Evde Para Kazanmak

Evde Para Nasıl Kazanılır ?

Bayanlar için büyük kolaylık olan evde para kazanmanın yolları gibi bir durum için yazımızı okumanız sizin en karlı iş fikirleri için bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Öğrenciler , Ev hanımları , Emekliler , Serbest meslek sahibi olanlar ve evde ek iş yapmak isteyenler için yaptığımız araştırma doğrultusunda evde nasıl para kazanılır öğrendik ve sizlere sunacağız.

Planlamanızı yapın

Önceliğinizi plana vererek evinizde çalışmak adına , para kazanabilmek için ne kadar zamana sahip olduğunuzu hesaplayın. Bu süre zarfında yeteneğinizi öğrenip ne konularda yetenekli olduğunuzu bulmalısınız. Öte yandan yapacağınız hangi işin para ettiğini düşünmelisiniz. Herkesin kendine has bir yeteneği mevcuttur elbette kimisi klavye konusunda hızlıdır kimisi paketlemede hızlıdır kimisi ise yemek yapmada çok iyidir bu yetenekler onları eşsiz kılar bazı ev hanımları yemek konusunda hünerlerini döktürür ve onun gibi kimse güzel yapamaz mantıyı , böreği , çöreği veya herhangi bir yemeği yeteneklerimiz bize para kazandırabilir. Yeteneklerden ziyade birde tecrübelerimiz vardır emeklileri baz alan bu durum yaptığı mesleğin ona getirdiği pratiklik ona verdiği deneyimler sayesinde emekli olduktan sonrada kolayca para kazanabilir. Kendinize şu soruları sordunuz mu ?

 • Evden para kazanmak için neler yapabilirim?
 • Hangi konuda yetenekliyim ve bu yeteneği nasıl paraya dönüştürebilirim?
 • Evden para kazanmak için hangi işi öğrenmeliyim.
 • Hangi işi yaparsam çok para kazanabilirim.

Cevabınız net değil mi ? Bu konu hakkında şöyle açıklamada bulunabilirim bazı yetenekler vardır parasal değer görmez. Bunu iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Evde Para Kazabilmek İçin Ne İşler Yapabilirim ?

 • Makale ve Editörlük
 • Reçel işi
 • Boncuk Hazırlama işi
 • Turşu Hazırlama işi
 • Dikiş örgü yapma işi
 • Sabun işi
 • Mandal Hazırlama
 • Kutu yapma işi
 • Son olaraktan Evde yemek yapma işi bu işler arasında sayılabilir.

Yukarıda saydığım işler, evden para kazanma yöntemlerinden sadece birkaç tanesidir. Evde boş zamanı bulunan pek çok ev hanımı, öğrenci, emekli bu işleri yaparak günümüzde de para kazanmaktadır. Ama ben büyük oynayacağım, incikle boncukla uğraşmak istemiyorum diyor , zaten o işler evden çok para kazandırmaz diyorsanız, o zaman size tavsiye edebileceğim ve en büyük gelir kaynağı olarak , evden yapılabilecek iş ticarettir.

Türk millet olaraktan , kadere isyan etmeyi doğru bulmasak dahi alışkanlık haline getirmiş bir milletiz. İşinden memnun kişi sayısı bir elin parmağını geçmez durumda olduğu söylenebilir. Herkes haklı olarak daha fazla para kazanmanın peşinde. Durum maalesef bu halde . Allah’a şükreden insanlar vardır elbet ama, birçoğumuzun işimizden kazandığımız paradan memnun oluduğu pek söylenemez. Eğer evde boş zamanınız varsa ve çok para kazanmak gibi bir isteğiniz var ise ticaretle uğraşmanızı tavsiye ederim. Peki ne alıp ne satabilirim diyor iseniz, evden nasıl ticaret yapabilirim diyor iseniz ?

Evden para kazanmak yolunda ticaretle uğraşmaya da karar verdiyseniz, şimdi  evden para kazanmak için neler yapabilirim sorusuna ek olarak, evden ne alıp satabilirim, ne kadar kazanabilirim diye düşünmeye başlamalısınız.

Eğer sosyal bir yaşama sahip iseniz, aileniz, komşularınız çoksa, sıklık ile aile ziyaretlerine gidiyor iseniz ve çevrenizde güvenilir bir kişi olarak biliniyor iseniz, bayanlara yönelik ürünler satın alıp satarak para kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, hepimiz biliriz dergileri parfümeri ve bijuteri benzeri ürünler bazı ev hanımları tarafından satılmaktadır. Herkes bu ürünleri almak için ortalama 10 Tl 20 Tl. civarında sermayeli para öder ve bu para kimseye bütçeyi yormaz. Alışveriş yapanlar ise bu ürünlere çok ihtiyaçları olmasa da, “tanıdığım, arkadaşım, dostum kazansın” diye düşünerek sizden alışveriş yaparlar. Bu sayede de cebinize paranız girecek ekonomik açıdan geçinebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy