Konya Akşehir evlere iş veren firmalar

Konya Akşehir evlere iş veren firmalar

Akşehir Konya iline bağlı bir ilçedir. Nasrettin Hoca gençliğinden itibaren Akşehir’de yaşadığı için onun adıyla ünlenmiş bir şehir olarak da adlandıra biliriz. Konya Akşehir tarih bakımından zengin bir şehir olduğu için yerli ve yabancı turistlerinde ağırlı olarak ilgisini çeken bir yerleşim yeridir. Aslında turizm bakımından zengin olan bu şehir iş olanakları bakımından da zenginlik göstermektedir. Bu sebeple yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekebilecek olan hediyelik eşyaların satımı çok fazla görülmektedir.

Hediyelik eşya satan bir çok firma evlere iş vererek bir çok vatandaşına da ekmek kapısı açmıştır. 24 Ağustos her yıl Akşehir onur günü olarak kutlanır. Bu tarihte turist akınına uğrayan bu şehirde birçok firma bol kazançlar elde etmektedir. 5 ve 10 Temmuzda Nasrettin hoca şenlikleri düzenlenmektedir. Bu şenliğe dünyanın dört bir yanından insanlar katılım göstermektedir.

Bu güzel şehir de ev hanımları için oldukça fazla iş yoğunluğu bulunmaktadır. Sadece Akşehir için değil Konya iline bağlı olan Ahırlı, Akören, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Höyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçelerinde oturan tüm ev hanımlarına ve ek iş arayanlara özel iş imkanları sunan firmalar bulunmaktadır.

Evde hediyelik eşya yapımı, kaneviçe’den Nasrettin hoca figürü işlemesi, Tahta oyma ve boyama işlemeleri, cam üzerine boyamalar, yöresel ev yemekleri yapımı gibi bir çok iş imkanı sunan bu firmalar ev hanımlarına güzel iş imkanları sunmaktadırlar.

Akşehir’de Kanaviçe’den Nasrettin Hoca figürü yapımı

El emeği göz nuru Kanaviçeler artık tarih olarak kaldı bir çoğumuzun anneleri, anneanneleri gençliğinde bu işi yaparak çeyizleri için karyola takımı, kırlent çarşaf takımı yapmıştır. Ne yazık ki bu güzel işlemeler arık kullanılmıyor. Ve çok emek gerektiren bu işi yapan bayanları bulmak çok zor oluyor. Fakat Akşehir’de bu iş ile uğraşan bir çok ev hanımının olduğu doğrudur.

Evlerinde oturarak işledikleri bu güzel işlemeler şimdi çerçevelenerek evlerde aksesuar olarak kullanılmakta, Yukarıdaki paragrafta da da belirtmiş olduğum üzere Akşehir turizm açısından zengin bir şehirdir. Bu sebeple ziyaretçi akınına uğrayan bu ilçe hediyelik eşyaları ile de dikkat çekmektedir.

Sizde bu işi yapabilir ve evlerinizden kolay para kazanabilirsiniz. Firmalar bu el emeğine vakit ayıran bayanlar için aylık  2.000 civarında ücret ödemektedirler.

Konya merkezde yöresel ev yemekleri yapan firmalar

Konya Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Bu şehir evliya şehri olarak da adlandırılabilir. Konya en çok mevlana ile ünlenmiştir. Ve turizm açısından zengin olan bu şehir yöresel yemekleri ile hafızalardan silinmiyor. Bir çok turist belli dönemlerde Konya’nın türbelerine özellikle Mevlana türbesine ziyarete gelmektedir. Konya turist akınına uğradığı dönemlerde türbe ziyaretlerinden sonra yöresel ev yemeklerinin bulunduğu firmalarla misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Bu sebeple Konya ilin de yaşayan ev hanımları Ev yemekleri yapan firmalar ile anlaşarak yöresel yemeklerini tanıtabiliyorlar. Konya’nın en meşhur yemeği Etli ekmektir ve daha sonra şu şekilde sıralanmıştır. Yoğurt çorbası, Arabaşı çorbası, Bamya çorbası, Mevlana böreği, un helvası, höşmerim tatlısı, dilber dudağı, papara, Tandır böreği ve diğer birçok yemek çeşitleri ile gönülleri feth etmiştir.

Sizde Konya’da oturuyor ve iş bulamıyorsanız ev yöresel ev yemekleri yapan firmalar ile anlaşabilir ve aylık 1.500-2.000 lira para kazanabilirsiniz.

Tahta oymacılığı ve cam boyama işleri

Konya’nın bir çok ilçesi tarihi özelliklerle tanınmaktadır. Tarihi açıdan zengin olan bu şehir bir çok ülkeden gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Turistlerin en çok dikkatini çeken Mevlana türbesi, Nasrettin Hoca şenlikleri, Çomakçı barajı, Kolak yaylası, kaya saray şeytan mağraları olarak belirlenmiştir.

Bu güzel şehrin unutulmaması için gezilip görülen her yerden küçük bir parça süs eşyası alarak evlerinin bir köşesine koymak istemişlerdir. Bunun üzerine hediyelik eşya satan bir çok firma değişik hediyelikler üreterek satışını gerçekleştirmiştir. Tahta oymacılığı ve cam boyamacılığı da bu hediyelerin arasında yer almaktadır.

Tahta oymacılığı üzerine iş veren bir çok firma özellikle Nasrettin hoca figürünün yapılmasını istemiştir. Çünkü en fazla dikkat çeken hediyelik olduğu belirtilmiştir. Bunun yanında cam bardak, cam tabak, cam çerçeve gibi bir çok hediyelik eşyanın üzerine de bu tarihi yerleri hatırlatacak boyamaların yapılmasını isteyen firmalar evlere iş vermekte ve bu işleri yapan elemanlarına aylık olarak belirli miktarlarda ödeme yapmaktadır.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy