İşsizlik maaşı alanlara kredi veren bankalar

İşsizlik maaşı alanlara kredi veren bankalar

Çalışmayanlara kredi verilir mi ?

Bir çok insanın  geçim sıkıntısı yaşadığı zamanlar vardır. Veya belli bir miktar paraya ihtiyaç duyduğu zamanlar illa ki olacaktır. Bu gibi durumlarda akıllara ilk olarak bankadan kredi çekmek yerine eşten, dosttan veya kolu komşudan idare edebilecek kadar borç istemek gelecektir. Fakat artık devir değiştiği gibi bir çok insanda değişti kimilerine güven olmuyor kimileri ise elinde olduğu halde bana ne deyip göz yumabiliyor işte bu gibi durumlarla karşılaşmamak için banka kredilerine hiç düşünmeden evet diyebiliyoruz. Faiz oranı veya dosya masraflarını bile görmezden gelebiliyoruz. Çünkü o anda çok çaresiz veya çok ihtiyaç sahibi olabiliyoruz.

Bir çok banka kredi vermeden önce kimlik doğrulaması yaptığı gibi kırmızı listede olup olmadığını kontrol eder ve sizden kefil, teminat ve maaş bordrosu ister. Bazen kredi çekmek için kefil bulamaya bilirsiniz, teminat gösterebileceğiniz hiç bir mal mülk sahibi olamayabilirsiniz. Hatta ve hatta maaş bodronuz bile olmaya bilir işte bu gibi durumlarla çok sık karşılaşıldığı için bazı bankalar maaş bordrosu olmadan çalışanlara özel veya işsizlik sigortasından yani işsizlik maaşından yararlananlara ve yeni işe girmiş olan ihtiyaç sahiplerine kredi imkanları sunmaktadır. Sizde ihtiyaç sahibiyseniz ve ne yapacağınızı bilmiyor kendinizi çıkmazda hissediyorsanız eğer lütfen yazımızı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Gelir belgesi olmayanlar kredi çekebilir mi ?

Gelir belgeniz yok ise ve krediye ihtiyacınız var ise nasıl ve hangi bankanın kendisinden yararlanabilirim diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Fakat gelir belgeniz olmadan da kredi çekme imkanınız oldukça yüksek herhangi bir bankaya ihtiyaç kredisi talebinde bulunduğunuz zaman ilk olarak kredi çekmek için hakkınız olup olmadığı araştırılır ve sizden bir teminat veya kefil istenir. Hiç bir banka hem kefil hemde teminatı aynı anda istemez. Eğer teminat olarak gösterebilecek bir gayri menkul veya bir menkulünüz var ise istemiş olduğunuz krediden yararlanabilirsiniz. Eğer gösterebilecek hiç bir teminatınız yok ise o zaman size kefil olacak olan bir memur veya düzenli bir işte çalışan ve maaş bordrosu olan birini kefil göstererek istemiş olduğunuz krediden yararlanabilirsiniz.

İşsizlik maaşı alanlara kredi veren bankalar hangileridir?

İşsizlik maaşı alanlar kredi çekebilir mi diye bir çok soru ile karşı karşıya kaldığımız doğrudur. İşte bu sebeple bu konu üzerinde ayrıntılı durarak siz değerli okurlarımız aydınlatmaya çalışacağız. Yukarıdaki parağraflarımda da bahsettiğim gibi bir çok banka, krediye ihtiyaç duyan müşterilerine özel avantajlar sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yani bir çok banka avantajları arası da kefilsiz, teminatsız, maaş bordrosu olmadan kredi imkanları sunmaktadır. Tabi bu avantajlar dönem dönem olmaktadır. Akbank, deniz bank, Teb, Finans bank, garanti bankası, vakıf bank, iş bankası gibi daha ismini sayamadığım bir çok banka değişik avantajlar sunarak müşterilerin dikkatini çekmektedir. Bu bankalar zaman zaman birbirleri ile yarış haline girerek aynı zamanlarda çok benzer avantajlar sunup müşterilerin kafasını karıştırmaktadır.

Bu avantajlar çoğu kez ödeme planı ile alakalı olurken bir çok kez de banka faizleri. Kredi masrafları üzerinde fırsatlar sunmaktadır. İşte bunların yanı sıra en çok dikkat çeken avantajlardan bir tanesi de kefilsiz şartsız kredi vermeleridir. Bu konuyu ve bankaları ayrıntılı olarak incelemek çok yararınıza olacaktır. Her banka kendi içinde çok avantajlı ve çok cazip fırsatlar sunduğunu iddia edebilir. Fakat siz kendi bütçenize ve kendi şartlarınıza en uygun olan bankayı araştırıp bulmalısınız.

Kredinizi denizbank üzerinden çekmek istiyorsanız eğer size en yakın olan bir şubeye gidebilir ve ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Bankalar neden teminat, kefil ve maaş bordrosu istiyorlar ?

Her banka kredi vermeden önce kredi vereceği müşterisini ayrıntılı olarak incelemek ve ister ve inceler peki bankalar neden kefil yada teminat istemektedirler. Eğer müşterisi bir sıkıntı içerisine girerse ve çekmiş olduğu krediyi ödeyemezse onun yerine ödeyebilecek olan bir kefilin olması şarttır. Daha önceden kredi çekmek için iki kefil istenilen artık bir kefil istenmektedir.

Ve bu kefilin memur olması gerekmektedir. Çünkü düzenli bir maaş akışı olmaktadır. Eğer banka kefil yerine teminat istemişse, kredi borcunu ödeyememe durumunda teminat göstermiş olduğu menkul veya gayri menkul olan mülkü satışa çıkartıp müşterinin borcunu ödemiş olarak saymasına sebep olacaktır. Tabi eğer müşteriyi kendi borcunu ödeyemez ve onun yerine kefil vaya teminat gösterdiği mülkü borcu öderse o zaman krediyi alan müşteri kara listeye girer ve belirli bir süre kredi çekme yasağına tabi tutulmaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy