Gümüşhane evlere iş veren firmalar

Gümüşhane evlere iş veren firmalar

Gümüşhane ek iş imkanı sunan firmalar

Gümüşhane evlere iş veren firmalar sayesinde yöre halkı oldukça güzel işlere imzalarını atmış ve bol kazançlar elde etmişlerdir. Burada yaşayan halk geçimlerini Tarım ve hayvancılık ile sürdürmektedir. El sanatları ile de oldukça dikkat çeken bu güzel şehir Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Yöre halkı kültürel değerlerine örf ve adetlerine son derece bağlı olduğunu bildirirken birbirlerine olan tutkunlukları da gözden kaçmamaktadır. Gümüşhane merkez, Kelkit, Torul, Köse, Şiran, Kürtün il, ilçe ve köylerinde oturan vatandaşlarımız için bir çok firma evlere iş imkanı sunmaktadır.

Gümüşhane evlere iş veren firmalar

Gümüşhane’de oturan vatandaşlarımız için bir çok alanda çeşitli gruplarda iş imkanı bulunmaktadır. Evlerinde oturan ev hanımları, öğrenciler, emekliler ve ek iş arayışı içerisinde bulunan vatandaşlarımız için bir çok firma iş imkanı sunarken bu işlerden başlıcaları hediyelik eşyalar üzerine yapılan işlerden ibarettir. Daha sonrasında aksesuar ve süs amaçlı yapılan işler bir çok müşterinin dikkatini çekmektedir.

Plastik bardaklardan avize yapımı, eski dantellerden kase yapı, kaneviçe işlerinden pike takımı ve abajur yapımı gibi daha bir çok alanda hediyelik ve süs eşyası yapımı için evlere iş veren firmalar bulunmaktadır. Gümüşhane ve çevresinde oturan vatandaşlarımız ne iş olsa yaparız diyorlarsa bu firmalar ile anlaşabilir ve yüksek meblağlarda paralar kazanabilirsiniz.

Gümüşhane Kelkit’te tahta oymacılığından kaşık çatal yapımı

Kelkit Gümüşhane ilinin bir ilçesidir. Burada yaşayan vatandaşlarımız tarım ve hayvancılık ile geçimlerini sürdürürken aynı zamanda el sanatları yaparak da geçimlerini sürdürmektedirler. Tahta oymacılığı ili çeşitli alanlarda çeşitli işler yapan vatandaşlarımız en çok müzik aletleri ve tahtadan yapılmış olan kaşık, çatal işleri ile uğraşmaktadır. Yapılan bu işlerin satışı çok fazla olduğu için firmalar evlerinde çalışacak olan elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Evlere iş veren bu firmalar aylık ortalama olarak en az  1.500 ve 2.000 lira arasında bir ücret ödemektedirler.

Gümüşhane’de bez bebek yapımı için evlere iş veren firmalar

Gümüşhane ve ilçelerinde bir çok alanda bez bebek satışı yapan firma bulunmaktadır. Bu firmalar bez bebeklere yöresel kıyafetleri giydirerek tanıtım yapmaktadırlar. Bu sebeple bir çok firma evlerinde bez bebek yapmaları için vatandaşlarına iş imkanı tanırken aynı zamanda büyük oranda geçimlerine katı sağlamaktadırlar. Firmalar bez bebek siparişi aldıklarında çalıştırmış oldukları elemanlara sayı bildirirler ve bu sayı üzerine üretime başlarlar. Bez bebek yapımı sadece oyuncak olarak değil bazen poşetlik olarak da yapılmaktadır.

Yöresel kıyafetleri tanıtan bu bebekler oldukça ilgi çekmekte ve müşteri kitlesi fazla olmaktadır. Bu sebeple bazı zamanlar siparişleri yetiştirmekte zorluk çeken firmaların da olduğunu biliyoruz. Firmalar bez bebek yaparak geçimlerini sürdürecek olan vatandaşlarına aylık olarak en az 2.000 lira ile 2.500 lira arasında bir ücret ödemesi yapmaktadırlar.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy