Kızarmış tavuk veya tavuk ürünleri satışı kar oranları

Fast Food sektörünün ülkemizdeki hızlı gelişimi hepimiz tarafından biliniyor. Bugün büyük Amerikan şirketlerinin hamburgerci adı altında açtığı bayilikler sayısı ülkemizde toplamda 400’ü aştı. Hal böyle olunca yerli girişimci de Amerikan bayilik sistemine karşı bir girişim yapmak istediğimde Türk kültürünün en çok sevildiği sevdiği tavuk dükkanı açmak kararını veriyorlar. Kızarmış tavuk ülkemizde sofralarda uzun yıllardır eksilmeyen ve ülkemiz insan tarafından son derece sevilen bir yiyecektir. Tavuğun son derece uygun fiyatlı olması da ülkemizdeki insanların ekonomik durumları göz önünde bulundurulduğunda satışının son derece rahat olmasını sağlıyor. Üstelik bir tavuğun ortalama dört kişilik bir aile doyurabilecek ebatlarda olması ve lezzet açısından da son derece güzel bir yapıya sahip olması insanların hiç alma isteğini arttırıyor. Ailecek kızarmış tavuk alıp yemek haftada bir olarak hemen her ailenin bir bütün olmuştur. Bununla beraber kızarmış tavuk dükkânının en çok kazanç sağlayacağı bölgeler ise kesinlikle üniversite etrafındaki yerleşkeleridir. Üniversite öğrencileri yemek hazırlama konusunda son derece büyük sıkıntılar yaşadığından dolayı, hızlı ve ucuz yemek arayışına sürekli olarak sürdürmektedir. Tavuk hem doyurucu hem de besin açısından da son derece zengin bir ülke olduğu için öğrenciler tarafından çokça rağbet görüyor. Tavuğun insanın vücudunu sağlayabileceği protein ve karbonhidratların yüksek oranda olması ve aynı zamanda uygun fiyatlı olması öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Aynı zamanda pirincin yanında verilen lavaş ve diğer mezeler sayesinde doyurucu bir akşam yemeğini son derece uygun fiyatlara bitirebilecek olmanın verdiği rahatlıkla öğrenciler tarafından tercih etmesine sebebiyet veriyor.

Tavuk dönerci açmak  da mantıklıdır. Bugün kızarmış tavuk dükkânı açan çoksa da girişimci bilincin yanında, aynı zamanda tavuk döner, pilav üstü döner gibi son derece farklı yiyeceklerde satabiliyorlar. Kızarmış tavuk dükkânı açma işlemini yapmak yerine hali hazırda bulunan bir büfe veya bir restoranın içerisine bunun gerekli mekanizmasını satın alarak koyan çok söyle gelişimci bulunmaktadır. İşlek olmasına göre değişecek kazançlarınız ortalama aylık 2500 TL’ye kadar yükselebiliyor. Tavuk elde edilen karın 4,50 TL civarında olduğu araştırmalar sonucu görülmüştür. 8,50 TL’den satış fiyatı bulunan pilicin yanında satılan mezeler, lavaş ve benzeri tüm ürünler ekstra kar getirdiği için oldukça kazançlı bir sektör olmaktadır. Başlamak için ortalama maliyeti ise yaklaşık 15.000 TL.’dir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy