İthal kömür bayiliği veren firmalar

İthal kömür bayiliği veren firmalar

İthal Kömür

İthal kömür bayiliği veren firmalara değinmeden önce Kömürün tarihçesi hakkında kısa açıklamalar yapmak istiyorum. Kömür bildiğimiz gibi bir yakıt türüdür. İlk olarak milattan önce Çinliler tarafından kullanıldığı söylenmiştir. Kömür 18. Yüzyılın ortalarına doğru kullanımı yaygınlaşmış ve halkın tercihleri arasında yerini almıştır. Kömürler çeşitlilik göstermektedir. Yoğunlukları, gözeneklikleri, sertlikleri bakımından çeşitlere ayrılabilirler. Türkiye’de ilk olarak uzun Mehmet’in 1829 yılında Karadeniz Ereğli’de ilk taş kömür madenciliğini bulması ile başlamıştır. İlk fiili üretimi ise 1848 yılında başlamıştır. Türkiye’de atlantis içeren bir kömür yatağı bulunamamıştır. Türkiye’de en çok rastlanan kömür çeşidi Linyittir. Son beş yıl içerisinde santrallerde kullanılan yakıtın %95 ‘i ithal edilmektedir.

İthal kömür bayiliği veren firmalar kimlerdir?

İthal kömür bayiliği veren bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar girişimcilerine çok güzel şartlar sunmakla birlikte çok karlı bir yatırım yapmalarında da yardımcı oluyor. Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi Türkiye de ithal edilen kömür oranı %95 tir. Doğal gaz hayatımıza girmeden önce kış aylarında ısınmak için kullanılan yakıt sadece kömürdü şimdi ise doğal gaz yaygınlaştı ve insanlar kış aylarında doğal gaz kullanmaya başladı. Fakat kömür ile ısınmanın yerini hiç bir şey tutmadığı için insanlar sobalı evlere ve kömürle ısınan kaloriferli evlere hasret kalmıştır. Bir çok aile hala soba ve kömürle ısınmayı tercih etmektedir. Birçok köyde, ilde ve ilçede hala kömür ile ısınılıyor. Kömürü sadece ısınmak için kullanmıyoruz. Elektrik üretiminde ve enerji üretiminde kullanılmaktadır. Bu açıklamaları yaptıktan sonra İthal kömür bayiliği veren firmaların isimlerini açıklayabiliriz. Asya kömür, Mert demir kömür, Gli kömür gibi birçok firma bayilik imkanı sunmaktadır.

Asya kömür bayilik şartları ve iletişim bilgileri nelerdir?

Asya kömür madencilik tüm illere bayilik imkanları sunuyor. Bölgesinde sanayi kömürü, soba kömürü, kalorifer kömürü satışı yapabilecek olan tüm yatırımcılara kapılarını açan Asya kömür kömür çeşitleri ile de adını duyurmaktadır. İthal kömür, toz pirinç, fındık kömür, ceviz portakal ithal linyit kömürleri satışını yapmaktadır. Asya kömür diğer bütün firmalarda olduğu gibi bayilik vermeden önce tabela, reklam ve pazarlama işlerinin firma ile aynı orantıda olması gerektiğini söylüyor.

Asya kömür iletişim bilgileri

Adres : Mimar Sinan Mah. 146. Sok. No :6 Atakum / Samsun

Tel no: 0 362 431 5541

Msn : asyamadencilik@hotmail.com.tr

İş yeri açmak için ne kadar masraf gider adlı yazımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mert demir kömür bayilik şartları ve iletişim bilgileri

Mert demir kömür 2013 yılında kurulmuş  bir firmadır. Mert demir kömür toptan leonardit üretimi ve satışı yapmaktadır. Tüm türkiye geneline hizmet vermesi ile tanınan Mert demir kömür kalyak fuel oil 4-6 kalorifer yakıtlarının satışı ile 81 il ve ilçede hizmet vermektedir. Fabrikalara İthal dökme kömür vermektedir. Sanayilere ayda 5.000 ton ile 25.000 ton arasında satış yapmaktadır. Bayilik vereceği firmalardan istemiş olduğu şartlar her firmanın bayiliklerden istemiş olduğu şartlarla birebir uymaktadır. Diğer sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de müşteri odaklı çalışarak müşterilerinin talepleri doğrultusunda hareket etmeyi ilke edinmiş bir firmadır. Mert demir kömür son zamanlarda adını iyice duyurmuş ve hızlı bir şekilde başarı elde etmiştir. Firma bayiliklerine aynı tabela, reklam ve pazarlama koşulları ile çalışmak istediklerimi bildirmiştir.

Mert demir kömür iletişim bilgileri:

Adres: Pim iş merkezi 3/18 Payas dörtyol- Hatay dörtyol

Tel no: 0 532 289 7498

Skayp: iskenderunkomur@hotmail.com

Gli kömür bayilik şartları ve iletişim bilgileri:

Gli kömür bayilik vereceği yatırımcılardan ilk olarak Katı yakıt satıcısı belgesini istiyor. Ticaret ve Sanayi odasından bir belge ve ilgili esnaf sanatkarlar odasından alınacak bir belge, vergi levhası, kömür depolama için büyük bir alanın bulunması, yılda en az 1000 ton kömür satışının yapılacağına dair bir taahhütnamenin olması, kömürün peşin fiyatla satın alınması gerekmektedir bu işlemleri tamamlayan yatırımcılar bayilik işlemleri için TKİ’nin bayilik şartlarına uyduğuna dair sözleşme imzalayarak bayilik alabilirsiniz. Bu firma ile çalışmaya başladığınızda çok mantıklı bir yatırım yaptığınızın farkına varacak ve kendi şansınızı kendiniz yaratmış olacaksınız.

Gli kömür iletişim bilgileri

Adres : Garp Linyit İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü

Tel no: 0 274 614 1007 – 0 274 614 1008

Fax : 0 274 614 5994

Pazarlama satış müdürlüğü 

Tel no : 0 274 638 3263

Faks: 0 274 638 3266

Vermiş olduğumuz bu iletişim bilgilerini arayarak ayrıntılı bilgiler alabilir ve Garp Linyit İşletmesi ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bayilik veren bu firmaların hangisi ile çalışırsanız çalışın çok karlı bir işe yatırım yapmış olacaksınız.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy