Langırt salonu nasıl açılır

Langırt salonu nasıl açılır

Langırt salonu açmak

2019 yılında çok sayıda gencimiz için açılan ve bir çok gencimizin sosyalleşmesini sağlayan oyun salonları, kafanızı dağıtma, stresinizi atma ve sizin eğlenmenizi sağlamaktadır. Bu sebeple de oyun salonları, eğlence merkezleri, langırt salonları, bilardo salonları gibi çok sayıda ve çeşitli alanlar üzerinde işletmeler kurulmaktadır. Kurulan bu işletmeler sayesinde ise bir çok vatandaşımız özellikle genç ve öğrenci kesimlerimiz iş imkanına sahip olurken aynı zamanda bu işletmeler sayesinde düzenli olarak vergi ödemeleri yapılmaktadır. Buda piyasada para döngüsü olmasına sebep olan en büyük olaylardan bir tanesidir. Son yıllarda kendi işini yapmak isteyen çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır.

Sizlerde kendi işinizi yapmayı düşünüyorsanız eğer bu yıl yapacağınız en mantıklı yatırım eğlence merkezleri, oyun salonları, langırt, bilardo ve kafeterya gibi işletmeler üzerinde olmalıdır. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Langırt salonu nasıl açılır adlı başlığı ele alarak bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Langırt salonu nasıl açılır?

Langırt salonu açmak istemiş olduğunuzda veya böyle bir düşünceniz olduğunda ilk olarak yapmanız gereken şey bu sektör üzerinde çok iyi derece de araştırma yapmak olmalıdır. Yapacağınız araştırmalar sizin iş hayatınızdaki başarınızı yakından ilgilendirecektir. Langırt salonu açmış olduğunuzda bu iş üzerinden kazanacağınız gelir ne kadar olacaktır. Kar marjınız ne olacak, maliyetiniz ne olacak gibi soruları özellikle yakından takip etmelisiniz. Daha sonrasında ise piyasa hakkında toplamış olduğunuz bilgiler ile birlikte rakipleriniz üzerinde araştırma yapmalısınız. Rekabet ortamı nedir. Bu işi yapan diğer firmaların kazançları nelerdir, müşteri sayısı nedir bu işin yanı sıra başka işlerle de ilgileniyor mu gibi ayrıntılar üzerinde bilgi toplamalısınız. Bu araştırmaları tamamladıktan sonra ise kendinize bir iş planı çıkartmalısınız. Çıkartmış olduğunuz bu iş planı sayesinde iş hayatınızda başarılı adımlar atarak ilerleye bilirsiniz. Sermayenizi belirlemelisiniz.

Sermayeniz bu işi kurmakla sabit kalmamalıdır. Yani sermayenizi artırarak kasanızda para birikimi yapmalısınız. Okul yakınlarda, Üniversite yakınlarında ve gençlerin kolaylıkla gelebilecekleri mekanlar üzerinde dükkan araştırması yapmalısınız. Açacağınız dükkanını ismini önceden belirleyin daha sonrasında ise küçük el broşürleri bastırarak reklamınızı yapmalısınız. Yerel televizyon kanallarına ve radyo kanallarına da ilan vererek reklamınızı sürdürmelisiniz. Dükkanınızın dizaynı akılda kalıcı ve etkileyici olmalıdır. Böylece gelen müşteriler hem rahat etmeli hemde eğlenmelidirler. tüm bu aşamaları tamamlamış olduktan sonra açılış işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Langırt salonu açma şartları nelerdir?

Kendi işletmenizi kurmak istiyorsanız eğer ve kuracağınız işletme bir eğlence salonu veya langırt salonu ise burada başlıca dikkat edilmesi gereken şartlar yer almaktadır. Bu şartlara aşağıda maddeler halinde sırası ile yer vereceğiz.

 • Dükkan içinde çift tuvalet bulundurmalısınız.
 • En az 50 metre kare kapalı alan bulunmalıdır.
 • Dükkanın iç yüksekliği belirlenmiş olan metreden az olmamalıdır.
 • Klima ve havalandırmasının olması gerekmektedir.
 • Yerleşim krokisi çizdirilmeli ve izin alınmadan çizilen proje değiştirilmemelidir.
 • Kahvehane şartlarına da uyum sağlamalıdır.

Langırt salonu açmak için gerekli olan belgeler nelerdir?

Langırt salonu açmak isteyen vatandaşlarımız yukarıdaki paragraflarda bahsetmiş olduğumuz aşamaları tamamlamalıdırlar. Daha sonrasında işletmelerini açacakları dükkanın taşımız olduğu şartları yerine getirmek zorundadırlar. Bu şartları da yerine getiren girişimci vatandaşımız salonunu açmak resmi dairelere başvuru yaparak gerekli olan izinleri almalıdır. Remi dairelere başvuru işlemleriniz sırasında sizden gerekli olan bir kaç evrak isteyeceklerdir. Bu evrakları tamamlayarak gitmiş olduğunuzda ise işleriniz çok daha hızlı ve pratik olarak yapılacaktır. Resmi dairelerin sizden isteyeceği evrak listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • İki adet fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkamet belgesi
 • Dükkan size ait ise tapu belgesi
 • Dükkan kira ise kira sözleşmesi
 • Yapı kullanım izin kağıdı
 • savcılıktan alınan temiz kaydır
 • Vergi levhası
 • İtfaiyeden alınan yangın önlem raporu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz evrak listesi resmi kurumlarca değişiklik gösterebilir bu sebeple tüm bu evrakları tamamlayarak işlerinizi halletmeye gitmiş olduğunuzda eksik kalan bir kaç belgeyi tamamlayarak da açılış işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Langırt salonu açma maliyeti nedir?

Langırt salonu açmak istemiş olduğunuzda dükkanınız için yapacağınız her türlü işlem ayrı ayrı kaleme alınmalıdır. Bu kalemler tek bir rakam altında toplanmış olduğunda ise sizin ortalama maliyet hesabınız oluşacaktır. Açmış olduğunuz langırt salonunun mekanı, dükkan büyüklüğü, içerisinde kullanmış olduğunuz oyun masaları, çalıştırmış olduğunu personel sayısı, dükkan dizaynı, açılış işlemleri, reklam giderlerine göre maliyetiniz değişiklik gösterecektir.

Fakat ortalama bir hesaplama yapılığı zaman araştırmalarımıza göre girişimcinin maliyeti toplamda 35.000 lira ile 45.000 lira arasında değişiklik gösterecektir. Tabi bu rakam sizin işletmeniz için yapmış olduğunuz giderlere göre arta bilir veya azalabilir. Bu sebeple çok iyi araştırarak ve sıkı pazarlıklar yaparak malzemelerinizi tamamalamanızda fayda görüyoruz.

Langırt salonu işletenlerin kazançları ne kadardır?

Langırt salonu işleten bir girişimcinin kazancını hesaplamak ve aylık net karını çıkartmak oldukça zordur. Daha doğrusu bu işi yapan ve iş hakkında deneyimi olan vatandaşlarımız ortalama bir rakam çıkartarak size bunu kafa taslak sunabilir fakat işletmenizin mekanı ve oyun aletlerine ve masalara göre müşteri sayınız belli olacaktır. Gelen müşterilerin dükkanda kalmış oldukları ortalama saat hesaplanarak saat başına belirlenen oyun ücretleri eklenecek ve bir kişiden kazanılan para belirlenecektir.

Daha sonrasında ortalama müşteri sayınıza göre çarpılacak ve gün içerisinde harcanan elektrik ve diğer giderler düşülecek ortalama günlük kazancınız belirlenecektir. Langırt salonu işleten girişimcilerin ortalama kazançları hakkında bilgi verirken net bir rakam belirtmekten kaçınıyoruz fakat günlük en az 1.000 lira kazanan bir salondan tüm giderler çıkarılmış olduğunda ay sonunda ortalama olarak 5 lira ile 8 bin lira arasında kar payı olduğu belirlenecektir. Tekrar söylemek isteriz ki vermiş olduğumuz bu rakamlar sizin net olarak kazanabileceğiniz rakamlar olmamaktadır. Bu sebeple hayal kurup hayal kırıklığına uğramanızı istemeyerek piyasa hakkında ayrıntı bilgi edinmenizi ve edinmiş olduğunuz bilgilere göre de dükkanınızı açmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden siz değerli okurlarımıza bol kazançlı ve hayırlı günler dileriz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy