Kokoreç tezgahı veya dükkanı açmak için gereken prosedürler

Türk mutfağının değişilmez bir diğer lezzeti ise kokoreçtir. Kokoreç ülkemizde insanlar tarafından çokça ilgi gören ve yapımı oldukça zor olan bir yiyecektir. Bağırsağın içerisine doldurmuş olun olan besinlerden elde edilen ve görüntü olarak şık bir düzene sahip olmasa da, lezzet açısından inanılmaz olan bu kokoreç ürünü müşteriler genelde restoranlardan yemek yerine seyyar satıcılardan yemeyi tercih ediyorlar. Oldukça pahalı olan kokoreç işlerini olan tavuk veya köfte gibi besinlerden fiyat olarak çok yüksektir. Bugün herhangi bir seyyar satıcıda yiyeceğiniz Kokorecin yarım ekmek porsiyon fiyatı ortalama 20 TL’ye bile bulabilir. Son derece meziyetli bir şekilde hazırlanması ve etinin oldukça pahalı olması ürünün fiyatını yükseltiyor. Bununla birlikte özellikle meraklısı için bu paralar herhangi bir önem teşkil etmiyor. İnsanlar sevdikleri bu ürünleri alırken düşünmeden alışveriş yapabiliyorlar. Kokoreççi dükkânı açarak bir ticari yatırım yapmak isteyen bireylerin en çok dikkat etmesi gereken hususların başında kokoreç dükkanı açabilecek alana doğru seçmek gelmektedir. Bu işi yapmak istiyorum diyen tüm girişimciler başlangıçta kararsız kalsa da, ilerleyen süreçte kokoreççi dükkanı açmak fikrinin iyi bir iş fikri olduğuna karar vererek dükkan açmaktadırlar. Ülkemizdeki insanların tamamı kokoreç yemeyi sevse de genelde restoranda bu ürünü tüketmeyi pek de sevmiyorlar. Genelde seyyar satıcıların arabalarının arkasına okudukları tezgâhlarda yemeyi seven insanlar düşük maliyetli fakat el emeğinin daha çok oldu seyyar satıcılardan yemeyi daha çok seviyorlar. Görüntü kalitesi ve sağlık açısından restoran açmak çok daha büyük maliyetle gebe bir durum içeresinde olsa da müşterilerin genelde istekleri seyyar satıcılardan yemektir. Eğer ki kokorecinizi sizlerde bir seyyar aracın içerisinde açmayı planlıyorsanız eğer özellikle üniversite öğrencilerinin bulunduğu yerleşim alanları tercih etmeniz tavsiye edilir. Bunun yanında gece kulüplerinin çıkışında beklemenizde sizlere son derece karlar kazandırabilir. Özellikle alkol alımından sonra tüketimine daha çok yapılan kokoreç satışının gerçekleştirebilmesi için temiz bir çalışma gerektirmektedir. Kokoreç tezgâhının her gün sütle yıkandığı ve bunun günlük olarak yapması gerektiği bilinen en önemli gerçektir.

İnsan sağlığına direk etkileyemeyecek zor bir meslek seçimi olduğu için gereksinimleri tam anlamı ile yapabileceksiniz başlamanızı tavsiye ederiz. Ortalama bir kokoreç tezgâhının yapılmasını ve satışa hazır hale gelmesi için ortalama 20.000 liralık bir maliyet gerekmektedir. Ardından bulunacağınız alanda müşteriniz bekleyebilir ve satışları gerçekleştirilirsiniz bulunduğunuz alana göre değişmekle birlikte ortalama bir kokoreç tezgahının günlük cirosu 450 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir % 25 kar olan ile çalışında hesaplandığında aylık ortalama 4000 TL ile 6000 liralık bir kazanç kokoreç tezgahının elde edilebilir.

Sahibinden satılık kokoreç ilanlarını inceleyebilirsiniz. 3 kg. ortalama 55 liradır.

Kokoreç bayiliği veren firmalarda mevcuttur. Her sektörde olduğu gibi kokoreç sektöründe de, bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden bayilik veren firmaları ve yeni iş fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Bu sayfada satılık kokoreç arabası bulabilirsiniz.

Kokoreççi açmak için kredi de alabilirsiniz.  Kokoreççi açmak için banka kredilerine başvuruda bulunabileceğiniz gibi, Devlet Destekli kredi başvurusu da yapabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy