Halı saha açmak için banka kredileri ve devlet desteği

Futbol özellikle ülkemizde en popüler sporlardan bir tanesidir. Herkes tarafından çocuk yaşlarda mahalle arasında oynar. Futbol sporuna dair ilgi hiçbir yaşta insanlarda kaybolmaktadır. Bugün halı saha maçlarına olan ilgi ülkemizin her yerinde oldukça yüksektir. 7’den 77’ye yaş fark etmeden her insanın spor yapabilmek amacıyla hafta sonlarında en çok ilgi gösterdikleri aktivitelerin başında halı saha maçı yapmak geliyor. İnsanlar bu kadar yoğun bir ilgi gösterdiği için halı saha işletmesine yatırım yapmakta oldukça mantıklı bir davranış gibi duruyor. Bununla beraber halı sahanın artıları olduğu gibi dezavantajları bulunmaktadır. Dezavantajları yüksek yatırım maliyetinin olması ve yıllık amortisman bedellerinin yani yıpranma payının yüksek olması gibi problemlerdir.

Halı saha açmak ne kadara mal olur diyorsanız gözünüz korkmasın halı saha açmak için ortalama 100 bin lira civarında bir sermayeniz olması gerekmektedir.  Bu sermayeyi temin etmek için iş yeri kredisi kullanabilirsiniz. Halı saha açmak isteyenler için bu iş hakkında olumlu durumları konuşmak gerekirse yapılan yatırımdan sonra bir daha herhangi bir maliyet gerektirmeksizin saat başına 100 TL ile 150 TL arasında kazanç sağlayabileceğimiz önemli bir iştir. Klasik çalışma düzeninde belirli saat aralıklarında emek gücünü koyarak para kazanma şansınız bulunuyorken, halı sahada yaptığımız yatırım size sürekli olarak kazanç sağlar. Özellikle de ülkemizin her alanında insanın futbola yoğun ilgisi bulunduğunu düşündüğümüz zaman belirli promosyonlar ve turnuvalar düzenleyerek gelirinizi daha da arttırabilirsiniz.

Özellikle hafta sonları top oynamak için saat bulamadığınız halı sağlar ülkemizde son derece meşhurdur. İnsanlar yıllık abonelik alarak da herhalde maç yapma taleplerinin halı saha sahipleri bildirirler. Ülkemizde ortalama bir halı sahanın aylık geliri ortalama 25.000 TL civarında olmaktadır. Amortisman bedelleri yani diploma bedelleri ise bunun sadece 25’te biri civarındadır. Dolaysıyla son derece yüksek gelirlere ve oldukça düşük maliyetli ve kebap gibi bir ticaret olduğundan dolayı eğer ki yüklü miktarda yatırım yapma şansımız bulunuyorsa halı saha açmak size ömür boyunca sürekli ve oldukça yüksek kazançlar sağlayacak bir işletme fikri olabilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy