Lahmacun pide fırını nasıl açılır?

Lahmacun pide fırını nasıl açılır?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini alan lahmacun ve pide çeşitleri bir çok insanın geçim kaynağı haline gelmiştir. Bu sebeple kendilerine gelir kapısı arayan girişimciler için oldukça karlı bir yatırım aracı olacak olan Lahmacun ve pide salonları son dönemlerin en hızlı ilerleme gösteren iş grupları arasında yerlerini almaktadırlar. Lahmacun ve pide çeşitleri ustalarının elleri ile şekillenip tatlanıyor. Bu sebeple iyi bir işletmeci olarak kalmak istiyorsanız kaliteli bir usta tercihinde bulunmalısınız.

Lahmacun fırını nasıl açılır?

Lahmacun yapımı aslında çok kolaydır. Fakat lahmacunun o muazzam tadını yakalamak oldukça zordur. Bu sebeple lahmacun fırını açmak istediğiniz takdirde ustanızın seçimini çok iyi yapmalısınız. Unutmayalım ki gıda sektöründe iş kuran girişimcilerin bel kemiği olan mutfakta çalıştırdıkları ustalarıdır. İşte bu yüzden en iyi ustalar ile çalışmak sizin için karlı bir iş imkanını yakalamış olmak demektir. Lahmacun fırını açmak için öncelikle dükkan seçiminiz çok önemli olacaktır. Bildiğimiz gibi lahmacun sıcak sıcak yenildiği zaman lezzetli oluyor bu sebeple açmak istediğiniz dükkanda hem odun fırını hemde müşterilerin rahat yemek yiyeceği bir alanlarının olması gerekmektedir. Bulunmuş olduğunuz il ve ilçenin en işlek caddeleri, sokakları veya mekanlarında dükkanınızı açabilirsiniz.

Dükkan dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır. Ferah ve gösterişli mekan oluşturduğunuzda müşterileri kendinize daha çok çekebilirsiniz, dükkanın bahçe ve balkonlarının olmasına özen gösterirseniz eğer müşteri sayısında artış yaşarsınız. Kaliteli hizmet verecek olan elemanla birlikte çalışmalısınız. Kendinize güzel bir isim bulmalı ve dükkanınızın reklamını yapacak olan şirketler ile anlaşma sağlamalısınız.

Pide fırını nasıl açılır Püf noktaları nelerdir?

Pide fırınlarının en önemli özelliği çeşitliliğin çok olmasından geçmektedir. Pide yapımı da lahmacun yapımı kadar kolaydır. Fakat her ustanın pide yapımı farklıdır. Bu sebeple pide yaptıracağınız ustanın seçimini yaparken çok özen göstermelisiniz. Pide fırınında çalıştıracağınız her elemanın müşterileri ile ilişkilerinin güzel olmasını sağlamalısınız. Pide çeşitlerinin bol olması sizin yararınıza olacaktır. Kıymalı pide, kaşarlı pide, kapalı pide, patatesli, peynirli, karışık, mantarlı, sucuklu, yumurtalı, kuşbaşılı ve daha bir çok çeşidin bulunduğu pide çeşitlerini dükkanınızda yaptığınız takdirde müşterileri daha çok kendinize çekersiniz. Pide fırını açmaya karar verdiğinizde ilk olarak kendinize iyi bir iş planı çıkartmalısınız.

Bu iş planı iş hayatınız için oldukça önem taşımaktadır. Planınızı hazırladıktan sonra ilk olarak dikkat etmeniz gereken konu dükkan seçiminiz olacaktır. İyi bir dükkan her zaman müşteri kapasitesini arttırmaya yarıyor. İşlek ve ulaşımı kolay olan mekanlar üzerinde seçim yapmalısınız. Dükkanınızın içerisinde odun fırınınızın olmasına dikkat etmelisiniz. Bu durumdan müşterilerin rahatsız olmaması için yemek yenilecek olan alanın ferah ve geniş bir alanda olmasına dikkat etmelisiniz. Açacağınız dükkanın içerinde olması gereken bir diğer konu ise bahçe ve balkondur. Bahçesi ve balkonu olan bir dükkanı seçtiğinizde müşteri kitleniz daha fazla olacaktır. Belirli gün ve haftalarda kampanya yaparak fiyatlarınızı aşağı çekebilirsiniz. Reklam şirketleri ile anlaşarak reklamınızı yaptırmalısınız. Güzel bir isim ve açılışla birlikte hafızalarda kalıcılığınız artacaktır.

Pide ve lahmacun fırını açmanın maliyeti

Pide ve lahmacun fırını açmak için iyi araştırmalar yapmalı ve her şeyi eksiksiz tamamlamalısınız. Dükkanın büyüklüğü, mekanı, dekorasyonu, demirbaşları, kullanılan malzemeleri, personelleri gibi bir çok konuyu ele aldığımız zaman maliyet oranları elbette ki değişiklik gösterecektir. ortalama bir hesap çıkartıldığında 100.000 lira ile 150.000 lira arasında değişiklik gösterecektir. Bu maliyetin altına düşmek veya üzerine çıkmak sizin elinizde dükkanınız için ne kadar masraf yaparsanız o kadar artış gösterecektir. Ne kadar küçük bir dükkan seçimi yaparsanız o kadar az maliyet harcaması yapacaksınız. Bazı girişimciler sadece fırın oluşturarak işletme sahibi olurken bazı girişimciler hem fırın, hem yemek alanı oluşturarak müşterilerinin kaliteli zaman geçirmesine sebep olmaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy