Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır

Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır

Kuruyemiş dükkanı açmak

Son bir kaç yıldır ülke ekonomisi ile yaşanılan ciddi sarsıntılar sebebi ile özel sektör de iş bulma sıkıntısı yaşayan çok sayıda genç ve orta yaşta vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımızın büyük kısmı ise yüksek okul ve fakülte mezunlarından oluşmaktadır. İş bulma sıkıntısı yaşayan bu vatandaşlarımızın çoğu kendi meslekleri dışına çıkarak geçici işlerde de çalışmak zorunda kalabiliyorlar. Bu gibi durumlar girişimci ruhuna sahip olan vatandaşlarımızın kendi iş yerlerini kurmasına vesile olarak işsizlik sıkıntılarını da ortadan kaldırmaları konusunda yardımcı olmuştur. Devletimizin de vermiş olduğu destekler ve KOSGEB hibe kredileri sayesinde genç ve orta yaşta olan çok sayıda vatandaşımızın küçük veya orta büyüklükteki işletmeleri kurmalarında ön ayak olmuştur.

Kendi iş yerlerini kurmak için adım atan vatandaşlarımızın kafalarında oluşan en büyük soru işaretlerinden biri ise hangi sektörde ve hangi alanda iş yeri açabilirim yönünde olmaktadır. Bizler bu soru işareti ile kafasını meşgul eden vatandaşlarımız için bir araştırma yaparak son zamanlarda en iyi yapılabilecek olan ve en karlı iş alanları hakkında araştırma yapıp bilgiler topladık ve araştırmalarımız sonucunda ise Kuruyemiş dükkanlarının yüksek karlar getirebileceği yönünde bilgiler topladık. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır, Kuruyemiş dükkanı açarken nelere dikkat edilmesi gerekir, Kuruyemiş dükkanı açmak karlı mıdır, Kuruyemiş dükkanı açmanın maliyeti nedir? adlı başlıklara özellikle değinerek iş konusunda başarılı adımlar atmanızı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır?

Kuruyemiş dükkanı açmak isteyen vatandaşlarımızın kafasını karıştıran soruların başında yer alan Kuruyemiş dükkanı nasıl açılır adlı başlık sayesinde yapacağımız açıklamalar sizin atacağınız adımlara ışık tutarak doğru yönde ilerlemenizi sağlayacaktır. Son yıllarda gıda sektöründe gözlemlenen ilerleme kuruyemiş sektörünü de etkilemiş ve bir zamanlar özel ve lüks ihtiyaçlar arasında yer alan kuruyemiş gıdaları artık hayatımızın her anında yer almaya başlamıştır.

Bunun sebebi ise insanların bilinçlenerek daha sağlıklı beslenmeye başlamaları ile gerçekleşmiştir. Önceleri sadece özel günlerde ve ayda yılda bir kez alınan kuruyemişler şimdilerde yemek masalarımızda yerini almaktadır. Özellikle sağlıklı beslenmek isteyen vatandaşlarımız ara öğünlerinde kuruyemiş tüketimini gerçekleştirmiş olduğu için bu sektörde gözle görülen bir ilerleme olmuş ve bu iş üzerinde çalışan vatandaşlarımız büyük karlar elde etmeye başlamışlardır.

Kuruyemiş dükkanı açmak isteyen vatandaşlarımız için önerebileceğimiz önemli iki adım bulunmaktadır. Bu adımlara uyum sağlamış olduğunuzda sağlıklı bir iş kurmuş olacak ve daha sağlam temellere dayanan işletmeler açmış olacaksınız. Şirket kurmak istemiş olduğunuzda adını duyurmuş ve bayilik veren bir şirket ile çalışmayı değilde kurulumunu kendinizin yapacağı bir şirket üzerinde çalışmak istiyorsanız eğer öncelikli olarak fiş kesebileceğiniz bir yazar kasaya sahip olmanız gerekmektedir. Yazar kasa ile çalışacağınız için küçük bir dükkan değilde bir şirket kurmanız gerekmektedir.

Burada ise doğru olarak yapmanız gereken şey ise size en uygun olan şirket türünü seçmenizden geçecektir. Bu yazımızı okumuş olduğunuzda aklınızda hemen şahıs şirketi kurmak canlanmış olabilir fakat bu sizin için dezavantaj olacaktır. Çünkü şahıs şirketleri yüksek cirolara ve yüksek vergi dilimlerine yol açacaktır. Bu sebeple kuracağınız şirket türünüz limited olursa daha karlı bir işe imzanızı atmış olacaksınız. Bu konu hakkında daha geniş ve sağlıklı bilgi almak için iyi bir muhasebeci ve mali müşavir ile görüşme yapabilir ve daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Kuruyemiş dükkanı açmak istemiş olduğunuzda önerebileceğimiz ikinci adım ise doğru lokasyon seçimi yönünde olacaktır. Doğru bir mekan tercih etmiş olduğunuzda karınız çok daha yüksek olacaktır. Bunun için ise işletmenizi kurmadan önce yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri seçerek ulaşımı kolay bir mekan üzerinde dükkan açmanız gerekecektir. Yayaların ve araçların rahat bir şekilde size ulaşmış olması karınızı olumlu yönde etkileyecek ve büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Kuruyemiş dükkanı açarken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Kuruyemiş dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımlara dikkat ederek dükkanınızı açmış olduğunuzda daha sağlıklı şekilde gelir kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konuların en başında ürün seçimine yer vermelisiniz. Ürün seçimi yaparken aynı zamanda doğru tedarikçi ile de çalışmanız oldukça önemlidir. Unutmayalım ki müşterilerin en çok dikkat etmiş olduğu konulardan birisi ürünleriniz tazeliği, fiyat aralığı ve ürün çeşitliliğiniz yönünde olmaktadır. Bu sebeptendir ki doğru bir ürün tedarikçisi ile çalışmanız sizin yararınıza olacak ve müşteri sayınızı olumlu yönde arttıracaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ürünleriniz hakkındaki fiyatlandırma yönünde olmalıdır.

Ürün fiyatlandırması yaparken öncelikle dükkanınızı açmış olduğunuz muhit önemli olacaktır. Lüks bir mahallede yada semtte açmış olduğunuz dükkanda satışını yapacağınız ürünlerin fiyatları yüksek olurken daha orta kesime yönelik bir mahallede açmış olduğunuz dükkanda ürünlerinize vereceğiniz fiyat aralığı orta yollu olmalıdır. Tabi bu da demek oluyor ki fiyatlarınız yüksek olduğu taktirde dükkanınızda daha kaliteli ve daha zengin ürün çeşitliliği bulundurmalısınız. Fiyatlarınız orta yollu ve daha düşük aralıkta olacak ise eğer klasik her kesimin rahatça alabileceği ürün çeşitliliğini tezgahlarınızda bulundurmalısınız.

Açmış olduğunuz dükkanın çevresinde ve yakın civarlarında bulunan rakiplerinizi de iyice araştırıp ona göre ürün ve fiyat aralığı belirlemenizde fayda olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise dükkanınızı açmak için gerekli olan izin ve belgeleri almanız yönünde olacaktır. Kuruyemiş dükkanı açmak için öncelikle dükkanınızın bulunacağı bölgedeki belediyeye başvuru yapmanız ve gerekli olan izinleri almanız gerekecektir. Belediyelerden izin aldıktan sonra ise Farklılaşma politikasına dükkanınızda yer vermelisiniz. Bu demek oluyor ki dükkanınızı açmış olduğunuzda satacağınız ürünlere önceden karar vermelisiniz. Yani çevrenizde bulunan rakiplerinizin aksi yönünde çalışmanızda fayda olacaktır. Eğer rakip firmalar kuruyemiş ve tekel ürünlerinin birlikte satılması yönünde bir çalışma politikasına sahip ise siz sadece kuruyemiş üzerine satış yapacağınız bir işletme açmalısınız. Veya tam tersi uygulama ile işletmenizi yürütmelisiniz. Böylece rakiplerinize nazaran daha farklı bir sistemle çalışmış olursunuz ve farklılaşma politikasını da uygulamış olursunuz.

Kuruyemiş dükkanı açmak karlı mıdır?

Kuruyemiş dükkanı açmış olduğunuzda ilk zamanlarda beklentinizden daha az oranda paralar kazanabilirsiniz. Bu durum sizi olumsuzluğa götürmek yerine daha farklı çözümler ve çareler aramanıza sebep olmalıdır. Yani daha çok kazanmak ve daha fazla müşteriyi toplamak için öncelikle eksiklerinizi tamamlamalısınız. Bunun dışında müşterilerinizin şikayet ve önerilerini dikkate almalı ve sempatik aynı zamanda da güler yüzlü olmalısınız. Tüm bunları yapmış olduğunuzda ve yukarıda bahsini etmiş olduğumuz konularda dikkatli olursanız. Ve özellikle doğru mekan tercihi yapmış olursanız yüksek oranda karlar elde edeceğiniz doğrudur.

Çok sayıda firma ayda 250 bin ile 300 bin lira arasında ciro yaparken bir çok işletme sahibi de daha az karlar elde edebiliyor. Bu durum sizin çalışma potansiyelinize ve çalışma politikanıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu sebeple yeniliklere açık olmalı ve eleştirilere gelebilen bir yapıya sahip olmalısınız. Olumlu ya da olumsuz hiç bir konuyu kulak ardı etmeden çalışmış olduğunuzda gayet güzel paralar kazanacağınızdan emin olmalısınız.

Kuruyemiş dükkanı açmanın maliyeti nedir?

İşletmenizi açarken dükkan tasarımı, dizaynı ve ürün seçenekleri ile çeşitli konularda yatırım yapacaksınız. Fakat açmış olduğunuz dükkanın gösterişli ve ferah bir ortamda olmasını istiyorsanız eğer bunun için bir iç mimar ile çalışmanız gerekecektir. İç mimar dükkanınızın tasarımı ve dizaynı ile ilgilenirken burada yapacağınız harcamalar oldukça yüksek olacaktır. Fakat dükkanınızın görünümü ne kadar güzel olursa o kadar çok müşteriyi kendinize çekebilir ve yüksek gelirler kazanmanızı sağlayabilir. Bunun dışında dükkan içinde kullanılacak olan malzemeler, Raflar, tezgahlar ve ürünlerde maliyetinizi etkileyecek olan bir diğer faktörler arasında yerini almaktadır.

Kuruyemiş tezgahları için sıfır ürün kullanmanıza gerek yok ikinci el tezgah alarak da maliyetinizi düşürebilirsiniz. Bu sebeple de ikinci el tezgah alabileceğiniz güvenilir bir siteye ulaşmak için lütfen tıklayınız. Linkini vermiş olduğumuz bu siteden almak istediğiniz ve ihtiyacınız olan tezgah çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. Bu sayede maliyetinizi bir nebze olsun düşürebilir ve açılış işlemleri esnasında çok daha fazla ihtiyacınız olan ürünlere para ayırabilirsiniz. Maliyet konusu dükkanınıza göre değişiklik göstereceği için net bir rakam vermeyi doğru olarak görmüyoruz. Bu sebeple sizi yanlış yönlendirmektense tavsiyelerimize uymanızı istiyoruz.

Not: İşletmeniz için gerekli olan yazar kasa, pos cihazları, ürün için gerekli olan raflar, kuruyemiş tezgahları, Soğuk içecekler için buzdolabı, dondurucu gibi ürünleri ikinci el ürün satışı yapan firmalardan alabilirsiniz. Bunun için ise sahibinden sitesini araştırarak bu ürünleri temin edebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy