Manav dükkanı ve sebze meyve ticareti

Sebze ve meyveler evlerimizin vazgeçilmez ürünleridir. Özellikle de gelişim çağında çocukların organik olarak hazırlanmış olan meyveleri tüketmesi onların gelişim çağında vücutları için son derece kritiktir. Bunun önemini bilen anne babalar son dönemlerde pazarlarda kurulmuş ve tezgahı altında toz toprak yemiş ürünleri evine almaktan ziyade, manavlarda alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Çünkü manavlar temelde meyve sebzelerin en iyisini en kalitelisini en sağlıklı şekilde insanlara sunmak olduğu için alışveriş yapacak olan kitle için daha büyük bir güven oluşturuyor.

Ticari anlamda manav açmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında ürünlerinize alacağınız tedarikçi çok önemlidir. Ürününüzün % 100 organik olarak yetiştirmiş olması ve ürünlerin üretim aşamasındayken herhangi bir ilacın ürünlere verilmemiş olması son derece kritiktir. Manav dükkânları bulundukları semtte insanların üzerinde bir güven oluşturduğu zaman sürekli olarak kendisini alışveriş yapabilecek büyük bir kitleye hitap etmeye başlarlar. Bu sebepten dolayı herhangi bir satış pazarlamacı gibi görünen insanları sattıktan sonra sonrasını düşünmeyen bir çalışma anlayışıyla değil, ürün sattıktan sonra karşı tarafın fayda sağlaması için gayret gösteren bir yapı içerisinde olması gerekir. Uzun dönemde kalıcı bir sektör olan manavlık insanlarda temelde güven oluşturmaya dayalı bir iştir. Bu nedenle de ürününüzün kalitesi ve müşteriye sunduğunuz sunuş biçimi son derece önem teşkil etmektedir. Sizlerde eğer manav açmak ve bundan ciddi yanında gelirler elde edememek istiyorsanız ürünlerinizin kalitesinden emin olmanız gerekiyor.

Manav dükkanı açmanın maliyetini öğrenmek isteyenler;  ortalama bir manav  açmanın maliyeti yaklaşık 15.000 TL civarında olmaktadır. Bunun içerisine alacağınız ürünün hiçbirisi dâhil değildir ürününüzün rahat bir şekilde sunabilmesi için raflar dükkânın temizliği ve belediyeler ile belediye ile halledeceğini evrak meseleleri gelmektedir. Tüm bunlar hazırlandıktan sonra ürününüzü tedarik edeceğiniz arsa sahiplerinden konsun ya bir şekilde çalışan sağlayabileceğimiz gibi, peşinde çalışabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma göre aylık ortalama 10.000 TL’ye kadar gelir elde etmeniz mümkündür. Eğer ki sadece organik ürünler üreten bir alışveriş yaptığınız aracı bulunuyorsa bu sefer bu dükkânı kar çok daha yüksek olacaktır. Bununla beraber organik ürünlerin fiyatı klasik ürünlerden çok daha pahalı olduğu için dükkanı açtınız sende dikkat etmeniz gerekiyor. Organik olan bir domatesin kilosunu 15 TL ile 20 TL arasında olduğunu söylediğiniz zaman gözünüze nasıl bir resim canlandığını tahmin edebiliyoruz.

Hayırlı işler dileğiyle.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy