Evde Takı İşi Evde takı hazırlama işi veren firmalar

Evde takı hazırlama işi veren firmalar

Evde takı hazırlama işi veren firmalar, başlıklı yazımızda araştırmalarımıza göre evde yapılan işler arasında en çok tercih edilen işlerden biri olan takı hazırlama işi, sadece ev hanımlarının yaptığı bir iş değildir. Birçok lise, üniversite öğrencilerimiz eğitimlerini sürdüre bilmek için ailelerinin sırtındaki yükleri hafifletmek için takı yaparak ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Takı hazırlama işini herkes çok kolay bir şekilde yapabilir. hiç bilgisi olmayanlar için halk eğitim merkezlerinde açılan kurslara katılmalarını tavsiye ederim. Aldıkları eğitimin arkasından zorlanmadan takı yapmaya başlayacaklarından eminim.

Eğer halk eğitim merkezlerine gitmeye zaman bulamıyorsanız, veya evinize çevrenize yakın bir merkez bulamıyorsanız. İnternet üzerinden yayınlanan eğitim amaçlı videolar var bu videoları izleyerek kendi kendinizin eğitmeni olabilirsiniz.

Evde takı yapmak için gerekli olan malzemeler

Evde takı yapımı için gerekli olan malzemeler; misina ipi kolye ve bileklik yapımında en çok tercih edilen ve kullanışı çok uzun ömürlü olan bir iptir. İki çeşit misine ipi vardır biri ince diğeri kalın, lastikli misine bileklik yapımında çok daha fazla tercih ediliyor. Kolye ve bileklik yapımı için boncuk gerekebilir, bu boncuklar çeşitlere ayrılır. Cam boncuklar, tahta boncuklar, porselen boncuklar, kemik boncuklar, inciler, kum boncuklar gibi değişiklik gösteriyor, kolye klipslerini sıkıştırmak ve halka yapımı işlerinde kullanılan düz dişsiz pense kullanılır.

Küpe yapmak için gerekli olan malzemelerden bir tanesi küpe aparatı, bit sıkıştırma pensesi yuvarlak, oval ve daha farklı şekilleri vermenizde yardımcı olabilecek gerekli olan bir malzemedir.klipsler kolye ve küpe yapımında mutlaka kullanılması gereken bir malzemedir. naylon uçlu pense, takı teline zarar vermeden değişik şekiller vermenize yardımcı olacak bir alettir. Yan keski, ip, misina, takı teli gibi bazı malzemeleri kesmeye yardımcı olacaktır. Yuvarlak uçlu karga burnu, halkalar oluşturmaya ve takı telini kıvırmaya yarar.Broş için iğneler, halkalar, çiviler, bitler takı için olmazsa olmazlardan biridir. Teller, hayalet ipler, çeşitli ipler de size yardımcı olacak malzemelerdendir.

Evde takı nasıl yapılır

Evde kolye yapımı, boncuklardan kolye veya bileklik yapımı işi oldukça uğraş verici ve sabır gerektiren bir iştir. Boncukları kullanırken iğne veya bir tığ yardımı ile misine iplerine dizebiliriz. kolye yaparken hangi boncuktan yapacaksak veya çeşitli boncukları bir araya getireceksek teker teker boncukları iplere iğne yardımı ile dizebiliriz. isterseniz kum boncuklardan örgü modeli çıkarabilirsiniz. Bütün boncukları iplere dizdikten sonra ellerimizle örgü yapabiliriz. Örgü işlemi bittikten sonra ipin uçlarını düğümleyip klipsleri taktıktan sonra takınız hazırdır. oldukça keyif verici takı işi bir o kadarda sabır gerektiren işlerin başında geliyor. Hayal gücünüze bağlı olarak çeşitli birçok model ortaya çıkarabilirsiniz.

Sadece boncuklarla değil iğne oylarından harflerden ve daha başka modellerden esinlenerek kolye yapabilirsiniz. Makrome boncuklu küpe yapımını sizlerle paylaşacağım. dört adet eşit uzunlukta olacak şekilde ipleri ayarlıyoruz. İplerin orta kısımlarına denk gelecek şekilde düğümler atıyoruz. Ve düğüm atma işlemi bittikten sonra boncukları geçiriyoruz. Ve boncuğun altında örgü şeklini verecek düğümler atıyoruz.bu işlemler bittikten sonra küpe aparatını taktıktan sonra küpelerimiz hazır.

Evde Takı İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşılır?

Öncelikle sizlere şunu söylemek istiyorum eğer, evde takı yapıyorsanız ilk olarak kendi çevrenize satış yapmanızı tavsiye ederim daha sonra çevrenizdekilerin çevresine derken kendinize bir müşteri ağı oluşturmalısınız. Daha sonra Takı shop firmaları ile iletişime geçerek onlara yapmış olduğunuz takılardan göstermelisiniz. Eğer yapmış olduğunuz takılara güveniyorsanız. Karşınızdaki insanın size olumsuz cevap verme ihtimalinin düşük olduğunu da bileceksiniz. Eğer olumsuz cevapla karşılaşacağınızı hissederseniz, onlara takılarınızı başta sergilemelerini rica edin. Yapmış olduğunuz takılara müşteriler ilgi göstermeye başladıklarında sizin için iş kapıları açılmaya başlayacaktır.

Takılarınızı tek bir firma ile paylaşmayın daha fazla takı satışı yapan firmalarla görüşün ve aynı şeyleri onlardan da isteyin böylece işi garanti altına almış olacaksınız. Takılarınızı sadece takı üzerine satış yapan firmalar alır diye düşünmeyin. Tekstil işi ile uğraşan mağazalara özel dikim evlerine de gösterin son zamanlarda butiklerde ve diğer giyim mağazalarında görüldüğü üzere hemen hemen her kıyafetin, tuniğin, elbiselerin üzerine, takı takıyorlar ki hem satışını yaptıkları modeller gösterişli ve ihtişamlı oluyor hemde sırf takıdan dolayı büyük kar elde ediyorlar. Bu sebeple yapmış olduğunuz takıları alabilirler. Bunların dışında İnternet üzerinden, sosyal medya hesaplarınızdan da evinizde takı hazırlamanızı isteyecek firmalara ulaşıp satışınıza satış ekleyebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy