Evde Etiket Yapıştırma İşi Nasıl Yapılır

Evde etiket yapıştırma işi nasıl yapılır

Evlerde etiket işi yaparak nasıl para kazanılır?

Evde etiket yapıştırma işi nasıl yapılır, adlı başlığımızda sizlere etiket yapıştırma işi hakkında bilgiler vereceğiz. Evde etiket yapıştırma işi son derece kolay bir iş olmasına rağmen biraz yorucu işler arasında görülmektedir. Türkiye’nin yaşam standartlarına bakıldığı zaman asgari ücret alan bir işçi için evinin geçim kaynağını karşılamak çok zor olacaktır.

Hayat standartları çok yüksek geçim kaynağı olan maaşlarımız bir çok şey için yetersiz kalmakta, eğer tek maaş alıyorsanız ve almış olduğunuz maaş 1.300 Türk lirası ise yapmak istediğiniz bir çok şeyden fedakarlık etmek zorunda kalacaksınız. Belki ucu ucuna yetecek maaşınız, belki o ayı atlatabilmek için çevrenizden borç alacaksınız ve bir sonraki ay almış olduğunuz borcu kapatmak için sıkıntıya düşeceksiniz.

Mutfak masraflarından kısarak, giyim, eğlence gibi bir çok gereksiz görülen masraflardan kısarak yolunuzu bulmaya çalışacaksınız. Bir ay hadi şunu yapalım dediğinizde yolunuzu şaşıracaksınız. bu durum karşısında çok yıpranacak ve stres içinde bir hayat geçireceksiniz.

Bu hayat şartlarında geçimini sürdürmeye çalışan bir çok aile zorluk yaşıyor. Şartlar böyle olunca ek iş arayışı içerisine girmekten başka çıkar yol gözükmüyor. Evinizde çocuklarınızla, ailenizle birlikte yapabileceğiniz işler arasından bir diğeri de etiket yapıştırma işi, bu işi yaparak ek gelir kaynağı elde etmiş olursunuz ve biraz olsun nefes almanızı sağlar.

Evde etiket yapıştırarak ne kadar gelir elde edilir?

Evde etiket yapıştırarak ne kadar gelir elde edilir, sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. Evde etiket yapıştırarak aile fertlerine ek gelir imkanı veren bir çok firma var. Bu firmalarla anlaşma yaparak evinize ek gelir imkanı getirmiş olursunuz. Evde etiket yapıştırarak para kazanmak çok kolay fakat biraz yorucu olarak görülebilir. evlerinizde etiket yapıştırmak istediğiniz zaman firmalar size küçük miktarlarda etiket vermeyi kabul etmezler.

Çünkü az miktarda etiket işi verdikleri zaman bu işi dışarıda yaptırmaya gerek görmezler. Bir çok firma bu işi yapmak isteyenlere bin etiket sınırlaması koyuyor. Bin etiket altında iş veren firma bulmak aslında çok zor. Bin tane etiketin karşılığı olarak 8 ile 10 Türk Lirası arasında bir rakam vereceklerdir. Bu rakamları duyduğunuz zaman bu işi yapma fikrinden uzaklaşabilirsiniz. Size tavsiyem 8 yada 10 lira deyip geçmemeniz. bu rakamları üst üste koyduğunuzda evinizdeki bir masrafınızı kolay bir şekilde çıkarmış olursunuz. her halükarda evinize destekte bulunmuş olursunuz.

Evde etiket yapma işi çok ciddi ve riskli bir olarak da görülüyor. Etiket yapıştırmak istediğinizde işinizi aksatmadan düzenli bir şekilde yaparsanız zorlanmadan yaparsınız. Bu işin riskli bir yanı da var eğer etiketleri yanlış yapıştırırsanız, karıştırırsanız. Firmalar size söylemiş oldukları ödemeleri de yapmazlar. Böylece hem emeğinize hem zamanınıza yazık olmuş olur. Bu yüzden etiket yapıştırma işine girdiğiniz zaman çok dikkatli olmalısınız.

Etiket yapıştırarak daha fazla para kazanmak isterseniz aile fertlerinden yardım alarak daha hızlı ve daha çok etiket yapabilirsiniz. Ailenizle birlikte çalıştığınızda onlarla bir arada ve güzel vakitlerde geçirme şansınız olacaktır. Etiket yapıştırma işine girdiğiniz zaman başlarda biraz zorlanacaksınız ama zaman geçtikçe kendinize güven geldikçe çok daha hızla çalışmaya başlayacaksınız.

Bin adet etiketi bir buçuk saat içerisinde bitirmeye başlayacaksınız. Ailenizden bu işi yaparken destek görürseniz daha kısa zamanda çok daha fazla  etiket yapıştırmış olacaksınız. Böyle olunca kazancınızda artacak ve işinize özen göstererek çalışırsanız. Size etiket yapıştırma işini veren firmalar sizden çok memnun kalacaklardır. Bin etikete daha fazla miktarda ödeme yapabilirler ve belki sizinle başka işler için anlaşma bile yapabilirler.

Firmalar etiketleme işini kimlere veriyor?

Firmalar etiket yapıştırma işi verirken sizden çok fazla bilgi istemeyeceklerdir. Sizden sadece işinizi düzenli ve güzel yapmanızı bekleyeceklerdir. Etiket yapmak isteyenlere bayan olması lazım veya erkek olması lazım diye şart koşmazlar. Evlerinde bu işi yapacak olanların 15 yaşın üzerinde olmasını isteyeceklerdir. 15 yaşının üzerinde olan herkes bu işi evinde rahat bir şekilde yapabilir.

Ev hanımları, öğrenciler, (üniversite, lise öğrencileri) emekliler, işlerinden arta kalan zamanlarında boş vakitlerini değerlendirmek isteyen bay ve bayan herkes bu işi yapmak istediğinde çok rahat bir şekilde firmalarla anlaşarak işi alabilirler. Sizlere tavsiyem eğer ailenize katkıda bulunmak istiyorsanız veya öğrenciler ceplerinde harçlıkları olsun istiyorlarsa eğer vermiş oldukları miktarı küçümsemeden işi kabul etmeleri gerekmektedir.

Unutmayalım ki damlaya damlaya göl olur ata sözünü büyüklerimiz öylesine söylememişler. Bu işle başlayarak çok daha farklı yerlere gelebileceğinizi de bilmenizi isterim.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy