Köfteci tezgahı nasıl açılır

Köfteci tezgahı nasıl açılır

Seyyar köfteci nasıl açılır?

Gıda sektörüne yöneldiğiniz zaman çok mantıklı bir yatırım yaptığınızı işin içerisine girdiğiniz zaman anlayacaksınız. Bir çok iş alanı, güzel gelir elde etmenizi sağlıyor. Fakat küresel krizin içerisine girdiğimiz zaman bir çok firmanın teker teker kapandığını hepimiz görüyoruz. Gıda sektörü hiç bir zaman yıkılmayacak olan iş grupları arasında yerini almaktadır. Bu demek değildir ki gıda sektörüne girdiğinizde hiç bir zaman iflas etmeyeceksiniz. Tabi ki batma riski tüm ticaretle uğraşan iş adamlarında olduğu gibi gıda sektörünü tercih eden iş adamlarının da peşinde, gıda sektörünü tercih ettiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken başlıca başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıklara özen gösterildiği zaman iflas etme riski minimum’a düşmektedir. Gıda sektöründe en çok tercih edilen yiyecek türlerinin başında fastfood, döner, köfte gibi yiyecekler yer almaktadır. Köfte, vejeteryan olmayan her insanın sevdiği yiyeceklerden bir tanesidir.

Özellikle küçük çocukların en çok istediği yemek türlerinden biri olan köfte lezzetiyle kendine hayran bırakıyor. Köfte işini yapacak olan bir çok yatırımcı dükkan açıyor. Fakat köfteci tezgahları, köfteci dükkanlarından daha fazla tercih ediliyor. Açık havada ağır ağır pişen köfte kokusuyla bile müşteri toplamaya yetiyor. Köfte menülere konulduğu zaman çeşitlilik göstermektedir. fırında köfte, pilav üstü köfte, sulu köfte, ızgara köfte ve daha birçok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kadar çok çeşidin bir arada olduğunu gören müşteri kafasını karıştırıp sizden uzaklaşmaya başlayacaktır. Oysa köfteci tezgahları öyle değildir, sade, doğal ve yalındırlar. Bu işi yapan tezgahlar tek bir çeşitle bir çok müşteriyi toplamayı başarmıştır. Köfteci tezgahlarında pişen ekmek arası köfte damak tadınıza vermiş olduğu hazdan dolayı müşterileri kendisine toplamayı başarmıştır.

Köfteci tezgahı açmak için ne yapmak gerekmektedir?

Köfteci tezgahı açmak isteyen yatırımcıların ilk olarak belediyeye başvurması gerekmektedir. Belediyeye başvuru yapan köfteciler için belediye sabit bir yer belirler ve o yer üzerinde tezgahını açmasına izin verir. Belediye köfteci tezgahı açmak isteyenlere ruhsatlı izin verir. Ruhsat almadan ve belediyeye başvuru yapmadan kafalarına göre bir yer belirleyip o bölgede tezgah açan bir çok seyyar satıcının olduğu doğrudur. Fakat belediyeden ruhsatlı izin almadıkları için her zaman korku içerisinde işlerini sürdürüyorlar. Zabıta memurlarına yakalandıkları taktirde belediyeden cezai işleme tabi tutulur ve belkide tezgahını bile bağlayabilirler. Bu yüzden bütün seyyar satıcıların belediyeye başvurmaları gerekmektedir. Belediye ruhsat izni vermeden önce bazı şartlarda bulunur bu şartlara uygunluk göstermiş olduğunuz taktirde Ruhsatı alır ve tezgahınızı kurabilirsiniz.

Köfteci dükkanı nasıl açılır adlı yazımızdan ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Köfteci tezgahı almak için gerekli şartlar nelerdir?

Belediye sınırları içerisinde oturuyor olmak, herhangi bir sosyal kurumdan gelirinin olmaması gerekmektedir. Ayrıca bulaşıcı bir hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Sizde tüm bu şartlara uygunluk gösteriyorsanız eğer, belediyeye başvuruda bulunup seyyar bir tezgah edinebilirsiniz. Seyyar tezgahlar oldukça karlı bir yatırım aracıdır. Maliyetiniz sadece satışını yapacağınız ürünlerden ibaret olacaktır. Düşük maliyetli bir iş her zaman yüksek kar marjının ortaya çıkmasında garanti bir yoldur.

Köfteci tezgahı açmak ne kadar para kazandırır?

Köfteci tezgahları açık havada, ızgara üzerinde pişilen lezzetli köftelerden oluşmaktadır. Bu köftelerin haricinde başka bir çeşit yapılmamaktadır. Ekmek arasına yapılan o köfte yanında satılan bir ayranla mükemmel ötesi bir lezzeti karşımıza çıkaracaktır. İnsanlar köfte yemek istedikleri zaman özellikle köfteci tezgahlarını aramaktadırlar. Çünkü lokantalarda, restourantlarda ve köfteci dükkanlarında yapılan köfteler de hiç bir zaman o lezzeti bulamazsınız. Eski zamanlarda neredeyse her sokakta ve her köşe başında bir köfteci tezgahına rastlardık şimdilerde ise, cadde cadde, sokak sokak köfteci tezgahı arıyoruz. Yani köfteci tezgahlarının bu kadar az olduğu zamanda bu işi yapmayı düşünürseniz oldukça karlı bir yatırıma adınızı yazmış olursunuz. Köfteci tezgahı açmayı düşündüğünüz taktirde işlek bir mekanı tercih etmelisiniz.

Okulların yakınlarında, sanayi bölgelerinde, hastane yakınlarında açtığınız zaman karınızı daha çok arttırmış olacaksınız. Birde şöyle bir gerçek var ki insanlar genelde akşamları köfteci tezgahlarını daha çok tercih ediyor. Akşam ve gece mutlaka işinizin başında olmalısınız ki daha fazla gelir elde edesiniz. Bu işi yapanlar köfte malzemeleri, salata malzemeleri (yeşillik) ve içecek dışında birde ızgara için gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra ekstra bir maliyetle karşı karşıya kalmamaktadır. Düşük bir maliyetle yüksek kar marjı çıkarmak sizin elinizde günlük olarak en az 100 ile 150 TL en fazla 500-600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu paraları ve bundan fazlasını kazanmak istiyorsanız işinizi çok temiz yapın ve müşterilerinize çok iyi davranın mutlaka çok yüksek bir getiriyle size geri dönüşü olacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy