Kars evlere iş veren firmalar

Kars evlere iş veren firmalar

Kars ilimizde evde ek iş imkanlarından yararlanmak isterseniz, sizde evinize ekmek götürebileceğiniz bir iş sahibi olabilirsiniz. Sadece Kars merkezde değil Sarıkamış, Akyaka, Kağızman, Digor, Susuz, Arpaçay, Selim,  ilçelerinde de evde iş imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kars ilimiz, özellikle yöresel gıda ürünleri ile Türkiye’nin gözde illerinden biridir. Birçok firma bu Kars’ta evde ek iş arayanlar ve boş zamanı olanlara iş vermekte ve aile gelirlerine katkı sağlamalarını sağlamaktadır.

Kars evlere iş veren firmalar ve evde ek iş ilanları 2019

Değişik çeşit ve ebatlarda süslenecek şekerler, bu işi yapmak isteyen ev hanımlarına teslim edilir ve belir bir süre sonra teslim alınır. Evde nikah şekeri işi aylık ortalama 2.000 TL. civarında para bırakmaktadır. Bu tutar birçok aileyi geçindirecek seviyededir. Ancak ek iş olarak yapmak isteyenler yarı zamanlı olarak çalışarak ayda 400 TL. civarında evde nikah şekeri işinden para kazanabilirler.

Digor’da evde kutu katlama işi verilmektedir. Daha çok paketlenecek ürünler için verilen bu iş, kutuların ebat ve boyutlarına göre çeşitli şekil ve ebatlara göre çalışanlara teslim edilmekte, haftalık veya aylık olarak katlanan kutular servis araçları ile teslim alınmaktadır. Daha çok hediyelik eşyaların kutularının katlama işi verildiği Kars ilimizde, evlere iş veren firmaların en çok para kazandırdıkları sektörlerde biridir.

Kars’ta evlere hangi işler veriliyor?

Kars ilimizde evlere verilmekte olan diğer işlere gelince; evde naftalin keseleme işi 2019 , evde papatya tacı işi, nedime bilekliği işi, evde fırın poşeti katlama işi,  evde kokulu taş yapımı işi evde kuru gül keseleme işi, dantel işi, evde sayı fasulyesi paketleme işi, evde kulak çubuğu paketleme işi, evde yara bandı paketleme işi, Arpaçay evde mandal montajı işi, evde buzdolabı poşeti paketleme işi, Digor evde plastik bardak paketleme, evde streç film paketleme işi, evde bebek şekeri işi, evde nikah şekeri işi, evde abaküs montajı işi, sabun paketleme, evde nazar boncuğu paketleme işi, tişört paketleme, kına paketleme, evde kalem traş işi, Kars düğme paketleme işi, davetiye katlama , gelin kesesi işi, mısır püskülü temizleme, gelinlik işleme, evde perde süsü işi, evde dikiş seti işi, evde kutu katlama, saç tokası işi, evde dikiş işi, tesbih dizme işi, evde örgü işi, evde anahtarlık hazırlama, evde lavanta keseleme işi, sabun paketleme işi, evde kalem montajı işi, kına paketleme, çorap katlama işleridir.

Kars ilimizde evlere iş verilen mahalleler

30 Ekim, Alpaslan, Atatürk, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Bayrampaşa, Bülbül, Cumhuriyet, Fevziçakmak, Hafızpaşa, Halitpaşa, İstasyon, Kaleiçi, Merkez, Ortakapı, Örnek, Paşaçayırı, Paşaçayırı, Organize sanayi, Sukapı, Şehitler, Yeni, Yenişehir, Yusufpaşa mahallerinde ev hanımlarına ve evde çalışanlara ek iş verilmektedir.

Kars evlere iş veren firmalar sayesinde vatandaşlarının yüzünü güldürmüs ve derin bir nefes almalarını sağlamıştır. Burada yaşayan halk gecimlerinin çoğunu tarım ve hayvancılık üzerine yaparken evlere iş veren firmalar sayesinde ek gelir kazanma şansını da elde etmişlerdir.

Kars Doğu Anadolu bölgesinde yer alan bir sehrimizdir. Türkiye’nin en yüksek il merkezlerinden biri olan Kars yoresel ve kültürel değerlerine oldukça önem vermekte ve yeni yetişen nesillerin şehrin geçmişini unutmamasini sağlamaktadır. Köyleri de dahil olmakla birlikte 100 bini aşan bir nüfusu bulunmaktadır. Kars merkez, Susuz, Akyaka, Selim, Sarıkamış, Arpaçay, Kağızman, Digor il ve ilçelerinde oturan vatandaşlarımız için bir çok firma evlere ek iş imkanı sunarken yöre halkı ve ev hanımları eşlerine destek amaçlı işler yaparak geçimlerini sürdürmektedirler.

Kars topraklarının verimli olması sebebiyle tarım ve hayvancılık büyük oranda ilerleme göstermiş ve Kümes hayvancılığı da oldukça gelişmiştir. Kars kaşarı ve Kars balına Türkiye genelinde çok ciddi boyutta rağbet görülmektedir.

Kars kaşarı üretimi için evlere iş veren firmalar

Kars kaşarı Ülkemizde büyük bir öneme sahip olmuştur. Ülke çapında bir çok il ve ilçeden talep gören bu kaşar çeşidinin satışını gerçekleştiren bir çok firma evlere iş vererek bu peynirin üretiminin yapılmasını sağlamıştır. Kars kaşarı yaparken 5 litre süte 1 tatlı kaşığı yoğurt karıştırılır ve 15 – 20 dakika sütün olgunlaşması için beklenir. Ve 1 kapak maya eklenir ve iki üç katı su ile süte ilave yapılır. Sütün üzerinde oluşan pıhtı pirinç büyüklüğünde bıçak yardımı ile kesilir.

Pıhtıdan çıkan suyun 3/1 i ayrılır ve geriye kalan kısmı 40 derece de ısıtılır. Bu işlem yapıldıktan sonra süzme için bir tülbente alınır ve 2-3 saat suyunu atması beklenir. daha sonra teleme yapılır. Yani yaprak yaprak kesilir ve Teleme yırtılmadan açılır ve tel süzgeç yardımı ile tahta kaşıkla karıştırılarak eritilir.

Hamur haline gelmesi sağlanır hamur haline gelen bu teleme içerisinde hava kalmayacak şekilde yoğrulur ve hamur kalıplarına dökülür. Arada alt üst edilir ve 1 gün kalıpta bekledikten sonra çıkartılır. Peynirin kabuk bağlaması için soğuk bir alanda beklemesi sağlanır. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra Kars kaşarı üretilmiş olur. Bu iş çok fazla emek gerektirdiği için firmalar bu işi vermiş oldukları elemanlara aylık olarak 3.000 lira civarında bir ücret ödemektedirler.

Kars’ta yünden yorgan, yatak dikimi veren firmalar

Kars’da kış ayları oldukça soğuk ve sert geçmektedir. Bu sebeple burada yaşayan halk kış aylarında sıcacık yataklarda yatmak için yünden dikilmiş olan yorgan ve yataklarda yatmayı tercih ederler. Yünden yatak ve yorgan satışı yapan firmalar burada ağırlıklı olduğu için çok sayıda vatandaşımıza ev hanımlarına ek iş imkanı sunmaktadırlar.

Hayvancılık ile geçimlerini sürdüren bu halk küçük baş hayvanlara zarar vermeden yünlerini zamanı geldiğinde kırparak saklamaktadırlar ve kırpılan bu yünler önce güzel bir şekilde yıkanır ve daha sonra ise kurutulur en son olarak da yorgan, yastık ve yatak dikimi yapılır. yatak, yorgan ve yastık için metrelerce astar gerekli olacaktır. Bu astarların içerisine yün doldurulur ve usulüne göre kılıf ayarlanarak dikilir.

Bütün bu işlemleri yapmak hem yorucu hemde emek gerektirmektedir. Bu sebeple firmalar çalıştırmış oldukları elemanlarına aylık olarak 2.500 lira civarında bir ücret ödemesi yapmaktadırlar.

Nasıl başvurmalıyım?

Kars evlere iş veren firmalar ile aşağıda bulunan firmaların vermiş olduğu ek iş ilanlarına hemen başvurabilirsiniz. İkinci bir yöntem olarak, YORUM yazabilir, iş talebinde bulunabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy