Gratis bayilik şartları

Gratis bayilik şartları

Gratis 2002 yılında Demir Sabancı tarafından kurulan en popüler kozmetik mağazalarından biridir. Hızla büyümeyi başaran bu firma 218 mağazasıyla bir çok il ve ilçelerde hizmet vermektedir. Gratis kozmetik hızla büyüyen yapısı ile 3 yıl gibi kısa bir zaman diliminde 120 milyon Türk Lirası ciroya ulaşmış bir firmadır. Başarılarının en büyük sırrını çok çalışmak ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda hareket etmeye bağlıyor. 2015 yılında 300. mağazasını açmış ve hızla yükselmeye devam etmiştir. Müşterilerine sunumunu yaptığı ürünlerde Ağız bakımı, bebek bakımı, saç ve vücut bakımı, cilt bakımı, kozmetik ürünleri ve daha bir çok ürünün satışını yapmaktadır.

Kozmetik firmalarının bayilik alma şartları nelerdir?

Kozmetik firmalarının bayilik şartları diğer bütün firmalarda olduğu gibi aynı şekilde sıralanmıştır. Firmalar girişimcilerinden işlek bir mekan üzerinde ve müşterilerinin dikkatini çekecek yerlerde mağaza açmasını istiyor. Gratis son derece müşteri memnuniyetine önem veren bir firmadır. Bu sebeple açmış olduğu işyerlerinin aynı önemi müşterilerine vermesi gerektiğini bildiriyor. Müşteri memnuniyetine önem verdiği gibi dükkanın geniş ve ferah olmasına da özen göstermektedir.

Firma dükkan dizaynını çok iyi yaparak her bir ürünü ayrı ayrı bölümlerde bir düzen içerisinde yerleştirmiştir. Mağaza çalışanları müşterilerinin peşlerinde gezerek onları huzursuz hissettirmiyorlar. Müşterilerinin yardıma ihtiyacı olduğu zaman onlara güler yüzlü bir şekilde hizmet sunumu vermektedirler. İşyerinin reklam ve tabelasını firma ile aynı özelliklerde yapması gerektiğini söylüyor. Firma dükkanda kendi ürünlerinden başka hiç bir ürününün satışının yapılmaması gerektiğini söyleyerek tekrar tekrar altını çizmektedir. Gratis firması ile çalışmaya başladığınızda asla ama asla pişman olmayacaksınız.

Dükkan açmadan önce gerekli olan belgeler nelerdir?

Dükkan açmadan önce sayacağımız evrakları tamamlamanızda çok büyük fayda olacaktır. İlk olarak nüfus cüzdanı, iki adet vesikalık fotoğraf, vergi levhası, itfaiyeden tüm önlemlerin alındığına dair bir belge, yangın tüpü faturası, Su aboneliğinin olduğuna dair bir belge, tapu fotokopisi, dükkan kira ise kira sözleşmesi, savcılıktan alınan temiz kaydı, esnaf sicil kaydı  gibi bir çok evrakların tamamlanması gerekmektedir. Bu evrakları belediyeye götürerek dükkan açılış işlemlerini tamamlayabilirsiniz. İş yeri açmak için ne kadar masraf gider isimli konumuzdan bayilik ücretlerini hesaplayabilirsiniz.

Kozmetik bayiliğine başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Kozmetik dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle ayrıntılı olarak dükkan araştırması yapmalısınız. Mümkün olduğunca büyük olabilecek bir dükkan seçiminde bulunmalısınız. İşlek bir mekan üzerinde olmasına çok önem göstermelisiniz. Özellikle genç müşteri gruplarına yönelik ürünlerin ağırlıklı olduğunu biliyorsunuz. Bu grubun tercih ettiği mekanlar üzerinde dükkanın açılması son derece önemlidir. Firma her zaman yeniliklere açık olduğu için girişimcilerinin açık fikirlerinin de her zaman arkasında durmuştur.

Gratis firması yanında çalıştıracağı elemanlarının deneyimli olmasına ve dış görünüşlerine özen göstermelerine dikkat etmektedir. Sizde alacağınız elemanın bakımlı olmasına ve kozmetik alanında bilgili ve deneyimli olmasına çok önem göstermelisiniz. Çalıştıracağınız eleman ne kadar bakımlı olursa sizi tercih eden müşteriler de kendilerini çok daha iyi hissedeceklerdir. Alacakları ürünler hakkında çok fazla destek alacaklarına inandıkları için çok mutlu olduklarını hissedebilirsiniz.

Türkiye genelinde bayilik veren firmalar içerisinde en çok para kazandıranların kozmetik bayilikleri olduğundan söz edilmektedir.  Gratis her yaş grubuna ait ve her cinsiyete uygun olan ürünleri ile her zaman müşterilerini mutlu etmektedir.Bu yüzden firma ile çalışmaya başladığınızda dükkanınız da her müşterinin ihtiyacını giderecek olan ürünleri bulundurmalısınız. Çünkü dükkanda bulunduracağınız her çeşit ürün müşterilerinizin başka bir firmayı tercih etmesini önleyecektir. Müşteriler dükkanınıza geldiği zaman A’dan Z’ye her türlü ürünü bulmak isterler ve tek bir mağazadan alışveriş yapmak isterler işte bu yüzden ürünlerinize dikkat etmelisiniz.

Gratis gibi bir kozmetik dükkanı açsanız, maliyetiniz ne kadar olacaktır?

Kozmetik firmalarına franchising için başvuru yaptığınızda firma ile şartlarınız uyuştuğu taktirde, sözleşmenizi imzalamalı ve işinize biran önce başlamalısınız. Bayilik aldığınızda, öncelikli olarak firmaya belli bir miktarda bir bedel ödemelisiniz. Ödediğiniz bu bedel dükkan için yapacağınız harcamalardan ayrı olarak hesaplanmaktadır. Yani bayilik bedeli ayrı, dükkan masrafları, personel giderleri, ürün bedelleri, yakıt masrafları gibi diğer bütün harcamalar sizin ayrı bir maliyet hesaplaması yapmanıza sebep olacaktır. Bayilik için istenen yatırım bedelini firma ile iletişime geçerek net bir şekilde öğrenebilirsiniz.  Gratis iletişim telefonu 0850 210 69 00

Yapılan inceleme neticesinde, birçok girişimci tarafından Gratis firmasından bayilik alınmak istenmektedir. Ancak gratis franchising veya bayilik vermemektedir. Bu kapsamda açık parfüm bayiliklerine ve bayilik veren diğer firmalara başvurabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy