Kasap dükkanı nasıl açılır

Kasap dükkanı nasıl açılır

Kasap dükkanı açmak

2019 yılı içerisinde yapılabilecek en güzel ve en karlı işler arasında kasap dükkanları da yer almaktadır. Kasap dükkanı açan ve işleten vatandaşlarımız bu konu hakkında bilgiye sahip değillerse eğer deneyimli elemanlar ile çalışabilir ve iş hakkında bilgi sahibi olabilirler. Kırmızı et sektörü son zamanlarda yaşanılan ekonomik krizlerden etkilenmiş olsa da vatandaşlarımız sayesinde ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren bilinçli insanlarımız sayesinde ayakta kalmayı başarmış ve çok nadir olarak krizden etkilenmişlerdir. Kasap dükkanı açarak aslında karlı bir yatırım için atılımda bulunmuş olursunuz. Burada önemli olan konu ise iş yerinizi açarken doğru adımlarla ve ilerlemeniz yönünde olacaktır. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kasap dükkanı nasıl açılır, Kasap dükkanı açmanın şartları nelerdir, Kasap dükkanı için gerekli olan ürünler nelerdir, kasap dükkanı açmak karlı bir iş midir, Kasap dükkanı maliyeti nedir gibi başlıklara değinerek sizler için bilgiler vermeye davam edeceğiz.

Kasap dükkanı nasıl açılır?

Kasap dükkanı açmak isteyen vatandaşlarımız için dükkanlarını açmadan önce atmaları gereken bir kaç adımdan söz ederek daha sağlıklı işletmeler kurmalarında yardımcı olmaya çalışacağız. Kasap dükkanı açmaya karar vermiş olduğunuzda ilk yapmanız gereken şey kendinize bir iş planı çıkartma yönünde olmalıdır. Kendinize çıkaracağınız iş planı sayesinde daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz ve bu sayede daha az maliyetle dükkanınızı açabilirsiniz. İş planınızı oluştururken muhasebeci veya mali müşavirlerden de destek alarak finansman hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz. Rakip işletmeleri inceleyerek ve kasap dükkanları hakkında geniş bilgiler alarak hazırlayacağınız bu iş planı sayesinde uzun soluklu olacak olan bu işletmenin kapılarını aralayabilirsiniz. İş planınızı oluşturduktan sonra Dükkanınızda satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin listesini çıkartabilirsiniz veya dükkanınızda satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin neler olacağını belirleyebilirsiniz. Bunun dışında dükkan için ihtiyacınız olan ürün ve prosedürler hakkında geniş çaplı bilgiler edinerek bu yönde almış olduğunuz bilgiler sayesinde daha sağlıklı işletmeler kurabilirsiniz. Bütçe hesaplaması yaparak maliyetinizi belirleyebilir ve finansmana ihtiyaç duyuyor iseniz banka araştırması yapabilirsiniz. Gerekli olan ruhsat ve izinleri alarak dükkan açılış işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kasap dükkanı açmanın şartları nelerdir?

Kasap dükkanı açmadan önce açacağınız dükkan hakkında uymanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyum sağlayarak açmış olduğunuz dükkanda başarı oranınız yüzde doksan daha çok artış göstermiş olacaktır. Bu şartlara maddeler halinde aşağıda yazımızda yer vereceğiz.

 • Dükkanınızda bulunan et işleme reyonu tavana kadar fayans ile kaplı olmalıdır.
 • Dükkanınızda bulunan kapalı alan en az 30 metre kare olmalıdır.
 • Dükkanınızda bulunan zemin fayans ile kaplı olmalı ve kolay yıkanabilir durumda olmalıdır.
 • Dükkanınızda çalışmış olduğunuz tezgahlar mermer olmalıdır.
 • Klimalı bir ortamın olması gerekmektedir.
 • Dükkanınızda mutlaka bir deponuz olmalıdır.
 • Depo havalandırması olmalıdır.
 • Dükkanınızın kapasitesine göre soğuk su, derin dondurucu ve soğutucu olacaktır.
 • Deponuzun temiz ve sağlıklı olmasına özen göstermelisiniz.
 • Dükkanınızda sıcak su için doğal gaz veya güneş enerjisi bulundurmalısınız.
 • Çalıştırmış olduğunuz tüm elemanlar beyaz önlük ile çalışmalıdır.
 • Çalıştırmış olduğunuz elemanlar saç, sakal ve tırnak bakımına özen göstermek zorundadırlar.
 • Çalıştırmış olduğunuz elemanlar eldiven kullanacaklar.
 • Sağlık kontrollerini yaptırmış olmaları zorunludur.
 • Hazır kıyma makineleri sıcak su ile günlük olarak temizlenmek zorundadır.
 • Dışarıdan getirilen et ve et ürünleri Belediye veteriner hekimliğinden onay alarak satılacaktır.
 • Dükkanınızda mühürsüz et bulundurulmayacaktır.
 • Dükkanda hazır kıyma bulundurmamalısınız.
 • Dükkanınızda tavuk satışı yapıyorsanız eğer şoklu tavuk ürünlerinin zinciri kırılmayacak
 • Tavuklar günlük olarak satılıyor ise dondurulmamalıdır.
 • Tavuklarda mutlaka firma etiketi bulundurmalısınız.

Saymış olduğumuz maddelere uyum göstermiş olduğunuzda müşteriler tarafından çok fazla tercih edilebilir ve yüksek karlar elde edebilirsiniz.

Kasap dükkanı için gerekli olan malzeme ve ürünler nelerdir?

Açmak istemiş olduğunuz kasap dükkanı için uyum sağlamanız gereken şartları yukarıdaki paragrafta maddeler halinde siz değerli okurlarımıza sunduk bu şartlara uyum sağlayarak dükkanınız için açılış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ve aynı zamanda dükkanınız için gerekli olan ürün ve malzemeleri de temin ederek tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kasap dükkanlarınızda kullanacağınız ürünlere aşağıda maddeler halinde değineceğiz.

 • Derin dondurucu ve buz dolapları
 • Kıyma makineleri
 • Kasap tezgahları
 • Yazar kasa ve pos cihazları
 • Teraziler
 • Et doğrama tahtaları
 • Satır, bıçak, dövme tokmağı, et dövme makineleri

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz bu ürünler öncelikli olarak bulundurmanız gereken malzemeler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin teminini sıfırdan alabileceğiniz gibi ikinci el ürün olarak da alabilirsiniz. Böylece maliyetinizi düşürerek açılış aşamasında kar elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda aşağıda maddeler halinde bu ürünlerin fiyat aralıkları hakkında bilgiler vereceğiz. İkinci el ürünlere ulaşmak için sahibinden.com sitesine giriş yaparak ürünlerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kasap tezgahları : 1.500,00 lira ile 3.500,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Kıyma makineleri: 200,00 lira ile 2.500,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Yazar kasa ve pos cihazları : 200,00 lira ile 2.500,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Teraziler: 100,00 lira ile 500,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Derin dondurucu ve buz dolapları : 2.000,00 lira ile 5.000,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Et doğrama tahtaları : 50,00 lira ile 300,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Satır: 25,00 lira ile 200,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Bıçak : 50,00 lira ile 300,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Dövme tokmağı: 15,00 lira ile 50,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Et dövme makineleri: 250,00 lira ile 500,00 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Kasap dükkanı açmak karlı bir iş midir?

Kasap dükkanı açmış olduğunuzda dükkanınızda satışını gerçekleştireceğiniz ürün türleri, dükkanınızı açmış olduğunuz semt ve ilçelere göre kazancınız değişiklik gösterecektir. Lüks bir mekanda açmış olduğunuz kasap dükkanları daha yüksek karlar elde ederken daha orta halli bir mahallede ve semtte açılan kasap dükkanlarının kazançları biraz daha düşük olacaktır. Bazı kasap dükkanları aynı zamanda restoran veya açık hava mangal keyfi yapılabilecek bir mekana da sahip olduğu için kazanç oranları daha farklı olmaktadır. Yani tüm bunları göz önüne almış olduğumuzda kasap dükkanı açmak oldukça karlı ve güzel işler arasında yer almaktadır. Bu sebeple de 2019 yılında açılan kasap dükkanları oldukça güzel gelirler kazanmanızı sağlayacaktır.

Kasap dükkanı açma maliyeti nedir?

Kasap dükkanı açmak istemiş olduğunuzda maliyet oranlarınız değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise dükkanınızın büyüklüğü, açmış olduğunuz mekan, içerisinde kullanmış olduğunuz ürün ve malzemeler, dükkan dizaynı ve yerleşimi gibi işlemlerin değişik fiyat aralığına sahip olması ile alakalı olarak görülmektedir. Fakat ortalama bir rakam çıkartmış olduğumuzda kasap dükkanları 20.000 lira ile 100.000 lira arasında değişiklik gösteren rakamlar üzerinde bir maliyete sahip olacaktır. Küçük bir kasap dükkanı açmış olduğunuzda maliyetiniz daha düşük olurken büyük ve lüks bir kasap dükkanı açmış olduğunuzda ise maliyet oranınız artış gösterecektir. Sıfır dükkan açabileceğiniz gibi aynı zamanda devren satılık ve ikinci el ürünlerin bulunmuş olduğu bir dükkanı da satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Bu tür dükkanlara ulaşmak için ise lütfen linkini vereceğimiz butona tıklayınız.

Siz değerli okurlarımız için kasap dükkanı nasıl açılır adlı başlığa değinerek bilgiler verdik bu konu hakkında soru ve görüşleriniz var ise yorum bölümünde paylaşabilir ve bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Yeni iş fikirleri hakkında bilgi almak istiyorsanız eğer lütfen bizi takip etmeye devam ediniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy