Japon pazarı açmak

Japon pazarı açmak

Japon pazarı nasıl açılır?

Japon pazarı açmak, isimli yazımızda sizin için yararlı olabilecek bilgilerle karşınızda olacağız. Japon pazarları Ülkemizde popüler olan alışveriş dükkanlarının başında geliyor. Japon pazarlarında insanların akıllarına gelebilecek en büyüğünden en küçüğüne ne varsa her şey satılıyor. Japon pazarının çok sık tercih edilmesinin sebeplerinin arasında ürün fiyatlarının uygun olması da önemli bir rol oynuyor. Japon pazarı açmak istediğiniz zaman çevre koşullarını ve tercih edilen ürünleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. İnsanlar bu pahalı hayat şartlarında bir çok gerekli olan ihtiyaçlarını ikinci, üçüncü planda tutuyor. Japon pazarlarının halka sunmuş olduğu ürünlerin indirimli ve uygun fiyatlarda olması son derece cezbedici olduğu için en sık tercih edilen grupta yer almasına sebep oluyor.

Japon pazarı açmanın incelikleri

Japon pazarı açmadan önce, ilk olarak mekan araştırması yapmalısınız. Açmak istediğiniz güzergahın çok işlek olması lazım ki tercih edilme olasılığınız yüksek olsun. Açacağınız dükkanın metre karesinin büyük olması gerekmektedir. Dükkanınız oldukça büyük olsun ki her türden ürünlerin sunumunu rahat bir şekilde yapasınız. Dükkanınızın dekoruna oldukça önem vermelisiniz. Dükkanınız küçük aynı zamanda karışık olursa müşteri kaybına gidersiniz. Müşterileriniz alışveriş yapmaya geldiği zaman rahat bir şekilde istediklerini alabilmeleri için dükkanınızın dekoru çok büyük önem taşıyacaktır.

Dükkanınızın düzenine ve temizliğine önem vermelisiniz. Ürünlerini çeşitlerine göre ayırıp düzenlemelisiniz. Dükkanınızı ve ürünlerinizi her gün mutlaka temizlemelisiniz. Dükkanınızı açmadan önce ve açtıktan sonra kendinizi tanıtacak çok güzel reklam ve sunumlar yapmalısınız. Dükkanın açılmasına 1 ay kala reklamınızı yapmanızda fayda olacaktır.  Reklamınızı küçük el broşürleri ile yapabilirsiniz. Radyolarda reklam verebilirsiniz. Dükkanınızı açtıktan sonrada reklam vermeye devam etmelisiniz ki müşteriler sizi unutmasın. Dükkanınızı unutulmayacak çılgın isimlerle açabilirsiniz. Mutlaka ama mutlaka açılış yapmalısınız. Açılışa özel ürünlerde indirimler yaparak müşterileri cezbedebilirsiniz.

Japon pazarı açmanın  avantajları ve dez avantajları

Japon pazarı açmanın size çok iyi getirileri olacaktır. Maliyeti oldukça düşük olan ürünlerin büyük getirisi olacaktır. Kar elde etme oranınız oldukça yüksek olacaktır. Ülkemizde yaşanan sıkıntıya bakıldığında insanlar ihtiyaçlarını gidermek için artık Japon pazarlarına yöneliyor. Bu sebeple tercih edilme olasılığınız oldukça yüksektir. Dez avantajlarına bakıldığında ise, ilk olarak rekabet oranının oldukça yüksek olduğunu görebiliyoruz. Bu sebeple rekabet ortamı oldukça yüksek olduğu için müşteri sayınız ikiye bölünebilir. Dükkanınız büyük olduğu için kira gideriniz oldukça yüksek olacaktır. Buda maliyetinizi yükseltebilir.

Japon pazarında bulunan ürünler nelerdir?

Japon pazarında bulunan ürünler daha önce ispara.net  sitemizde yayınlamış olduğumuz milyoncuların satışını yapmış olduğu ürünlerle kafa kafaya denk geliyor. Bu malzemeler nelerdi şimdi onları hatırlayalım. Mutfakta kullanılması gerekli olabilecek bütün küçük ev aletleri ve pratik kullanımlı malzemeler, Banyo için kullanılacak olan bütün malzemeler, evlerin ve iş yerlerinin kullanacağı dekorasyon için gerekli olan malzemeler, iç giyim, kozmetik ürünleri, deterjan gurupları, temizlik malzemeleri, oyuncaklar, torna vida, pense testere gibi gerekli olan alet edavat ürünleri ve sayamadığım bir çok ürünü Japon pazarlarında satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Japon pazarı bayilik veriyor mu?

Japon pazarları artık bayilik veriyor. İlk yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde tek olarak çalışan Japon pazarları daha sonra yaygınlaşıp insanların uğrak mekanlarından bir hal almaya başladığında Maliyetlerin ve kar ortamlarının yükselmesi için Japon pazarları artık bayilik veriyor. Bayilik sistemine geçildiğinde ihraç edilen malların ilk elden bayiliklere verilmesi uygun şekilde sunulması kar marjının da artmasını sağlamaktadır.

Bayilik şartları nelerdir?

İlk olarak bayilik verecek olan firmanın talep etmiş olduğu ücreti temiz etmeniz gerekmektedir. İşletmenizde eksiklikler varsa düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Tabela ve isim aşamaları tamamlanıyor. Tarafların birbirlerine uymaları gerekli olan sözleşme aşamaları tamamlanıyor ve imzalanıyor. Sözleşmeler yapıldıktan sonra tarafların birbirlerine bağlılığı  yasal olarak yürürlüğe giriyor. Bayilik veren firma bu aşamalar tamamlandıktan sonra ailesinin bir üyesi olan bu işletmenin tüm malzemelerini ve ürünlerini eksiksiz bir şekilde tamamlayıp satışa uygun bir şekilde hazırlıyor.

Bayilik olarak işe başladığınız taktirde dükkanın bütün dekor ve dizayn işlemlerini bayiliğini almış olduğunuz firma ayarlıyor. Ürünlerin fiyatlandırılması kampanya düzenlemeleri, indirim günleri hepsini bayiliğin istemiş olduğu şekilde ve günlerde yapmanız gerekiyor. Bayilik olarak çalışmaya başladığınızda barkod sistemine geçmeniz gerekecektir. Barkod sistemi ile çalıştığınızda sizinde karınız büyük oranda artacaktır. Elinizdeki mallar tükendiğinde toptancılarla uğraşmayacaksınız. Eksilen mallarınızı bayilikten isteyerek tamamlayacaksınız. Kırık çatlak ürünler olduğu takdirde bunun zararını siz karşılamayacak bayilikle ayarlama yapacaksınız.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy