Gaziantep evde iş veren firmalar

Gaziantep evde iş veren firmalar

Antep’te ev hanımlarına evde ek iş veren yerler

Güneydoğu bölgesinde bulunan sanayi bakımından son derece gelişmiş bir il olan Gaziantep 2 milyona yaklaşan nüfusu ile zengin bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Güney doğu bölgesinin incisi olan Gaziantep’in; Araban, İslahiye, Karakamış, Nizip, Nurdağı, Oguzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli isminde ilçeleri bulunmaktadır. Değişik milletlerin ve kültürlerin harmanlandığı bu ilimizin önemli üretim alanlarının başında tarım gelmektedir. Karpuz, Pamuk, Antep fıstığı, Turp, Nohut, Arpa ilk akla gelen tarım ürünlerinden bir kaçıdır.

Aynı zamanda hamamları ile meşhur olan ilimizde bir dünya markası haline gelmiş baklava imalatı yapılmaktadır. Bakırcılar çarşı ile yılda yüz binlerce turisti ağırlayan Gaziantep canlı bir ekonomiye sahiptir. Her ne kadar fabrika, tarım alanı ve diğer maden kaynaklarının işlenmesi gibi iş dallarında halkına iş sağlamaya çalışsa da bu konu da yetersiz kalmakta ve her yıl mevsimlik işçi olarak binlerce insan başka illere çalışmaya gitmektedir.

Son zamanlarda her ilimizde olduğu gibi Gaziantep ili ve ilçelerinde de işsizlik yüksek oranlarda seyretmektedir. İnsanların geçimlerini sağlamaları için sürekli olarak bir işe ihtiyaç duyduğu bu dönemde bayanlarımız da evde çalışarak aile giderlerine katkı sağlamak istemektedir. Ailesine katkıda bulunmak isteyen bayanların birçoğu evinde ek iş olarak kına paketleme, etiket yapıştırma, boncuk dizimi, tütün sarma, hediye paketi hazırlama gibi işlerin peşine düşmüş durumda.

Fakat bu sektörlerde sürekli iş bulmak biraz daha zorlaşmış durumda. Ülkemizde binlerce bayan evde bu işleri yapabileceğini belirterek firmalardan iş talebinde bulunmaktadır. Firmalar bu kadar talebi karşılayamadıkları gibi bir de bu kadar fazla talep gördüğünden işçi fiyatlarında indirime gitmektedir. Pekala bu durumda ne yapmalı ve aile ekonomisine nasıl katkıda bulunmalısınız bu sorularınız için sizlere bir kaç ipucu vereceğim.

Evde sedef kakma işlemeciliği veren firmalar

Evde ek iş yaparam para kazanmak isteyen Gaziantep’li bayanların internet üzerinden iş aramalarına gerek kalmadan bulundukları bölgenin popüler işlerinden birisi olan Seda kakma işini yapmalarını öneririm. Gaziantep merkezi ve Şehitkamil ilçesinde çok yaygın olarak yapılan bu iş neredeyse Türkiye’de başka bir yerde yapılmamaktadır.

Midye kabuğunda bulunan sert, beyaz ve gök kuşağı pırıltılı fosforik bir madde olan sedefin birbirinden güzel motiflerle meydana getirilen bir süsleme çeşitidir. Resim çerçevesi, tavla, kül tablası, sehpa, mücevher sandığı, baston, etejer ve rahle gibi bir çok ürünü süslemekte kullanılan sedef süslemeciliği tüm dünyada ilgi görmektedir. Gazientep’in İncirlipınar mahallesinde bulunan sedefçiler çarşısında bu tür ürünlerin yapılıp satıldığı bir çok dükkan bulunmaktadır. Bu işi öğrenmek için Gaziantep Halk Eğitim Merkezlerinde aralıklarla kurslar verilmekte ve katılımcılardan bu işi öğrenenlere belge verilmektedir.

Sedef  kakma göründüğünden zor bir işdir, sabır ve zahmet gerektirmektedir. Bir o kadar da yapanlara para kazandırmaktadır. Eğer bu işi yapmak isterseniz Gaziantep’te bulunan sedefçiler çarşısında ki dükkanlardan parça başı iş alarak evde bu işi yapabilirsiniz. İsterseniz kendiniz evinizin bir odasını atölyeye çevirerek bu işi büyütebilir ve internet üzerinden satış yapabilirsiniz. İnsanların göz zevkine hitap edeceğiniz bu işin getirisi çok yüksek olmakla beraber kişilere özel ürünler yaparak çok daha fazla paralar kazanmanız mümkündür.

Şahinbey ilçesinde Antep işi veren firmalar

Gaziantep ilinin en kalabalık ilçelerinden birisi olan Şahinbey’de evde çalışarak aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen yetenekli ve sabırlı bayanların en çok tercih ettiği işlerin başında Gaziantep ile özdeşleşmiş ve tüm dünyaya ismini duyurmuş antep işi işlemeciliği gelmektedir. İşlemesi sabır ve dikkat gerektiren bu işi yapabilen bayanlar güzel paralar kazanmaktadırlar.

Şahinbey Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan antep işi işlemeciliği kurslarına katılarak bu işin inceliklerini öğrebilirsiniz. Boyu ve eni eşit olarak dokunan özel kumaşların üzerinden ipliklerin çekilerek çıkarılması yöntemiyle uygulanan bu işleme türü sabır istememtedir. Antep işi işlemeciliğinde uygulanan bazı teknikler vardır, bunları şöyle sıralayabiliriz;Ciğerdeldi tekniği, Camelyan tetniği, Örümcek Tektiği, Mercimek tekniği, Çitime tekniği, Badem tekniği en çok kullanılan tekniklerdir.Antep işi ile oda takımları, çeşitli örtüler yapılabildiği gibi en çok rağbet gören ürünlerin başında fular olarak dikkat çekmektedir.

Gaziantep il merkezinde ve Şahinsey ilçesi başta olmak üzere bütün ilçelerinde antep işi ile yapılan ürünlerin satıldığı bir çok çeyiz mağazası bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçerek evde antep işi yaparak para kazanabileceğiniz gibi internet üzerindeki sosyal ağları kullanarakta satmanız mümkün.

Gaziantep evde kilim dokumacılığı işi veren firmalar 

Diğer anadolu kilimlerine benzemeyen antep kilimi unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden biridir. Genellikle 69 cm eninde 260 cm boyunda dokunan antep kilimi değişik renk ve motifleriyle insanların beğenisi kazanmaya çalışmaktadır. Antep kilimlerinde hammadde olarak öküz, deve, at tüyü, koyun yünü ile keçi kılları kullanılmaktadır.

Motif olarak ençok tercih edilenler ise; Çizgi, nokta ve dairelerden oluşan motifler, Hayvan motifleri, Geometrik motiflar, Bitki motifleri, Sembolik ve İdografik motifler olarak sıralayabiliriz. Evizin bir odasını bu işe ayırabilirseniz sizde bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Gaziantep il merkezi ve ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde açılan antep kilimi dokuma kurslarına katılarak bu işi yapmayı öğrenebilirsiniz.

Gaziantep de bir çok pasajda bu ürünlerin satıldığı dükkan görmeniz mümkün. İsterseniz bu dükkanlarla iletişime geçebilir ve gerekli iş ve işleyiş hakkında yardım alabilirsiniz. Ürettiğiniz kilimleri isterseniz buradaki dükkanlarda satabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri satmak için internet üzerinde satış yapan mağazalar ve sosyal ağları kullanabilirsiniz.Aile ekonomisine ciddi katkıda bulunabileceğiniz bu iş sayesinde unutulmaya yüz tutmuş bir mesleği de yaşatacağınızı unutmayınız.

ANTEP EVDE EK İŞ İLANLARI
ANTEP EVDE EK İŞ İLANLARI

Gaziantep evde iş veren firmalar 2019

Gaziantep ilinde evde çalışarak aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen bayanlara yardımcı olmaya çalıştığım bu yazımda genel itibari ile yöresel ve geleneksel işler hakkında örnekler verdim. Bulunduğunuz bölgedeki bu gibi yöresel ve unutulmaya yüz tutmuş işlere dikkat çekmek istedim. Evde iş yapmak isteyen bayanlara; kına paketleme, mandal süsleme, kutu katlama, etiket yapıştırma, boncuk ve tespih dizme gibi işlerden örnek verebilir ve bu işi veren firmalar hakkında da yazabilirdim. Bu tür işleri bulmanız kolay ve herkes tarafından tercih edildiği gibi getiri bakımından tavsiye ettiğim işlerle kıyaslanamaz. Evde çalışarak para kazanmanın yanında unutulmak üzere olan meslekleride hayatta tutmanız son derece önemli olacaktır. Kültürümüzün birer parçası olan bu tür mesleklere eğilmeniz en büyük kazancımız olacaktır. HEMEN EVDE EK İŞ BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ!

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy