Kütahya Simav ev hanımlarına ek iş

Kütahya Simav ev hanımlarına ek iş

Kütahya İç Anadolu bölümünde yer almaktadır. Seramik ve çinisi ile meşhur olan bu güzel şehrimiz kaplıcaları ve şifalı suları ile de tanınmaktadır. Kütahya Simav özellikle şifalı su kaynakları ile bir çok eklem rahatsızlığı yaşayan hastanın dertlerine derman olmuştur. Yakın il ve ilçelerden her mevsim misafirlerine ev sahipliği yapan bu şehir Türkiye’nin ve dünyanın ilgisini çekmiştir. Bu sebeple yerli ve yabancı bir çok turistin kaplıcaları için geldiği doğrudur. Hamam takımı işlemeleri, çini işleri, seramik boyaması, iğne oyasından havlu kenarı yapımı, anahtarlık yapımı, kese süslemesi, Lif örgüsü gibi birçok işi veren firmalar bulunmaktadır.

Kütahya da oturuyorsanız eğer ve ne iş olsa yaparım diyorsanız sizde saymış olduğum işlerden bir tanesini seçebilir ve o firmalarla anlaşabilirsiniz. Kütahya, Simav, Tavşanlı, Altıntaş, Aslanapa, Çavdahisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane gibi yerlerde de oturuyorsanız hiç dert etmeyin her ilçede ev hanımlarına iş verecek olan firmaların olduğu doğrudur. Siz yeter ki yapmak istediğiniz işin peşinden koşun

Kütahya Simav’da hamam takımı işlemeleri için ev hanımlarına iş veren firmalar

Kütahya ilinin Simav ilçesi iç batı anadolu bölümünde yer almaktadır. Nüfus oranı 64.351 olan bu ilçe oldukça büyük ve güzel bir yerleşime sahiptir. Şifalı suları ile tanınan bu şehir yurt içi ve yurt dışından gelen bir çok misafirine ev sahipliği yapmıştır. Genellikle eklem rahatsızlıkları olan hastaların gelmeyi tercih ettiği bir yer olan Simav iş sıkıntısı yaşayan vatandaşlarına katkıda bulunarak ev hanımlarına iş imkanları oluşturmaktadır. Bir çok ev hanımının işleme yapması ile geçimini kazandığını açıklayan halk Yerli ve yabancı misafirleri içinde oldukça şık ve gösterişli işlemeler yaparak bu şehrin unutmaması gerektiğini bildirmiştir.

Simav şifalı su ve kaplıcaları ile tanındığı için genellikle hamam takımı ve havlu işlemeleri ağırlıklı olarak çalışan firmalar ev hanımlarının yardımları ile oldukça karlı kazançlar elde etmektedir. Sizde kendinize güveniyorsanız eğer İşleme için iş veren firmalarla anlaşa bilir ve oldukça karlı kazançlar elde edebilirsiniz. Hamam takımlarının işlemesi çok emek gerektiren bir iş olduğu için bu işi yapacak olan ev hanımlarının alacakları ücretlerde dolgun olacaktır.

Kütahya tavşanlı ilçesinde havlu kenarı ve lif örgüsü işi veren firmalar

Tavşanlı Kütahya ilinin ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin toplam nüfusu 102.141 kişiden oluşmaktadır. Burada halk geçimini ticaretten kazanmaktadır. Tavşanlı kaplıcaları ile adını duyurmuş olan bir şehir olduğu için yaz aylarında oldukça fazla misafiri olan ilçedir. Kaplıcaları ziyarete gelen insanlar bazen bir hafta on gün konaklamak isteyebiliyorlar. Bu sebeple bir çok vatandaş evlerini yada apartmanlarını gelen misafirlerine kiraya vererek geçimlerini sürdürebiliyorlar.

Bunun yanında kaplıcalarda açık yüzme havuzlarının da olduğu doğrudur. Küçük dükkanlarda mayo, bikini, haşema, simit, kolluk havlu, terlik, hamam takımı, gibi bir çok ürünün satışını yaparak ailesinin geçimini sürdüren vatandaşlarımızda bulunmaktadır. Bütün bunların yanında bir çok firma ev hanımlarına havlu kenarı ve lif örgüsü işi vererek onlarında kazanmasında destekçi oluyorlardır.

Ev hanımları havlu kenarı yaparken geniş ve gösteri iğne oyalarını yapmayı tercih ediyorlar. Bildiğiniz gibi iğne oyası oldukça zor ve emek gerektiren bir iştir.Bu sebeple genellikle tığ oyası örneklerine rastlaya bilirsiniz. Fakat Kütahya kaplıcaları ile meşhur olduğu için bir çok turistinde ziyaret noktası olduğu için çok daha ağır modellerde iğne oyaları yer almaktadır. Lif yapımı için bir çok firma özel bir ekip hazırlamıştır. Ev hanımlarına iş olanakları sağlayan firma değişik şekillerde desenler lif örgüsü yaptırmaktadır. Bazı modellerde müşterilerinden sipariş alarak isim işlete biliyorlar yada Kütahya Tavşanlı hatırası, canım annem, seni seviyorum gibi yazıları da liflerin üzerine işleyerek satışını gerçekleştiriyorlar.

Kütahya da Çini ve seramik boyamacılığı için ev hanımlarına iş veren firmalar

Kütahya çini ve seramikleriyle meşhur olan bir il olduğu için bir çok il ve ilçeden sadece Kütahya çinisi veya porselen yemek takımları veya seramiklerini görmek ve almak için gelen müşteri yoğunluğu bulunmaktadır. Bu yüzden bir çok firma işlerini yetiştirememekte veya daha fazla ürünü satışa sunmak istemektedir. Bu sebeple evlerinde porselen yemek takımlarının boyanması veya çini ve seramik boyaması yapabilecek olan ev hanımlarına iş imkanı sunan firmalar ayda 1.500 lira civarında bir maaşla çalıştırmaktadır. Sizde evlerinizde çalışmak isterseniz bu firmalar ile iletişime geçebilir ve güzel gelirler elde edebilirsiniz.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy