Köfteci dükkanı nasıl açılır

Köfteci dükkanı nasıl açılır

Köfteci dükkanı açmak

Son zamanlarda en yaygın olan  sektör gıda sektörü olarak kayıtlara geçmiştir. Gıda sektörü içerisinde bulunan yatırımcılar sermayelerini oldukça karlı bir iş için kullanmış olacaklardır. Gıda sektöründe en önemli olan maddelerden bir tanesi yapmış olduğunuz işin en iyisini yapmaya odaklanmak olacaktır. Birçok öğrenci, çalışan bayanlar, beyler öğle yemeklerinde yada akşam yemeklerinde fast food tarzı yiyecekleri tercih ediyorlar. Hamburger, pizza, cips gibi fakat bu tarz yiyeceklerin dışında en çok tercih edilen yiyecek grubu ise köfte olarak belirlenmiştir. Ekmek arası köfte, fırında köfte, porsiyon köfte ve çeşitleri halkın çok severek yediği yiyeceklerin başında gelmiştir. Girişimciler yatırımlarını bu yönde yaparlarsa oldukça karlı bir yatırım yapmış olacaklardır. Gıda sektörü arasında köfteci dükkanı açmak hiçte zor değildir. Tek yapmanız gereken bol lezzetli köfteler pişirmek olacaktır.

Köfteci dükkanı açmak isteyenlerin yapması gerekenler

Köfteci dükkanı açmaya karar veren girişimciler için yapılması gerekli görülen ilk aşama mekan araştırmasıdır. Açmak istediğiniz dükkanın büyük olması yada küçük olması sizin için çok önemli değildir. Biliyoruz ki çok küçük dükkanlardan büyük karlar elde edip adını duyurmayı başarmış hatta zincirleme dükkan açmış bir çok firma bulunmaktadır. Daha öncede dediğim gibi sizin için önemli olan yapacağınız köftelerin lezzeti, Mekan araştırmasında en çok dikkat etmeniz gereken konu ulaşım olmalıdır.

Ulaşımı kolay bir yerde mekan araştırmasına girmelisiniz. Dükkan dizaynınız ve temizliğiniz çok önemli bir unsurdur. Temiz ve ferah bir ortamda hizmet sunmanız müşteriyi çekmeniz için gerekli görülen ilk unsurdur. Dükkanınızın mekanını ayarladıktan sonra kendinize dikkat çekecek bir isim bulmalısınız. Bu sektörde çok fazla rekabet ortamı olduğu için ünvanınızın akılda kalıcı olabilecek bir şekilde olması gereklidir. Reklamınızı çok iyi yapmalısınız küçük el broşürleri ve radyo kanalları ile reklamınızı yapmayı unutmayın.

Reklamınızı dükkanınız işlemeye başladığı zamanda devam ettiriniz ki unutulmayınız. Personelleriniz çok önemli bir unsurdur. Personelleriniz sizin ayakta kalmanızı sağlayacak omurga gibidir. Personelinize önem gösterir onları motive edecek şekilde davranırsanız. Personelleriniz işine dört elle sarılacaklardır. Köftelerinizi yapacak olan aşçı bu konuda en büyük unsurdur. Köfteleriniz ne kadar lezzetli olursa siz o kadar kazanırsınız. Garsonlarda son derece önemli rol oynamaktadırlar. Gelen müşterilere güler yüzle ve hızlı bir şekilde hizmet sundukları takdirde müşterilerin dikkatini çeken bir mekan haline gelirsiniz.

Köfteci dükkanı açmak karlı bir iş mi?

Köfteci dükkanı açmak isteyenler karlı bir iş sektörüne adım atmış bulunmaktadırlar. Köfteci dükkanları, seyyar köfteci dükkanları, düşük maliyetlerle çok yüksek gelir elde etme fırsatını yakalayabilirler. Köfteci dükkanı açmak isteyen girişimciler dükkanlarını, okul yanında, hastane yakınında, karakol yakınında, cafe yakınlarında, eğlence ve oyun merkezlerinin yakınlarında işletirlerse bol müşteri kapasitesine sahip olarak yüksek kar elde etme fırsatını yakalamış olacaklardır. Köfteci dükkanlarının çok fazla rakipleri olduğu için en iyisi olmayı her zaman kendilerine ilke edinmelidirler. En iyisi olmayı hedefleyen bir işletme hiçbir zaman başarısızlığı kabul etmemeli be büyük hırslarla güzel ve mantıklı adımlar atarak kendilerini istedikleri hedefe ulaştırabilirler. Köfteci dükkanınız seyyar olacaksa maliyeti oldukça düşük olacak ve çok fazla kar elde edeceksiniz. Her kesinde bildiği gibi seyyar köfteciler lokanta tarzı dükkânlardan çok daha müşteriyi kendilerine çekip çok daha büyük karlar elde ediyorlar.  Sokakta seyyar tezgahlarda köfte satan köftecilerin köfteleri her zaman akılda kalıcı olmayı başararak kendi müşteri kitlesini oluşturmuştur.

Köfteci dükkanı açmanın maliyeti ne kadardır?

Köfteci dükkanları da bütün işletmelerde olduğu gibi maliyet konusunda değişiklik gösterecektir. Açacağınız dükkanın büyüklüğü, dekorasyonu, dükkan içerisindeki masa, sandalye, kasa, bilgisayar gibi demirbaşların bulunduğu malzemelerin hesaplanması, yakıt, elektrik, su abonelikleri, personel sayısı, personel maaşları, sigortası, dükkan için gerekli olan evrakları hazırlarken harcanan tutarlar, köfte yapımı için kullanılacak malzemeler göz önüne alınarak hesaplama yapılmalıdır. Bütün bu hesaplamaları yapmadan öce iş planı çıkartmalısınız.

Yapacağınız işlerin kullanılacak olan malzemelerin demirbaşların ve diğer giderlerin planı çıkartıldıktan sonra maliyet hesaplama işlemi çok daha kolay olacaktır. Kesin bir miktar vermek her ne kadar doğru olmasa da tahmini tutarlarla ve hesaplamalarla 20 bin lira ile başlayıp 50 bin liraya kadar farklılık gösteren meblaların bulunduğunu söyleyebilirim.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy