Hakkari evlere iş veren firmalar

Hakkari evlere iş veren firmalar

Hakkari ve ilçelerinde evlere iş veren firmalar

Hakkari evlere iş veren firmalar sayesinde geçim sıkıntısı içinde bulunan vatandaşlarına destek çıkıyor ve onlara evlerinde yapabilecekleri iş imkanlarını sunuyor. Bildiğimiz gibi Bu şehir terör olayları ile gündeme gelmekte hemen hemen her gün bir olay bir çatışma yaşandığı için yöre halkı bu durumdan oldukça olumsuz derece de etkilenmiş ve maddi kayıplarla, iş sıkıntıları yaşamaya başlamışlardır. Halkın büyük bir kısmı sokağa çıkmaktan korkarken ne iş yapacaklarını bilemez olmuşlardır. Bu durumda evde oturan ev hanımları, Yöre halkından ek iş arayan vatandaşları ve memur eşleri evlerinde oturdukları yerden değişik modellerde, değişik aksesuarlar yaparak bunların satışını İnternet üzerinden gerçekleştirmektedirler. Hakkari Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve terör olayları ile gündeme gelen bir şehrimizdir.

Burada yaşayan halk geçimlerini sınır ticareti ve hayvancılık ile gerçekleştirirken Suriye de yaşanan savaşlardan dolayı sınır ticareti durmuş ve terör olaylarının çok fazla artış göstermesi sebebi ile de hayvancılık durma noktasına kadar gelmiştir. Bu sebeple burada yaşayan yöre halkı geçimlerini sürdürmekte zorluk çekerken bazı firmalar ile iletişime geçerek ek gelir imkanı kazanma fırsatını da bulmuşlardır.  Hakkari merkez, Çukurca, Yüksekova, Şemdinli‘de oturan vatandaşlarımız evlere ek iş veren firmalar ile iletişime geçebilir ve oldukça karlı işlere imzalarını atabilirler

Hakkari’de evde yapılabilecek işler nelerdir?

Hakkari’de terör çok fazla yaşandığı için insanlar evlerinden çıkamaz olmuşlar ve geçimlerini ne ile sürdüreceklerini bilemez olmuşlardır. Bu sebeple yöre halkının eşleri ellerinden geldiği kadar evlerinde işler yapmakta ve geçimlerini bu şekilde sürdürmektedirler. Ev hanımları evlerinde ekmek, hamur işi, örgüden patik, çorap, içlik, yelek, hırka, battaniye gibi şeyler örerek geçimlerini sürdürebiliyorlar bunların yanında kullanılmayan plastiklerden, şişelerden değişik oyuncaklar yaparak, aksesuarlar yaparak bunların satışını gerçekleştirmekte ve evlerine büyük oranda katkı sağlamaktadırlar.

Terör olaylarına rağmen hayvancılık yaparak geçimlerini sürdürmeye çalışan vatandaşlarımız ek gelir olması için hayvanlarının etinden, yününden, sütünden yararlanarak çeşitli işler yapmaktadırlar. Yapmış oldukları bu işler oldukça yoğun ilgi görmekte ve başarılı olunmaktadır.

Hakkari merkez’de yöresel ev yemekleri satışı yapan firmalar

Hakkari bildiğimiz gibi terör olaylarının en çok yaşanmış olduğu şehirlerden bir tanesidir. Burada yaşayan halk geçimlerini sürdürmenin çeşitli yollarını ararken yöre haklının bayanları girişimciliğe atılmış ve yöresel ev yemekleri yapan firmalarını açmışlardır. Bu firmalarda sadece Hakkari yöresine ait yemeklerin yapılmış olması ve işletme sahiplerinin bayan girişimcilerden oluşmuş olması üzerine yoğun ilgi toplamayan firmalar ev hanımlarına destek olması için ve tüm bayanların ayaklarının üzerinde durması gerektiğini düşünerek hem cinslerine evlerde ek iş imkanı tanımaktadırlar. Evlerinde yöreye ait olan yemeklerin yapılması için ev hanımlarına iş verirken aylık en az 1.500 ile 2.000 lira arasında maaş ödemektedirler.

Evlere iş veren firmalara nasıl ulaşabilirsiniz

Hakkari de yaşayan vatandaşlarımız ek gelir olması için evlerinde yapılabilecek olan işleri ararlarken hangi firmalar ile nasıl iletişime geçeceklerini bilmiyorlar. Hakkari merkez ve ilçelerinde oturan vatandalar öncelikli olarak kendilerine en yakın olan firmalarla görüşme sağlayabilir ve evlere iş verip vermediklerini öğrenebilirler daha sonra İnternet ve sosyal medya hesapları üzerinden yardımlar alabilirler. Bunların dışında çalışmak istediğiniz iş için özellikle Hakkari ve ilçelerindeki firmalarla sabit kalmamalılar. Bir çok firma şehir dışına ek iş imkanı sunmaktadır. Bu firmalara ulaşabilir ve evlerinizde çalışabilirsiniz. Hakkari evlere iş veren firmalar merkezle sınırlı olmaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy