Evde paketleme işi veren fason firmaların iş ilanları

Evde paketleme işi veren fason firmaların iş ilanları

Evde çalışarak para kazanma ihtiyaç ev hanımlarının birçoğu,  paketleme işi konusunda yetenekli olduğunu değerlendirmektedir.  İstanbul Ankara İzmir Kocaeli Konya Adana Antalya gibi büyük şehirlerimizde bulunan Osman firmalar ve Fabrikalar evlere çok paketleme işi vermektedir.  Paketleme işinin evlere verilmesinin nedeni,  bu işin diğer işler kadar ayrıntı ve ustalık gerektirmemesidir. Evde ek iş ilanlarına başvuru yaparak firmalar ile anlaşan tüm ev hanımları,  kendi evlerinde kına paketleme kutulama,  kağıt katlama gibi işleri yapabilirler. Evlere iş veren firmalar bölümünde buna benzer yüzlerce iş bulunabilir.

Evde kına paketleme işi veren fason firmalar

Ev hanımlarına en çok verilen paketleme işi kına paketleme işidir.  İzmir,  Bursa Gaziantep Adana Hatay gibi illerimizde daha çok verilen bu iş ev hanımlarına Aylık 2000 lira civarında ek gelir getirilmektedir.  işin yapım aşamasından bahsetmek istersek firmalar özellikle yaz sezonunda düğün mevlüt törenlerde kullanılan Kınaları paketli halde müşterilerine daha pahalı fiyata satarlar.

Kınanın kilogramı 10 lira ise 50 gramlık paketlenmiş halde kına kilo fiyatı 50 lira olmaktadır.  Bu sebeple evlere paketleme işi popüler hale gelmiştir.  yaz sezonunda düğünleri çok olması nedeniyle fason firmalar işleri yetiştiremediklerinden dolayı  evlere kına işi verirler. Sizde çevrenizde bu işi yapan bir firma bulabilir ve anlaşma sonucunda eve iş alabilirsiniz.

Evlere ilk yardım çantası hazırlama ve paketleme işi veren firmalar

ev hanımlarına ilk yardım çantası paketleme işi veren birçok firma mevcuttur. Firmalar  çantaların büyüklüğü ve içerisinde bulunan malzemeler sayısına göre aylık belirli bir ücret öderler. Bu ücret paketlenecek çantanın içinde bulunanların sayısı ile birlikte teslimat tarihi ve kaliteye göre de değişecektir. Evde iş yapmak isteyen bayan arkadaş firmadan ecza ilk yardım çantası ve  içeriğine konacak olan tüm malzemeleri koliler halinde teslim alır. Örnek vermek gerekirse 20 koli boş ilk yardım çantası ve 30 koli içeriği teslim alınır. Evde paketlenen ilk yardım çantası malzemelerinin içerisinde suni solunum maskesi üçgen sargı bezi, makas 3 adet Üçgen Sargı Bezi, Flaster, Yarabandı 2 adet Cerrah Eldiven,  Esmark Bandajı, Alüminyum Yanık Örtüsü, Antiseptik Solusyon, Çengelli İğne (ayrıca paketlenir) Otomatik Turnike, El Feneri, Büyük Sargı Bezi Gibi malzemeler bulunmaktadır.

Bu malzemelerden bazıları tek tek paketlenmiş gerekmektedir.  Bunun nedeni ise hijyenik olması açısındandır.  evde paketlemesi yapılacak olan bazı ilk yardım çantası içeriği malzemeleri küçük paketleme makineleri ile ağızları açılmayacak şekilde paketlenir. Firmalar  bu paketleme işini yapmak için küçük makinalari evde ek iş yapmakta olan kişilere teslim ederler. Evde çalışan kişiler Bu malzemeleri her çantaya bir adet gelecek şekilde tek tek yerleştirilirler. çantanın içerisine fazladan konan tüm paketleme ürünleri problem olmaktadır.  aynı adette verilen  ürünler Çantalara aynı sayılarda konulması durumunda açık çıkmayacaktır.  Ancak ürünlerin farklı sayılarda paketlenmesi durumunda çantalarda eksik çıkacaktır.  Evlere iş veren firmalar evde ilk yardım çantası paketleme işinde deneyimli ve işine sahip çıkan kişilere iş verirler.

Evde sabun paketleme işi veren firmalar

Marketlerde de temizlik ürünleri satan iş yerlerinde gördüğümüz sabunların birçoğu özellikle Doğal olan evlerde üretilen veya fason firmaların ürettiği sabunlar evlerde paketlenmektedir.  bu Türkiye’deki tüm sabunları evde paketlendiği anlamına gelmez.  Elbette ki büyük firmalar adet sürebilir nedeniyle bu işi makineleri de fabrikasyon ortamında yapmaktadırlar.  ancak 2016 ve 2019 yılında daha fazla görebileceğimiz doğal sabunlar fabrikasyon ürünlere göre daha az sayıda üretilmesine paketlenmesi konusunda evde ek iş yapan kişilerde yardım istemektedir. Doğal sabun üreten firmalar Bu ürünlerin bazılarını özel kutu ve paketler kullanarak süsleyerek yurtdışına göndermektedirler.  bu kapsamda evde sabun paketleme işi   yapmak isteyen yetenekli ev hanımları, emekliler, öğrenciler ve evde çalışmaya zamanı olan herkes bu işi yapabilir.

Bazı ev hanımları için evde sabun paketleme işi yerine Doğal sabun üretimi ve satışı yapmayı tercih etmektedir.  en doğal sabun firmalarda alınan işler gibi tek tek paketlenmektedir.  evinizde paketleme işi yapmak istiyor iseniz,  mutlaka bir fason firma ile anlaşmanız gerekmez.  sitemizde evde iş arayan kişileri paketleme işi vermekte olan birçok kişi bulunmakta olup bu kişilere aşağıdaki iş ilanları bölümünden ulaşabilirsiniz.
Eğer siz sadece paketleme yapmak yerine sabun üretimine geçmek istiyor iseniz bu konuda bilgi sahibi olan kişilerden işi öğrenmenizi tavsiye ederiz. Evde sabun üretimi işi Paketleme işine nazaran daha çok para kazanmaktadır.  Ancak bu işin kısa zamanda kazanç sağlaması için öncelikle bir pazar araştırması yapmak şarttır.  sorunlarınız ne kadar kaliteli olursa olsun,  ne kadar güzel paketlenirse paketlensin,  Satış yapabileceğiniz bir pazar ortamı oluşmadan para kazanamazsınız.

Evde kalem montajı ve kalem paketleme işi

Tükenmez,  pilot ve kaliteli kalemlerin iç mekanizmalarını bilirsiniz.  bu mekanizmalar fabrikasyon ortamında birleştirilerek paketlenmesi de satışa sunulması imkânsızdır.  yaz döneminde 500000 adet kalem üreten bir firmanın bu işi Eleman olarak paketlemesini düşünemeyiz. Özellikle yurt dışına kalem gönderen bir firma üretmiş olduğu yeni modeller için hızlı paketleme ve fabrikasyon sistemi geliştirmeden önce bu işi mecburen elle yapmak zorundadır.  Paketlenecek kalemin içeriğinde en az 6 farklı parça olduğunu düşünürsek kalem paketleme ve montaj işi oldukça teferruatlı bir iştir.

Evde iş arayan kişiler için kalem paketleme işi gözü kapalı olarak yapılabilecek bir iş olarak görünse de,  günlük üretim denetlenecek kalem sayısı fazla olması nedeniyle hemen hemen tüm ev hanımları bu işte sıkılmaktadır. Bu sebeple firmaların en çok dert yandıkları konu iş verecek düzgün iş yapan kişilerin bulunamamasıdır. Pilot kalem kuru boya yağlı boya veya benzeri boya kalemleri ve boya ürünleri çeşitli ambalaj ve paketleme ürünleri kullanılarak, boy boy paketlenirler. Örneğin kuru boya paketlemek için sadece karton kutu yeterli iken guaj boya ve özel kalemlerde bu durum farklıdır. Evlere iş veren  firmalar bu işi verirken daha çok paketleme konusunda yetenekli olan ev hanımlarına tercih etmektedir.

Paketleme işi veren fason firmaların seçiminde önemli kriterler

Evlere iş veren fason firmaların paketleme yapacak bayanlara ve ev hanımlarına mandal paketleme işi en sık verilen işler arasındadır. Evde paketleme işi veren fason firmaların iş ilanları arasında seçim yaparken, en çok dikkat etmeniz gereken hususlar,

  • Firmanın iş sözleşmesini okumanız,
  • Boncuk paketleme işi veren firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • İşin kaç aylık olduğu ve ne kadar süreceği konusunda karar vermeniz,
  • Firmanın evde paketleme işi sonrasında yapacağı ödemenin hangi tarihte ve ne şekilde yapılacağı,
  • Ürünlerin teslim edileceği ve teslim alınacağı tarihlerin net olarak belirlenmesi

Firma ve iş ilanı veren fason firmaların seçiminde önemli kriterlerdir. 2016 yılında yaygınlaşan evde paketleme işinin, 2019 yılında da daha yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle, bu işi vereceğini söyleyerek sizden para talep eden veya evinize başka bir amaçla ziyarette bulunmak isteyen kişilere karşı dikkatli olmanızı belirtiriz. Ispara.net sitemiz üzerinden hiçbir kullanıcıya evde ek iş verilmemekte olup, sitemizin ismini kullanarak size evde paketleme işi göndereceğini beyan eden kişilerden uzak durmanızı, paketleme işi ilanlarını dikkatli incelemenizi öneririz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy