Gelinlik mağazası açmak

Gelinlik mağazası açmak isteyen girişimciler çok doğru bir kararla yola çıkmışlardır. Gelinlik sektörünün önü her zaman açıktır. Gelinlik mağazaları bir çok genç kızın hayallerini süsleyen o harika modellerin satışını yaparak gelinlerimizin tatlı heyecanlarına can katıyor. Gelinlik modelleri her sene farklılık göstererek bir çok tasarımla karşımıza çıkmaktadır. Prenses modeller, balık modeller, dantelli modeller, boncuklu modeller ve daha niceleri bütün bu modellerin yanında aynı zamanda kına kıyafetleri ve nişanlık tasarımlarını yapıp satışlarını da gerçekleştirerek kazançlarına kazanç katıyorlar. Gelinlik dükkanları satışını yapmış olduğu bir çok gelinliği kendileri dikiyorlar. Yada bu işi yapan üretim yerlerinden temin ediyorlar. Gelinlik mağazaları hem satış yapıyor hemde isteyenlere kiraya veriyorlar. Birçok modelle karşımıza çıkan gelinlik mağazaları her bütçeye uyacak fiyatlarla da karşımıza çıkmaktadır.

Gelinlik mağazası açmak yatırımcılar için risk içerir mi ?

Gelinlik mağazası açmak yatırımcılar için risk içerir mi, Gelinlik mağazası açmakta diğer tüm mağazaları açmak gibi risk içeren yönleri de var elbette, Fakat bu iş sektöründe ilerlemek, adınızı duyurmak ve kalıcı olmak sizin elinizde siz dikimini kendiniz yaptığınız taktirde, gelinlerimiz tasarımları ile mükemmelliyetçiliği ilke edinip çalışırsanız başarı sizin yakanızı bırakmayacaktır. Gelinlik mağazası açmak oldukça karlı bir iştir. Gelinlik dikimi yaparken bir çok maliyetiniz olacak elbette fakat maliyetinizin yarısından fazlası size kar olarak geri dönecektir. Birçok gelinlik mağazasının olması sizin için risk içeren konular arasından birisi fakat rakiplerinize nazaran daha farklı ve daha şık modellerle müşterilerin karşısına çıktığınızda oldukça kar elde edeceksiniz.

İkinci bir yöntem ise gelen her müşterinizle özellikle ilgilenmelisiniz sizden alışveriş yapsın yada yapmasın her müşteriye güler yüzlü ve özenli davranırsanız sizin kazanmanıza yardımcı olacak bir harekette bulunmuş olursunuz. Diğer bir yandan bakıldığında rakiplerinizden öne geçmek istiyorsanız belli zamanlarda belli modellerde avantajlı indirimler yaparsanız müşterileri kendinize çekmiş olursunuz. Gelinlik yanında güzel hediyeler sunduğunuzda buda sizin için bir avantaj haline gelecektir. Bütün bu yazmış olduğum bilgileri yaparsanız risk oranını yok edecek kadar azaltmış olursunuz ve karlı bir yatırım yaptığınızın farkına varırsınız.

Gelinlik mağazasında satışı yapılan ürünler nelerdir?

Gelinlik mağazalarında sadece gelinlik satışı yapılmamaktadır. Gelinlik mağazalarında nişanlıklar, kına kıyafetleri, bindallılar, kadifeler, abiyeler, gelin taçları, gelin çiçeği, gelin eldiveni gibi aksesuarlar, kına sepetleri, kına paketleri, gibi birçok modelinde satışı yapılmaktadır. Bazı gelinlik mağazaları bütün bunların yanında aynı zamanda sünnetlik kıyafetleri ve aksesuarları ile de karşımıza çıkmaktadır. Gelinliklerin yanında aynı zamanda bu saymış olduğum modelleri özellikle sünnet kıyafetlerinin satışını yapmak oldukça karlı olacaktır. Bir gelin için gelinlik nasıl önemli ise sünnet olacak bir çok çocuk ve ebeveynleri içinde sünnetlikler çok önemlidir. Sünnet olacak olan çocuk biraz büyükse kendi sünnetlik kıyafetinin hayalini kurmuştur çoktan, eğer sünnet olacak olan çocuk çok küçükse anne ve baba hatta büyükler anneanne, dede ve babaanneler çoktan hayallerini kurmuşlardır bile bu sebeple gelinlik yanında sünnetlik satışı da yaparsanız hem rakiplerinizden farklı olursunuz hemde müşteri kapasitenizi arttırmaya sebep olursunuz.

Sünnetlik mağazası açmak

Sünnetlik kıyafetlerinin satışını yapacağınız mağazanızda oldukça değişik tasarımlarla müşterilerinizin karşısına çıkabilirsiniz. Öncelerden sünnet kıyafetleri sıradan ve tek bir modelle karşımıza çıkmaktaydı renk seçenekleri fazla ama tek bir model olması durumunda sünnet çocuklarının yada ailelerinin renk üzerinde seçim yapması gerekiyordu bu durumdan muzdarip olan bir çok aileyi gören tasarımcılar sünnet çocukları için yavaş yavaş değişik modeller tasarlamaya başladı. Günümüzde son 5 yıldır sünnet kıyafetlerindeki modeller oldukça sıklaşmış ve değişik tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Sünnet kıyafetleri son zamanlarda şehzade kıyafetleri ile gündeme gelmektedir. pelerinli modeller artık çok sık tercih edilen gruplar arasında değildir. Sünnet mağazası açmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu çocukların ve ailelerin hayallerini süsleyen tasarımların satışlarını yapmak olacaktır.

Sünnetlik mağazası açmak risk içerir mi?

Sünnetlik mağazası açmak riskli bir değildir. yani rakiplerinizden geri kaldığınız taktirde ve işinize özen göstermediğiniz takdirde müşteri kaybeder ve iflas etmeye kadar gidebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zamanda tabi ki büyük bir risk faktörü söz konusu olacaktır. Siz modelleriniz de özenli ve son zamanların en çok tercih edilen tasarımlarını seçerseniz ve rakiplerinizle aranızda fark yaratırsanız oldukça karlı bir işe adım atmış olacaksınız.

Sünnetlik mağazasında satışı yapılan ürünler nelerdir?

Sünnetlik mağazasında satışı yapılan ürünlerin başında tabi ki sünnet kıyafetleri baş rol almaktadır. Sünnet kıyafetlerinin yanında sünnet ayakkabıları, aksesuarları, kına sepetleri, kına paketleri ve abiyelerin satışı yapılmaktadır. Abiye satışını da konu alan sünnetlik mağazaları sünnet annelerini de düşünerek değişik tasarımlarla karşımıza çıkmıştır. Bu satışları yapan bir mağaza müşteri grubunu çoktan kendisine çekmiştir.

Gelinlik ve sünnetlik mağazası açmanın maliyeti nedir?

Gelinlik ve sünnetlik mağazası açmak isteyen yatırımcılar çok kar getirecek bir sektörün içerisine girecekleri gibi dükkanı açma aşamasında oldukça maliyetli bir işe girişeceklerinin de farkında olmalıdırlar. Gelinlik ve sünnetlik mağazası açmak 50.000 liralık bir sermaye ile başlar dükkanın büyüklüğü, açılacak mekan, personel sayısı, alınan ürünler gibi çeşitliliğe göre artış gösterecektir. Net bir rakam vermek hata olabilir. Bu sebeple 50.000 ile 100.000 Türk lirası civarında değişiklik gösterebilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy