar, bayanların uğraştığı gıda kulvarında birçok yardımı yürütmektedir. Kadın girişimciler ve destek programları oldukça artmıştır. Genelliklede lokanta açılımı projelerinde kadınlarımıza gerek 50 bin TL gerekse 100 bin TL olarak desteklerini sağlamıştır. Genel olarak bu konuda erkek girişimciler daha avantajlı şekilde kuracakları ev yemekleri adına lokantası için alınması gereken araç gereç gibi ekipmanların alımının sonrasında bütün bunların faturalarını KOSGEB’e ulaştırması ve KOSGEB’in belirttiği şartların karşılanmasıyla birlikte kadın girişimciler adına devlet desteği alabilirsiniz.

Kosgeb Lokanta Açmak İçin Başvuru Koşulları

  • Kosgeb bildiğimiz üzere bütün vatandaşlara iş kurma fırsatları tanıyan bir kuruluştur. Kosgeb genel olarak devlet bankalarıyla anlaşmalı olarak işlerini yürütür ve ülkemizde ki bütün vatandaşlara desteğini daima sürdürür. Bütün bu bahsettiğimiz fırsatları tabi ki de herkese sağlamayan Kosgeb kişilerde belli başlı şartlar aramaktadır. Öncelik olarak maddi durumları kötü olan ve ev geçimini kurduğu işten sağlamayı hedefleyen kişilere öncelik veren Kosgeb, projelerine bu şekilde davranarak büyük anlam katmaktadır. Ülkede ihtiyaç sahibi olan kişileri öne alan ve önemseyen Kosgeb birçok kişiye faizsiz kredi imkanlarıyla birlikte geri ödemesiz kredilerde vermiştir. Bu Kosgeb kredileri için başvurunuzu KOSGEB’in resmi internet sitesinden yapmanız gerekmektedir.
  • KOSGEB’e başvuran kadın girişimcilerin hepsi Kosgeb veri tabanına ilk olarak kaydını gerçekleştirmeli sonrasında başvurusunu tamamlaması gerekmektedir. Bu başvuruların kabul olmasını isteyen kişilerin ilk olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak girişimcilik belgesi almaya hak kazanması gerekmektedir. Bu belgeyle birlikte bu krediye başvurusunu gerçekleştiren kişiler her daim öndedir. Bu kredi başvurusunun onaylanmasında en büyük rol yaptığınız iş planıdır. Gerekli incelemelerden biri bu projelerdir. Projelerinizi doğru ve mantıklı şekilde belirtebilirseniz değerlendirmeler sonucu sizin işinizde başarılı olacağınız kanısına varan Kosgeb sizlere kredi imkanlarından faydalandırır. Kurstan başarılı bir şekilde geçen ve iyi bir iş planı olan herkes 50.000 TL hibe kredisi ya da 100.000 TL faizsiz kredi imkanına sahiptir.
  • En kısa şekilde anlatmak gerekirse ilk olarak uygulamalı girişimcilik kursu sertifikasını alıp sonrasında projenizi KOSGEB’e başvurunuz dahilinde ileterek başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bu adımlardan sonra KOSGEB’in destek vermiş olduğu sektörler arasında bir proje hesaplamanız oldukça önemlidir. Kuracağınız iş yeri için yaptığınız harcamaların fatura bilgilerini KOSGEB’e vermeniz gereklidir. İlk olarak harcamalar sizin cebinizden gitse de bu harcamaları faturalandırıp KOSGEB’e ilettiğinizde 50.000 TL’ye kadar geri ödeme almanız mümkün olacaktır.

 

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy